Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz, a masz te granatowe aplikatory widoczne na jednej z aukcji temachem na allegro: meguiars_nxt_wash_wax_zestaw

Tak pytam, bo takich jeszcze nie widziałem. To chyba piankowy.

 

Granatowe są dodawane do wosku NXT 2.0 - są jako zestaw, ale nie są dobre. Nie wiem czemu, ale są bardziej szorstkie i twardsze od żółtych dlatego używałem go tylko do opon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

U mnie za czasów jak nakładałem Tech wax 2.0 to niebieski aplikator lepiej się spisywał niż żółty, ma inną strukturę gąbki co pozwala na położenie cieńszej warstwy, po kilku użyciach i wypraniach nie jest taki sztywny jak na początku.

 

Teraz także go używam do nakładania Megs 16, colli i nattys czyli tam gdzie grubość warstwy ma znaczenie, nie zauważyłem nic na minus. Bardziej plus ze względu na grubość warstwy wosku.

No ale to tylko takie moje przemyślenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Łukasz, Tak oczywiście jest twardszy szczególnie jak jest nowy ale nowe żółte też robią szorstkie wrażenie, zmienia to się po jego upraniu. Tak samo ten niebieski po kilku praniach jest całkiem inny w dotyku a struktura samego tworzywa jest inna nawet z wyglądu i w moim odczuciu daje możliwość nałożenia cieńszej warstwy. Jak nakładałem wcześniej tech wax 2.0 nawet próbowałem aplikatorem z mikrofibry to często po spolerowaniu zostawały ciemne smugi mocno widoczne u mnie na kolorze czarnym dopiero aplikując tym aplikatorem udawało mi się zrobić na tyle cienką warstwę że po spolerowaniu lakier ładnie wyglądał i nie musiał biegać od razu dookoła z detailerem żeby usunąć smugi ;)

 

Teraz używam go do aplikacji natty's red a przez całą zimę aplikowałem Megs 16 i tak jak wszyscy wiedzą że przy megs 16 bardzo ważna jest grubość wosku żeby łatwo było go spolerować i ten aplikator bardzo ładnie mi się spisywał w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Dziwiło mnie zawsze czemu nie ma ich na oddzielnej sprzedaży :o Czy to jest specjalnie czy oni faktycznie chcą pokazać że jest on dedykowany do tech wax :o A może żółtych mają zapas w milionach sztuk i czekają aż się skończy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden domysł w tym temacie - dziwnym trafem zobacz, że kolorystyka pada jest zbliżona do kolorystyki samego opakowania i designu Tech Wax 2.0 i mam wrażenie, że dlatego jest w takim kolorze. Cała seria NXT jest jakby podobnie zrobiona od strony wizualnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie zauważyłem żeby pady Megsa po 1,5 roku używania i prania były w jakiś sposób inne niż jak były nowe.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Niektóre żółte pady w moim "arsenale" niedługo skończą trzy lata i nie widać po nich zbytnich śladów zużycia. :)

A co do wielkości to - jak na mój gust - są w sam raz, a nawet mogłyby być ciut większe. Ale wiadomo, kwestia gustu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Panowie z aplikatorem po praniach oczywiście się nie zmienia, ja też mam niektóre już ok 3 lat, ale ich miękkość się lekko zmieniła w porównaniu do nowych. nawet trzymając w dłoni nie są takie szorstkie jak nowe, a może tylko u mnie tak jest :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może komuś się przyda takie zestawienie/porównanie aplikatorów;-)

obraz007qi.jpg

Kolejno od lewej od góry:

1. Piankowy Megsa - Soft Foam - klasyka ;) Wzorzec wielkościowy ;)

2. Piankowy Temachem

3. Mikrofibrowy;-) Megsa - Even Coat

4. Bawełniany Temachem

dalej od lewej u dołu

5. Mikrofibrowy Temachem z kieszonką na dłoń

6. Mikrofibrowy CarPlan z kieszonką na dłoń

7. Mikrofibrowy Temachem z gumką na dłoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.