Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Podpowiedzcie, chcę zakupić opony Vredestein i zastanawiam się między Vredestein Ultrac Satin 235/45 R18 98 Y XL a Vredestein Ultrac Vorti+ 235/45 R18 98 Y XL, ZR. Jeśli chodzi o cenę to różnica jest 20 zł na sztuce. Ktoś, coś?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, przed zimą chciałbym obuć auto w nowe opony całoroczne w rozmiarze 225/45/R18 95W. Rocznie robię około 8-10kkm, zwykła nie wyczynowa jazda, centralno-wschodnia część Polski. Nigdy nie miałem potrzeby jechać po większym śniegu i raczej to się nie zmieni. Chciałbym aby wytrzymały więcej jak 3 lata, życzeniowo 5. Stosunek jazdy miejskiej do ekspresówek to 70/30.

Rozważam: Goodyear 4season G3, Michelin CrosClimate2, a z tańszych Vredstein Quatrack Pro oraz Hankook Kinergy 4S2 (który wypadł rewelacyjnie w tym teście

Co polecacie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 19:59, paki112 napisał(a):

Stoję przed zakupem letnich gum do swojej Imprezy

Budżet okolice 1800
- Hankook ventus Prime4 135

- Falken FK520

- Kleber Dynaxer HP4

- Uniroyal Rainsport 5

Póki co najbardziej się kierowałem w stronę Hankook-ów lub ewentualnie Klebera... 

Uniroyal 

 

Mam w swoim aucie, zony,mamy i polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vujek napisał(a):

Bridgestone

Nie wiem czemu koncern vag sprzedaje swoje auta na tych oponach. Pierwsze co robie po zakupie to wymieniam opony. Tragedia. Turanza to jedne z najgłośniejszych opon poza chinczykami jakie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Vujek napisał(a):

opony są świetne.

Nie zgodzę się... Unikam jak ognia. Conti do najcichszych nie należą fakt. Ale turanza to szmelc do potęgi. Ciche są hankooki. Z prowadzeniem też nigdy problemów nie miałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zonk  temat już ogarnięty, ale dzięki za propozycję


Stanęło na Hankookach Venus Prime4 K135. Popytałem w sklepach, wszędzie polecili Hankooki. Myślałem jeszcze nad Kleber (ze względu na jeden koncern z Michelin), ale ponoć dużo szybciej znika bieżnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vujek napisał(a):

Za to Hankook lubią się wyząbkować. Osobiście mam źle doświadczenia z Hankook i ich nie polecam. Generalnie nie słucha się gumiaży bo polecają głównie to na czym jest najlepszy zarobek.

A kto słucha? Zarówno turanzy jak i hankooki zjechałem sam od początku do zera. Tak samo zimówki conti i micheliny. To tylko moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak kupujecie letnie, to co polecicie na zimę ? 😄

 

Zmieniałem opony i czas moich zimówek dobiega końca... W tej chwili mam Alpiny 5 , teraz zastanawiam się nad czymś delikatnie tańszym.

 

Moje przebiegi głównie obwodnica  po 25km wiec nie mam dalekich tras.

 

Wg rankingów najlepiej prezentują się 

Goodyear UltraGrip

Continental WinterContact

Bridgestone Blizzak

 

215/55/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleber Krisalp HP3. Najlepsze właściwości jezdne do ceny oraz super ciche. Co to za rankingi bo ze znanych mi Goodyear spadły sporo, Bridgestone i CONTI w pierwszej dziesiątce ale ceny i hałas większy od Kleber który jest w pierwszej piątce.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.