Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy wybór dla ciebie kepa416 to według mnie Całoroczne Nokian SeasonProof. W warunkach zimowych nie ma lepszych a i latem dają radę.

23 godziny temu, powalla napisał(a):

Ja kupiłem auto z rocznymi falken eurowinter hs449 (6mm bieżnika) i tragedia! 

Całoroczne Falken AS210 są o dziwo lepsze niż zimówki Falkena. Podobnie jest z obecnie produkowanymi Nokian. Generalnie Falken i zimowe to słaby pomysł. Nie spotkałem jeszcze zimowych tej firmy godnych polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się powoli za oponami letnimi, do tej pory miałem Hankook Ventus Prime 3 225/45/17. Fajnie by było zmieścić się w 350zł za oponę i w tej cenie do 350zł mamy np. Dębica Presto UHP 2 i Barum Bravuris 5HM. Może ktoś używa w takim rozmiarze to proszę o opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 mam na przodzie w IS250 z klebera - rewelacja , fajnie trzymaja , a co najwazniejsze sa ciche.

wczesniej w golfie gti mk5 ten sam rozmiar mialem chinole sunfull , 6 lat na nich jezdzilem , nie oszczedzalem ich wogole , i bardzo dobrze je oceniam

w lagunie 2 mialem michelin , tez fajne , ale do budzetu ktorym dysponujesz bralbym cos lepszego niz debica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomekk1980 napisał(a):

Dębica Presto UHP 2

W tym budżecie to bardzo dobre opony, na pewno oferują sporo więcej od swojego konkurenta w tej klasie czyli kormorana. Chyba nic lepszego z nowych opon nie znajdziesz w tej cenie. Trakcja naprawdę przyzwoita, sztywna ścianka boczna i o ile nie masz 200km z napędem na przód to nie powinny dużo piszczeć startując na maxa z pod świateł 🙂

  

1 godzinę temu, gtszudi napisał(a):

fajnie trzymaja , a co najwazniejsze sa ciche

To jedno przeczy drugiemu. Opona, która dobrze klei ma duże opory toczenia i jest głośna (no i szybko się zużywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DaV napisał(a):

W tym budżecie to bardzo dobre opony, na pewno oferują sporo więcej od swojego konkurenta w tej klasie czyli kormorana. Chyba nic lepszego z nowych opon nie znajdziesz w tej cenie. Trakcja naprawdę przyzwoita, sztywna ścianka boczna i o ile nie masz 200km z napędem na przód to nie powinny dużo piszczeć startując na maxa z pod świateł 🙂

  

To jedno przeczy drugiemu. Opona, która dobrze klei ma duże opory toczenia i jest głośna (no i szybko się zużywa).

od halasu zalezy sporo rzeczy , od twardosci mieszanki po rzezbe bieznika.

toyo proxes t1r mocno klei i w miare cicha - uwielbiana przez tunerow

nie czytaj tego co pisze obecna mlodziez w artykulach motoryzacyjnych bo g...o wiedza.

ja opisuje to co poprzedzam doswiadczeniem. a te mam spore.

debica szybko sie zuzywa , na potwierdzenie mam kpl ktory zrobil 40000 km i juz jest na wykonczeniu , mam warsztat z wulkanizacja , i uwierz mi ze jezdze samochodami roznych marek od x lat , wiem co mowie. kleber grupa michelin , a te zawsze byly spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 15:58, Vujek napisał(a):

Widzę że poszedłeś po kosztach. No cóż, trzeba będzie zimą i na mokrym uważać.

Zimy było u mnie w tym roku 2x po tygodniu. Na mokrym indeks hamowania B i naprawdę bardzo dobrze klei. Dzisiaj leciałem w mocnym deszczu 90/110 km/h i żadnych tendencji do aquaplaningu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Index na kartce sobie można wsadzić wiadomo gdzie. Życie weryfikuje parametry realnie i w większości przypadków jest zupełnie inaczej. Po drodze szybkiej jaką pewnie się poruszałeś rzadko kiedy stoi  woda, a to powoduje aquaplaning a nie deszcz. Życzę abyś był z nich zadowolony bo do czołówki całorocznych im sporo brakuje.W większości testów są w 2 albo 3 dziesiątce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 14:32, Vujek napisał(a):

W tej grupie cenowej oprócz Klebera rozważył bym jeszcze Vredestein Ultrac. Barumki i Dębice przy nich totalnie wymiękają.

Kleber Dynaxer UHP 94 V XL i Vredestein Ultrac 94 Y XL ta sama cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba półka.

2 godziny temu, tomekk1980 napisał(a):

Znalazłem jeszcze Hankook Ventus Prime 3 K125 225/45/17 94V  w cenie 343zł sztuka, 2022 rok. Miałem do tej pory takie opony.

Bym ostrożnie podchodził do tych Hankook bo lubią się wyząbkować, zwłaszcza w tym rozmiarze w autach przednionapędowych. Osobiście brał bym Vredestein lub Kleber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vujek napisał(a):

Gruba półka.

Bym ostrożnie podchodził do tych Hankook bo lubią się wyząbkować, zwłaszcza w tym rozmiarze w autach przednionapędowych. Osobiście brał bym Vredestein lub Kleber.

Nie upieram się na Hankook, różnice cenowe nie duże można spróbować Vredestein lub Kleber.

Ma to jakieś znaczenie jak potrzebuję opony z indeksem V a akurat nie ma i jest Y lub W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stoję przed zakupem letnich gum do swojej Imprezy

Budżet okolice 1800
- Hankook ventus Prime4 135

- Falken FK520

- Kleber Dynaxer HP4

- Uniroyal Rainsport 5

Póki co najbardziej się kierowałem w stronę Hankook-ów lub ewentualnie Klebera... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki już zakupione, właśnie przed chwilą do mnie dojechały. Miały być Kleber Dynaxer UHP ale w ostatnim momencie przed zakupem nastąpiła zmiana na Vredestein Ultrac.  Dziękuję wszystkim za opinie przed zakupem.

20230306_092837.jpg

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.