Skocz do zawartości

Gry komputerowe / Konsolowe


DaV

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.12.2019 o 19:24, DaV napisał:

@Domel generalnie to mamy już schyłek obecnej generacji konsol. Za rok wjeżdżają nowy xbox i ps5. Jeśli chciałbyś teraz kupić konsole to imo tylko ps4 bo ma sporo więcej gier ekskluzywnych w które nie pograsz na xboxie. Jest to dobry moment na zakup konsoli bo są teraz dość tanie i naprawdę jest w co grać. Jeśli chcesz poczekać na ps5 to tam będzie też wsteczna kompatybilność z grami ps4. 

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Bardziej opłacalną opcją jest zakup najtańszej (cyfrowej - All Digital) wersji Xboxa One, dlaczego? Chociażby dlatego, iż łatwo taka konsolę wyrwać w okolicach 500 zł lub poniżej w konkretnych promocjach (szczególnie od Amazonu). Ponadto dla nowych użytkowników są promocje na Xbox Game Pass za 4 zł, gdzie na miesiąc masz dostęp do ogromnej bazy gier i grasz w co chcesz, a nie jesteś zmuszony do jednej gry, która może Ci się nie spodobać/znudzić bardzo szybko. Grasz w takie dobre gry jak Wiedźmin 3, GTA V, The Outer Worlds, Kingdom Come: Deliverance, Gears 5, Metro i systematycznie są dodawane kolejne, jak widać, nie stare produkcje.

Natomiast z kolejną konsolą bym zaczekał na PS5, gdzie będzie wsteczna kompatybilność i wtedy ograł exclusive'y z PS4 i i nadchodzące z PS5 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w zeszłym tygodniu xboxa one, fajna ta forza ;). Z moim graniem jest tak, że pewnie znudzi mi się za tydzień, ale na razie jestem podjarany. Nie grałem w nic od czasów premiery ps2, więc sporo mam zaległości do nadrabiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystian56 No dobra ale na ps4 masz mase gier w których nie pograsz na xboxie one. Świat gier to nie tylko fifa i call of duty. Na Xone nie zagrasz w 

- Horizon zero dawn

- Bloodborne

- Uncharted 4

- God of war

- The last of us 

- Until dawn

- Gran turismo sport

- Infamous

- Shadow of the colossus

- Detroit become human

- The last guardian

Dla porównania na xone raptem masz 2-3 gry ekskluyzywne, które są warte uwagi. Ja konsole kupuje, żeby grać w gry a ps4 ma tego znacznie więcej temu też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV To prawda, ale tak jak wspominałem, za niedługo premiera PS5 z kompatybilnością wsteczną dla gier z PS4, więc wszystkie te niedostępne gry na Xboxie będziesz mógł i tak przejść na PS5 😉 Ponadto te gry będą wtedy znacznie tańsze, a do tego czasu możesz ogrywać gry bardziej dostępne na Xboxie, na którym prawdopodobnie będziesz mógł ogrywać i nowe wydania z Xbox Series X, co na konsoli od Sony będzie niemożliwe na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DaV napisał:

 

Interesujące, posiadasz źródło do tej potwierdzonej w 100% informacji?

Wystarczy spojrzeć na dotychczasową politykę Sony. Patrz w ten link - gry na czerwono to są exclusive tylko na jedną konsolę: ps4, a pomarańczowy na rodzinę konsol, czyli np. ps3+ps4:

https://www.gematsu.com/exclusives/ps4

A teraz dla X-one, większość brązowa, czyli one plus ms store na pc.

https://www.gematsu.com/exclusives/xbox-one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps3 miało dedykowny procesor Cell który miał zupełnie inną architekturę jak ps4. W przypadku ps5 będzie inna sytuacja bo budową będą bardzo zbliżone do siebie obydwie generacje, więc mimo wszystko bym się wstrzymał z takimi "prognozami". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko inna architektura nie jest tutaj żadnym problemem, bo bez problemu większość gier była jednocześnie na ps3 i x360, a potem na ps4 i xone. Bariera tkwi w polityce Sony, niczym innym. Brak exclusive tylko pod ps5 będzie raczej miłym zaskoczeniem, niż oczekiwaną normą bazując na dotychczasowej historii konsol Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, DaV napisał:

Nie wiem ty mi powiedz. Masz w końcu te swoje źródła 😄 

To Ty zaczynałeś wspominać o źródłach 😅  To są domysły na temat następnych generacji (poza oficjalnymi danymi) poprzedzone analizą zachowań producentów przy obecnej i poprzednich generacjach oraz tym jak zastosowane technologie aktualnie działają. Ja życzę sobie i Wam tego aby na jednej i drugiej konsoli mieliśmy taki sam dostęp do gier, zarówno z poprzednich jak i nadchodzącej generacji konsol. Ale obawiam się, że to są tylko pobożne życzenia. Czas pokaże 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kinectimals i Kinect Sports na razie zakupione. Chyba jeszcze Fa Race Stars wpadnie.

 

A dla siebie pewnie jakiegoś Assasin's Creed'a wezmę i jakieś autka. TYlko nie wiem czy F1 2014 czy Forzę (w którą grałem kilka lat temu). Może by też Driver'a....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.