Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

macie może jakieś ciekawe doświadczenia z aplikatorami do wosku?

wg mnie czarny pad Swissvax'a dobrze wygląda do zdjęcia, żeby na nim postawić słoik z woskiem, Zymol jak na mój gust trochę ostry. Obecnie używam padów Megsa, ale szukam czegoś co będzie biło konkurentów na głowę. Znacie taki produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białe są o.k. ale ten czarny do wosku nie za bardzo mi się podoba. Na megsa nie można zbytnio narzekać, ale myślałem że jest taki produkt który wyprzedza całą resztę o lata świetlne. Widocznie coś takiego jeszcze nie zostało wyprodukowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Do prania używam mydła

mydło jest bardziej neutralne :D tak samo można wodą z mydłem oczyszczać pasy bezpieczeństwa,które bardzo nie lubią różnych środków chemicznych działających agresywnie, w tym proszków , gdyż powoduje to,że osłabiają one wówczas włókna pasów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam padów Megsa (zółtych i białych). Jak dla mnie są one rewelacyjnie. Dobrz echłoną produkt i łatwo go rozprowadzaja po powierzchni.

Co do prania - piorę je po każdym użyciu już od ponad roku w pralce i jak narazie sprawuja sie wyśmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Nie orientuję się w produktach Megsa, więc mam pytanie, który aplikator (żółty czy biały) służy do nakładania wosku, a który do cleanera?
Biały do cleanera, żółty do wosku.

Białym można również wosk nałożyć, ale zbyt dużo w siebie wchłania więc zużycie (strata) wosku jest znacznie wyższa aniżeli na żółtym padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator

Mam pytanie a propos żółtego aplikatora Megsa. Pracowałem dzisiaj nim z SRP i Collinitem,i mam następującą wątpliwość. Czy istnieje ryzyko porysowania lakieru jeśli nałożymy na aplikator zbyt mało produktu ? Miałem wrażenie że momentami aplikator dość mocno trze o lakier,więc starałem się nakładać dość dużo środków,ale nie o to przecież chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a propos żółtego aplikatora Megsa. Pracowałem dzisiaj nim z SRP i Collinitem,i mam następującą wątpliwość. Czy istnieje ryzyko porysowania lakieru jeśli nałożymy na aplikator zbyt mało produktu ? Miałem wrażenie że momentami aplikator dość mocno trze o lakier,więc starałem się nakładać dość dużo środków,ale nie o to przecież chodzi.

 

Żółty pad Megsa to Polishing Pad i spokojnie można nim pracować z SRP. Nie powinno się nic dziać poza tym, że pod koniec może delikatnie zacząć popiskiwać co oznacza, że produktu jest albo za mało albo już czas zakończyć polerowanie (sucho).

 

Zdecydowanie nie używałbym go do woskowania - lepiej wykorzystać do tego Finishing Pad czyli czarny z Megsa. Poza tym nakładanie Colli padem i jeszcze polerką rotacyjną to średnio dobry pomysł. Może być problem, o którym piszesz gdyż szybko zabraknie wosku i Finishing Pad, mimo swojej miękkości, może delikatnie coś po sobie zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Poza tym nakładanie Colli padem i jeszcze polerką rotacyjną to średnio dobry pomysł.

 

 

Ale ja słowem nie wspomniałem o polercre ;)

 

Chodzi dokładnie o ten aplikator:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=350

 

Przy czym na stronie Megsa poza tym i białym Even Coatem nie ma żadnych innych do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo

 

Łukasz miał chyba na myśli pady do maszyn polerskich ;)

 

Co do aplikatora o którego pytasz to jest on bardzo bezpieczny więc bez obaw możesz nakładać mało produkty abyc tylko cokolwiek na nim było. Pad jest zrobiony praktycznie z takiej gąbki jak pad Finishing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.