Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Właśnie dokończyłem Accordem drugi komplet Dunlopów Sport Maxx TT. Mój przebieg w tym czasie na tych właśnie oponach to niecałe 30 tyś km. Jak mi je zdejmowali tydzień temu to wprawdzie coś tam na nich jeszcze było ale żeby zakładać to znów na wiosnę to się już nie nadawało.

 

Opony są super ale z Twojego opisu, u mnie zgadza się jedynie: "Pewność prowadzenia i hamowania na mokrym i suchym" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blau, Mam dokładnie takie same opony w takim samym aucie (choć nie wiem jaki masz silnik) i chyba rzeczywiście dosyć szybko opony uciekają... Ja mam dopiero 1 sezon i kilka tyś ale już widać, że bieżnik ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co możecie polecić w rozmiarze 175/65/15 w cenie do 250PLN za sztukę?

Wstępnie na oku mam:

- Pirelli SnowControl 175/65 R15

- Yokohama W.drive V903 175/65 R15

- Continental ContiWinterContact TS810 S 175/65 R15

- Dunlop SP Winter Response 2 175/65 R15

- Goodyear Ultragrip 8

Do Fiata Grande Punto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na lato z tyłu Dunlopy SP Sport maxx RT 245/40 R18. Przejechałem około 10 tyś km i zostało 4 mm bieżnika. Czy to normalne? Nie ruszam z piskiem opon itd.

RTki bardzo szybko znikają, do tego bazowa wysokość bieżnika jest stosunkowo mała. Opona fajna i niedroga, ale bardzo szybko znika niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę kupiłem teraz sava eskimo hp 205/55 r16 zobaczymy co to będzie,zawsze jeździłem na dębicy frigo i frigo 2-na śnieg nie ma lepszej ale na mokrym różnie to bywało.

Letnie mam teraz barum bravuris 2 245/40 r 17 i powiem że dość głośne są.Jeżdżą w mercedesie a i tak je słychać i to bardziej niż silnik...szerokość pewnie robi też swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie, czy ktos jest cos w stanie powiedziec o oponach calorocznych? np:

- Goodyear Vector 4Seasons

- Hankook H730

- Toyo VarioV2+

- Vredestein Quatrac 3

- Kumho SOLUS VIER KH21

 

Najlepiej kogos kto uzytkowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam takich które krd, wymienił tylko mam takie Dunlopy

Dunlop-SP-4All-Seasons_mala.jpg

Jeżdżę na nich w zimie i potwierdzam, ze jest nie za wesoło czy to na lodzie czy to na śniegu czy na błocie pośniegowym, jedynie na mokrym dają radę. W ogóle wydaje mi się ze one są najlepsze na taka pogodę jaka jest teraz czyli robi sie chłodniej, jest deszczowo czy spadnie pierwszy śnieg. Jak temperatury są już większe to opona jest za miękka i huczą jak zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To opony z mysla o Felicji, w Warszawie jako takiego sniegu w zasadzie nie ma, a jak lezy to gora 2 tygodnie. Pewnie na letnich by sie przejezdzilo, ale ze i zimowe i letnie trzeba kupic stad pomysl na caloroczne. Nie planujemy robic nia tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRD powiem cos o koledze co miał takie podejście jak ty że niema śniegu w wawie i że nie potrzeba zimowych opon do warszawy . I sie zdziwi jak pewnego dnia nasypało śniegu z 2-3cm na ulice i nie mógł podjechać pod mała górkę , a potem hamowanie dramat . sprzedał opony całoroczne i kupił zimowe. Opony całoroczne mogą być do samochód 4x4 ale tez nie do końca bo i wyhamować jakoś trzeba . Przelicz ile dokładnie robicie kilometrów zimą , no i przydało by sie zapisać na jakiś kurs bezpiecznej jazdy bo felicja ma ABS a wiadomo że to zło :evil: i to jeszcze może na cało rocznych oponach ABS, będzie miał co robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tfelek, Felicia jednak nie ma ABS'u. Takze trzeba bedzie pocwiczyc hamowanie pulsacyjne :D

 

Na oponach calorocznych jezdzil moj wujek, wlasnie jakies Goodyeary i byl strasznie zadowolony, po prostu sprawdzaly sie swietnie. Stad ten pomysl. 50km tygodniowo wyjdzie pewnie, do pracy i potem do domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.