Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja od siebie również mogę polecić Nokiana WR D4, mam je od kilku dni na aucie w rozmiarze 215/55 r17. Co prawda zima dopiero przed nami ale mam nadzieję że etykiety nie kłamią (wg. etykiet ekonomia C, hamowanie na mokrym B) :)

A z praktyki rzecz którą zauważyłem to opona jest cicha, porównuję ją z letnią oponą Continental Eco Contact w tym samym rozmiarze.

Wg. etykiet Nokian ma 69db a Conti 71db, w praktyce nokian wypada dużo ciszej i w kabinie jest to wyraźnie odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jeżdżę na Barum Polaris 3, rozmiar 195/65/15, auto to Alhambra 1.9TDi 110KM. Na mokrym zaskakująco dobrze, bez pływania w zakrętach, na suchym nieco głośniej niż na letnich, ale w 'granicach normy' ;) Cena na oponeo.pl 165zł sztuka z dostawą, obecnie może się różnić. Na śniegu jeszcze nie miałem okazji przetestować, dzisiejsze opady zniknęły zanim się pojawiły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe śmieszą mnie trochę te komentarze o tych oponach. Tzn, bardziej Ci co je piszą :D

 

Przy mojej ciężkiej nodze opony dają naprawdę radę, jedynie mały minus to trzymanie w skręcie, ale nie wiem czy spowodowane jest to ich niedociągnięciami czy tylnym napędem w prawie 250 KM BMW.

 

 

Moja ocena moze jest wygorowana ale ja to tak oceniam moze z tego powodu ze to naped Quattro i w mojej 300 konnej audi sprawuja sie wysmienicie :)

 

 

Co mogę powiedzieć, nie będę owijał w bawełnę opony trzymają na śniegu świetnie, na mokrym asfalcie tak samo nie zrywało mi laczków mimo że auto ma ponad 200KM.

 

 

Co można napisać, opony naprawdę dają radę ( ponad 270 koni bmw } cena odpowiednia naprawdę nie ma co przepłacać. Róznica między znanymi markami polega tylko na tym co z boku opony jest napisane.

 

I najlepszy :D

 

 

Jak masz samochodu do 1500kg ,felgi do 18" i nie masz mocy 300 KM + to bierz bez zastanowienia. Guma cicha miękka bieżnik jest w miarę ok ale jak chcecie mieć jodełkę to 550zł musicie dać ale w tedy łatwiej z hamować oponę... Mam je w BMW M3, 345KM i sprawują się bardzo dobrze.

 

 

 

Mam wrażenie, że same mocne fury po naszych drogach śmigają :P Jak chwalenie się kto ma większego... :D

 

 

Nie wiem czy się do mojego marnego focusika nadadzą, on ma tylko 100 starych wyleniałych klaczy :( Trzeba będzie je kupić do 270 konnego BMW :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony zimowe do fur pokupowane, pozakładane, ale tatakm przeglądam oponeo i trafiłem na Nexen WINGUARD SPORT. Opinie bardzo dobre a cena o połowę niższa od średnich i premium. Pytam z ciekawości, ktoś na tym jeździł? jak to się sprawuje? :dontknow::o

Ja na nich jeżdżę już drugi sezon.

Bardzo dobre, ciche, na śniegu radzą sobie bardzo fajnie. Kupując nie znałem firmy i polegałem na opinii znajomego wulkanizatora. Ponoć to był hit zeszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś słabe trafiłeś. Gdzie wyprodukowane?

Ja już drugi komplet kupiłem i są w porządku. Made in Italy.

Zero bicia, ciche i dobrze się kleją. 225/50/16 XL

Made in Germany kupiłem na nich auto w zeszłym roku opony w stanie igła. Bic nie bija ciche nie są ale to zimówki więc nie mam z tym problemu.

 

Moj rozmiar 215/55/16 . Może to wina automatycznej skrzyni ale nawet pod najmniejsze górki nie mogę wyjechać oczywiście z rozpędu idzie nie najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim Clio mam TS850, UG9 założone do Twingo mamy ;) nie widzę różnicy jeśli chodzi o drogę hamowania, przyczepność itp. Jedyne co to UG9 są głośniejsze od Conti, tyle zauważyłem :D w obu przypadkach opony w rozmiarze 165/65 r15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Koledzy sądzą o Good Year Ultra Grip 8 - 9? Jak wypadają np. przy Nokianach WR D4 czy Continental TS 850?

 

UG8 bdb też. 2 sztuki mam takie, i teraz 2 sztuki muszę kupić i będą albo UG 9 albo TS 850 ( 205/55 r16 XL ) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, Komentarze na oponeo nie mają dla mnie żadnej wartości merytorycznej po tym jak dwa razy nie umieścili mojego komentarza. Z góry mówię, że pisałem grzecznie i składnie, oceniając opony na mocne 3+ . Jednak widocznie moje argumenty były sprzeczne ze wszystkimi ah i oh na stronie.

 

Miałem UG 8 w dwóch autach i przyznam, że opony bardzo dobre ! Obecnie mam Nokian WR d4 kupione za namową forumowiczów i wg. mnie są to zbliżonej jakości opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony może polecić Dunlop Winter Response 2. Przejechałem zeszłą zimę bez żadnych problemów mimo wczesnoporannych śniegów i lodów. Poza tym są bardzo ciche. Niestety nie jestem w stanie ich porównać do innych opon zimowych, ale w stosunku do letnich (Kleber Dynaxer HP3) chyba gorzej hamują na suchej nawierzchni przy temperaturach plusowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie ich porównać do innych opon zimowych, ale w stosunku do letnich (Kleber Dynaxer HP3) chyba gorzej hamują na suchej nawierzchni przy temperaturach plusowych.

Dziwne jakby lepiej hamowały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony zimowe do fur pokupowane, pozakładane, ale tatakm przeglądam oponeo i trafiłem na Nexen WINGUARD SPORT. Opinie bardzo dobre a cena o połowę niższa od średnich i premium. Pytam z ciekawości, ktoś na tym jeździł? jak to się sprawuje? :dontknow::o

Drugi roku w GTI... 225/45/18 cali..

Polecone przez znajomego wulkanizatora...tez miałem obawy.Cena śmiechowa,i od razu miałem skojarzenia z chińskimi kartoflami..pokroju wanli,itd

Ale pozytywne zaskoczenie normalne ciche oponki.

Na lato mam tez od nich n9000 ale to już całkiem inna bajka 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za opinie, ja jeździłem na Ultra Gripach 8 w rozmiarze 175/70/13 i potwierdzam na śniegu bardzo dobre, w moim odczuciu trochę bardziej śliskie na mokrym asfalcie niż inne zimówki.

W obecnym samochodzie mam Pirelli Snow Control 3 175/70/14 i jak je dostałem to miały trochę ponad 5mm bieżnika i być może przez to na śniegu wg. mnie wypadają słabo, w zakrętach czuć że samochód ucieka za to na mokrym spisują się dobrze jak na zimowe, jak dla mnie lepiej niż UG 8 (chyba że to wina różnych samochodów), co do hałasu to na suchym w miarę ok, na mokrym "szeleszczą" dość głośno.

 

Przy okazji wypowiem się o letnich Uniroyalach Rain Expert (185/60/14) - dla mnie super zarówno na suchym, jak i na mokrym, w zakrętach czuć pewne trzymanie nawet przy większych prędkościach, na jednej osi miałem je poddarte przez nieprawidłową zbieżność - nadawały się prawie do wyrzucenia, mimo to ciężko nawet na mokrym wprowadzić w poślizg więc polecam.

 

Zaznaczam, że to moje odczucia i nie każdy się musi z nimi zgadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A co Koledzy sądzą o Good Year Ultra Grip 8 - 9? Jak wypadają np. przy Nokianach WR D4 czy Continental TS 850?

Miałem to samo wahanie- zamówiłem D4 i po 2 km oddałem - dziwnie świszczały - zastąpione Conti TS 850 i jest ok. rozmiar 205/55 R16 - cena tychże opon co podałeś jest praktycznie identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.