Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Tiaa osiągnąłeś... Osiągnąłeś cel przez wyrażenie opinii na temat opon, których nigdy nie miałeś i z jakimi nigdy nie miałeś bezpośredniego kontaktu :o

 

Jakbyś się kiedyś nudził to odpisz na pytania, które Ci zadałem przez PW. Nie zależy mi na wojnach na posty, czy "sławie" na forum tylko na rzeczowych informacjach. Może się uda bez śmiecenia, które w sumie sam byś potem musiał sprzątać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak cel osiągnął przynajmniej w jednym przypadku.

Ja tych opon nie kupię i to nie tylko dlatego że nie mają mojego rozmiaru 315/40 R20.

Ale dlatego że nie mam zamiaru robić z siebie królika doświadczalnego.

Co innego testy cleanerów, wosków itp., a co innego testy tego od czego może zależeć czyjeś życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

woytek13, Accordem kolegi, na Federalach miałem okazję przejechać za kierownicą łącznie ok 200 km. To naprawdę niesamowite uczucie jeździć zaraz po sobie, dwoma identycznymi autami o tak różnych właściwościach jezdnych - nie polecam :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

I na serio kończymy dyskusję.

 

Co innego testy cleanerów, wosków itp., a co innego testy tego od czego może zależeć czyjeś życie.

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce 5-6 letnich opon nie jest na kole 200 konnego pocisku tylko na wysypisku śmieci.

Pełna zgoda. :good: Druga sprawa: nigdy więcej używek. Kupiłem letnie, w bardzo dobrym stanie dobre opony dwa lata temu i praktycznie są na śmietnik. Nie dlatego że bieżnika brak, bo tego jest jeszcze tyle że mógłbym spokojnie je sprzedać i dobrze na tym wyjść, ale trakcji one już dawno nie widziały. Stara guma jest stara i nawet prawie nowy bieżnik jej nie uratuje, a kupowanie gum "na jeden/dwa sezony" się trochę mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie polecacie oponki letnie bo akurat ubiłem jedną Kumho 8 letnią i nie opłaca mi się kupować ze wzg. że mam 2 jeszcze starsze bo 13letnie Firestorny heheh a i tak miałem kupić komplecik. Chodzi o 15" 195/55 lub 195/50. Tak się zastanawiam nad Conti ew Dunlopy jakieś oczywiście mówię o nówkach i coś z wyższej półki nie chińczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam u tak miałem w tym roku kupić letniaki w zimie ale niestety czas ten się drastycznie skrócił. Czytając teraz o oponkach to mam dylemat:

Continental ContiPremiumContact 5

DUNLOP BLURESPONSE

GOODYEAR E-GRIP PERFORMANCE

Michelin Pilot Sport 3

wszystkie 195/50/15R jeśli ma to znaczenie to do Mazdy 323 :D

Odnośnie tych Dunlopów to obawiam się szybkiej ścieralności bo jedni piszą ze 30kkm i opona zlazła z 1mm a u innych po 20kkm, przebiegów nie robię dużo 7tys/rok ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak lubię troszkę szybciej pojechać ale większość trasy to miasto, jakoś nie przeszkadza mi ten profil 50 no chyba, że złe spojrzałem będę przy aucie to luknę, ale z profilem 55 to Dunlopy ad razu o podskoczyły z ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze zakupić do BMW serii 1 komplet opon zimowych. BMW zaproponowało mi różne wzory felg oraz do wyboru opony:

Pirelli Snowcontrol S3 195/55R16 91H RSC RDC I lub Continental Winter Contact TS830P SSR*205/55R16 91H RDC

Ceny samych opon są dość zbliżone oraz opinie. Które byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze zakupić do BMW serii 1 komplet opon zimowych. BMW zaproponowało mi różne wzory felg oraz do wyboru opony:

Pirelli Snowcontrol S3 195/55R16 91H RSC RDC I lub Continental Winter Contact TS830P SSR*205/55R16 91H RDC

Ceny samych opon są dość zbliżone oraz opinie. Które byście polecili ?

 

 

sam mam TS830P i są rewelacyjne. Na pirelli nie jeździłem. Jeśli chodzi o Continentale to jest już nowszy model czyli TS850P, uważaj żebys nie kupił opon które mają już ze 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trasy z małopolski (Olkusz) na śląsk. Większość szybkiego ruchu i miasto. Pierwsze auto z napędem na tył mamy, więc ma troche obaw. Jedyny problem to wyjazd z domu do głównej ulicy, octavia z haldexem czasem ma problemy jak zamarznie woda na kostce brukowej nad ranem. Mi zaproponowali te TS830P i generalnie to są gotowe zestawy: wzór obręczy + opona + czujniki ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jak mówie TS830P to jest model starszy od obecnego TS850P. Może mają jakiś stary rocznik który im został. Zapytaj czy te opony są świeże czy nie.Ogólnie nie możesz sobie opon kupić gdzie indziej tylko w BMW ? (tak rozumiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jak mówie TS830P to jest model starszy od obecnego TS850P. Może mają jakiś stary rocznik który im został. Zapytaj czy te opony są świeże czy nie.Ogólnie nie możesz sobie opon kupić gdzie indziej tylko w BMW ? (tak rozumiem)

Nie muszę, ale osoba decydująca o zakupie stwierdziła, że tak będzie najlepiej. Bo niby będzie to samo odsadzenie felgi, te same śruby, opona musi być run on flat, czujniki ciśnienia zamontowane w felgę. No i na tym stało, że kupimy w BMW, bo mają gotowe komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ja wiosnę będę zamieniał wysoki model Michelina na Federale, i to bynajmniej nie z powodu zużycia tych pierwszych ;):P

 

A który model? Co z nim jest nie tak? :o

Moim zdaniem Michelin to bezapelacyjny No1 z tym że ja zazwyczaj poruszam się bo trochę bardziej chropowatych asfaltach brytyjskich, więc moja opinia może nie być miarodajna. Chociaż będąc w PL nie zauważyłem jakichś negatywnych zachowań mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który model? Co z nim jest nie tak? :o

 

Pilot Sport 3. Za miękka ścianka boczna, mocno upalana szybko się przegrzewa.

 

Tu masz rację, ale do normalnej jazdy jest super. Mile ją wspominam. Teraz u mnie siedzi PilotSuperSport, który ma dużo sztywniejszą boczną ścianę i jest o wiele lepszy w szybkich zakrętach, ale niestety tylko na suchej nawierzchni. Na mokrym zdecydowanie szybciej od PS3 zrywa przyczepność, a właśnie ten parametr jest dla mnie wyznacznikiem dobrej opony i jak na razie lepszej opony od PS3 nie miałem. :good:

Wiadomo, że każdy z nas ma inne preferencje odnośnie opon i inne parametry są dla niego ważne i tu podam przykład mojego kolegi, który jeździ na Wanli ze względów ekonomicznych i uważa, że są bardzo dobre. :D

P.S. Do upalania polecam R888.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.