Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, lol19pl napisał(a):

Jak to ma brzmieć? 

Nie wiem jak ci to wytłumaczyć. Jedziesz po mokrym tak jak wspomniano wcześniej i zaczynasz przyspieszać. Szczególnie słychać to właśnie podczas przyspieszania, tak jakby coś bardzo szybko chlupało, jakby łozysko sie rozwalało. No strasznie dziwny i irytujący dźwięk do tego stopnia, że w pierwszym aucie zastanawiałem się czy mi skrzynia sie nie rozlatuje.  Kiedyś to nagram i udostępnię. Póki co jeszcze lato mam założone.

I druga sprawa, o której wczesniej wspominałem - te opony na śniegu wcale dobrze sie nie spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blisko 2 tonowyn minivanie nigdy nie miałem problemu z biciem czy głośnością w Kleberach HP3. Są dużo cichsze niż letnie Hankook Ventus Prime. Albo jest jakiś problem z jakością, albo moje xl są wyjątkowo udane. Kupiłem parę nowych HP3 za parę dni założę i zobaczę czy wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję na szybko kupić opony wielosezonowe i zastanawiam się nad - Continental AllSeasonContact, Michelin CrossClimate 2, Vredestein Quatrac PRO i Kleber Quadraxer 3? Które są najlepszym wyborem w górzystym terenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Klebery z tego co pamiętam były Made in Poland. Ten charakterystyczny dźwięk był słyszalny tylko w określonych okolicznościach i nie był jakiś uciążliwy. Określiłbym to jako cechę produktu a nie wadę.

Natomiast mam same złe wspomnienia z oponami Nokian. Dwa różne komplety miały bicie i wydawały dziwne odgłosy. Zimówki tak zdegradowane, żeby biły jak uszkodzona półoś. Na letnich rocznik 2020 zaczęły pojawiać się drobne spękania a jak miały przelot 10kkm to maks. Sam nigdy nie kupie i nikomu nie polecam. Teraz będę miał trzeci komplet również odziedziczony po poprzednim właścicielu auta i się zastanawiam jak będą się zachowywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, w sumie zgodnie z oczekiwaniami, najlepszą ofertę na opony Continental WinterContact TS870 w rozmiarze 205/55 R16 (91H) dostałem od dealera VW - 449 zł/szt. z ubezpieczeniem. Na oponeo są po 474,90 zł/szt., a znajomy mechanik proponuje mi je po 490 zł/szt. z montażem w cenie. Wszystko z 2023 r. Raczej się zdecyduję. Nokian (Snowproof 2) wychodzi taniej, ale ASO VW nie ma ich w cenniku (przynajmniej póki co, bo w ofercie są, ale nie ma ceny), Goodyear (Ultragrip Performance gen. 3) podobnie, ale w ASO VW też ich nie ma (w ogóle), a Michelin (Alpin 6) sporo drożej.

Temat jest otwarty z 17" (225/45 lub 205/50), bo tylko Nokian wypada jakoś racjonalnie cenowo i nie wiem, czy jednak nie zejdę z premiumów na Semperity lub podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, xadamx napisał(a):

I druga sprawa, o której wczesniej wspominałem - te opony na śniegu wcale dobrze sie nie spisują.

Tak, bo te opony mają budowę bieżnika jak wielosezonowe, i też nie ma zbyt dużo lamel jak na zimówkę. 

Ja kupiłem z myślą, że będę jeździł 90% po dużym mieście, albo po drogach odśnieżanych w pierwszej kolejności, więc myślę, że da radę. 

Wcześniej miałem doświadczenia z HP i HP2, miały trochę inną budowę, ale nie wierzę, żeby HP3 było jakoś znacząco gorsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lol19pl napisał(a):

Ja kupiłem z myślą, że będę jeździł 90% po dużym mieście, albo po drogach odśnieżanych w pierwszej kolejności, więc myślę, że da radę.

O i widzisz - każdemu według potrzeb. O tym wielu zapomina. Ja mieszkam w miejscu, w którym od kilku lat jest chyba 2137. klasa odśnieżania, a do tego mam podjazd pod górkę i po prostu potrzebuję opon, które w miarę możliwości ze śniegu się wykopią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał126 napisał(a):

A ja, w sumie zgodnie z oczekiwaniami, najlepszą ofertę na opony Continental WinterContact TS870 w rozmiarze 205/55 R16 (91H) dostałem od dealera VW - 449 zł/szt. z ubezpieczeniem. Na oponeo są po 474,90 zł/szt., a znajomy mechanik proponuje mi je po 490 zł/szt. z montażem w cenie.

Temat jest otwarty z 17" (225/45 lub 205/50), bo tylko Nokian wypada jakoś racjonalnie cenowo i nie wiem, czy jednak nie zejdę z premiumów na Semperity lub podobne.

Bierz te CONTI 870.

225/45/17 właśnie są ujeżdżanie z Kleber Krisalp HP3 na Audi A3 i jest bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Ewentualnie hankook RS3, alle już tak cicho nie będzie. Bridgestone już trochę droższy ale godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/24/2023 at 4:03 PM, Slovak said:

Potrzebuję na szybko kupić opony wielosezonowe i zastanawiam się nad - Continental AllSeasonContact, Michelin CrossClimate 2, Vredestein Quatrac PRO i Kleber Quadraxer 3? Które są najlepszym wyborem w górzystym terenie? 

Odnośnie Conti mam tylko info od dwóch znajomych, że generalnie są zadowoleni. Niestety wszyscy z Mazowsza także tutaj płasko, bez górek. Chyba teraz nawet wyszła nowa wersja AllSeasonContact2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MMCzysci napisał(a):

Do smartów dobrze pasują GY Vector4Seasons emoji6.pngbba5ddc7a6e65ad03803271989752909.jpg

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Nie tylko do Smarta. To najwyższa półka 4sezonowych.

17 godzin temu, flatron007 napisał(a):

Panowie czy do 500zł za sztukę da się kupić jakieś sensowne opony letnie w rozmiarze 215/55/17? Koniecznie z rantem ochronnym. Opony do Peugeota 508 SW 2.0HDi 163KM

Vredestein Ultrac, Kleber Dynaxer HP4, Hankook ventuś P4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recykling opon.

Jakoś specjalnie nie śledzę ustaw. Ale jak to jest? Lub powinno być
Wulkanizator
przyjmuje/nieprzyjmuje
Płatne/bezpłatnie
Musi /nie musi
???

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.