Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

A coś na zimę? Sezon czy dwa i pora na zmianę warty, chociaż bieżnika w zasadzie jeszcze dużo. 215/60R16 99H, wzmacniane. Polaris 5, i*cept Hankooka, czy może, z egzotyki dla mnie, Nexen? Michelin w testach wcale nie wypadł jakoś super, Conti drogie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, MMCzysci napisał:

Polaris 5

mam polaris 3 i jestem z nich mega zadowolony a zaliczyły juz 2 wypady w góry w przednionapędówce i udało sie wyjechać z nie jednej zaspy 🙂 dla mnie opony bardzo dobre ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mam co robić, to sobie strzelam posta na FKA Nowości nie nawychodzi jak grzybów po deszczu, a 2114 oznacza, że ich żywot raczej dobiega końca.
Przywiązanie... jest jak jest... Póki nie ma perspektyw na inny, dbaj o ten, który jest...

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wintrac jak wintrac pro to super gumy. Fulda ( ktorej się właśnie pozbyłem) się do nich nie umywa. Nawet nowsze Kristal Control HP2. Ale to przecież piłka budżetowa a Vredestein premium ale w bardzo przyzwoitej cenie. Z zimowych jeszcze fajne Dunlopy i Bridgestone ale już ceny wyższe.

9 godzin temu, damiano2007 napisał:

Ja mam rainsporta 5 225/40/18 faktycznie super opony jeżeli chodzi o trzymanie na sucho czy mokro. 

Miękka guma i mam wrażenie, że sie trochę szybko ściera... 

Teraz wszystkie komfortowe w prowadzeniu gumy jak Uniroyal czy nawet CONTI lecą szybciej.To też polityka handlowa.Szyciej zedrzesz - szybciej kupisz nowe.

Ja tam i tak preferuję od lat całoroczne które w obecne zimy dają super radę. Tylko trzeba dobrze wybrać bo dziadostwa na rynku nie brakuje, a później piszą co niektórzy że do niczego a z tym się nie zgodzę wręcz mogę się zmierzyć z zimowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vujek napisał:

Ja tam i tak preferuję od lat całoroczne które w obecne zimy dają super radę. Tylko trzeba dobrze wybrać bo dziadostwa na rynku nie brakuje, a później piszą co niektórzy że do niczego a z tym się nie zgodzę wręcz mogę się zmierzyć z zimowymi.

Na drugim aucie mam Uniroyal'e All Season Expert 2 i jestem nimi zachwycony. Fakt jednak jest taki, że znikają w oczach... ale są już 2 pełne sezony na aucie... Polecam 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeasonProof są cichutkie w porównaniu z poprzednim modelem WeatherProof. Goodyear Gen 2 teraz są super ale Gen 3 trochę cichsze.

Sam teraz jeżdżę na SeasonProofach. Najlepsza relacja cena- jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało mogę polecić Goodyear Vector Gen 3. To był mój pierwszy pełny sezon na oponach całorocznych i jestem bardzo zadowolony, a miałem dużo obaw przed zakupem. Opona zachowuje się przewidywalnie, jest cicha i komfortowa (205/55r16). Zimą czułem się tak samo pewnie jak na dobrych zimówkach. Jedyne zastrzeżenie to wydaje mi się że łatwiej zerwać przyczepność na mokrym asfalcie w stosunku do opony letniej. Do jazdy "wokół komina" w zupełności wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal Rainsport 3 miałem kiedyś, byłem bardzo zadowolony, jedyny minus to taki, że szybko się ścierały, ledwo starczyły na dwa sezony, co prawda jazda była dość dynamiczna.

Teraz zamówiłem w ciemno dwa komplety Ransport 5 do V40 w rozmiarze 225/45R17 i Tiguana 235/55R17, zobaczymy co są warte. W podobnych pieniądzach był tylko Barum lub Kormoran więc wybór był oczywisty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są produkowane Nokiany, bo jak w Rosji to po 2 latach będą miały popękany bieżnik i do wyrzucenia. Widziałem kilka kompletów letnich i zimowych, problem powszechny.

Ja od siebie z całorocznych polecam Kleber Quadraxer2, jedyny minus na mokrym na niektórych nawierzchniach trochę głośne, poza tym same plusy nawet cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, therioon napisał:

Ta pewnie, jakoś ja tego problemu nie miałem w Subaru STI i przelatałem 5 lat bez problemu , oczywiście mówię o zimowkach
Z tego co wiem to Nokiany głównie u ruskich produkowane

Nie mówię, że wszystkie może miałeś szczęście lub dobrą partię, na każdym forum można znaleźć takie problemy i zdjęcia

https://www.forum.alfaholicy.org/156/172738-opony_nokian_weatherproof_185_65_15_dziwne_pekniecia_starzeniowe_.html

https://www.wykop.pl/wpis/40079599/takie-pekniecia-od-strony-zewnetrznej-i-wewnetrzne/

https://www.oilclub.pl/index.php?threads/opony-temat-ogólny.93/page-82

https://lpg-forum.pl/mikro-pekniecia-opon-po-bokach-dwuletnie-nokiany-i-dwuletnie-t72821.html

https://www.youtube.com/watch?v=If93_lgTeSk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mrt09 napisał:

Gdzie są produkowane Nokiany, bo jak w Rosji to po 2 latach będą miały popękany bieżnik i do wyrzucenia. Widziałem kilka kompletów letnich i zimowych, problem powszechny.

Ja od siebie z całorocznych polecam Kleber Quadraxer2, jedyny minus na mokrym na niektórych nawierzchniach trochę głośne, poza tym same plusy nawet cena

Temat z problemami w Nokianach z Rosji już dawno zażegnany.Opony produkowane po 2018 są już prima. Do tego dla uspokojenia klientów dają teraz dłuższą gwarancję.Też miałem obawy przed zakupem ale zagłębiłem się w temat i teraz śpię spokojnie. 

U żony na aucie  zajeździliśmy Klebery Quadraxery 2  i muszę z przykrością stwierdzić że do Nokianoów, Goodyear, Falken ani Vredestein się nie umywają. Były w miarę przewidywalne i bezpieczne do roku, a po pierwszym lecie już tragedia. Zimą i na mokro zero pewności w zakrętach i przy hamowaniu jedynie w koło komina z lekką nogą się nadawały.  Różnice w prowadzeniu się opon całorocznych są ogromne, dlatego trzeba kupić sprawdzony dobry model nie zawsze z niskiej półki. Z tanich mogę polecić Falken As210., ale drugi raz bym ich nie kupił że względu na głośność i opory toczenia. Co do jazdy były świetne. Jak ktoś ma auto dobrze wyciszone będą super. Słyszałem też że nowe Dębice Navigator 3 są całkiem spoko. Ale to tylko powielane info. Osobiście z nimi nie miałem styczności w porównaniu z tymi opisywanymi wyżej.

Moje oczekiwania co do opony całorocznej są może trochę zbyt wysokie. Mają być nie gorsze niż dobre sezonowe dlatego czasem krytycznie podchodzę do do tych przeciętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Nokianów może i został rozwiązany, ale niesmak pozostał. Mój Tata kupił w 2017 nówki Nokiany Weatherproof ruskiej produkcji, po 2 latach z bieżnika zaczęły  odpadać kawałki gumy (Geometria jest OK, ustawiany była w ciągu 2 lat 2 razy) w zeszłym roku jak zobaczyliśmy pęknięcia miedzy klockami decyzja mogła być jedna 4 letnie Nokiany z dużą ilością mięsa zostają spierniczone ze stanowiska, na ich miejsce wpadły Michałki CrossClimate 2, zobaczymy jak te będą się sprawowały. Brat w E39 ma fińskiej produkcji WR A4 i pomimo, że starsze, to trzymają się OK nie mają żadnych pęknięć, sparceń i tym podobnych historii.

Osobiście do Astry chcę kupić albo Quadraqery 2 od Klebera, albo Nexen N 4season, będę miał w razie czego porównanie Opon premium, do Opon z klasy średniej(czyli moich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej półki zdecydowanie polecam bardziej Falkeny AS210 ewentualnie Hankook 4s.czy nasze Dębice Navigator 3. Nexeny plasują się w każdych testach pod koniec stawki a o Kleberach pisałem wyżej. Michaly są nie do przebicia w żywotności  letnich jak i zimowych ale całorocznych to nie dotyczy. Nie są warte tej ceny. Podobnie jest z CONTI, które są świetne ale znów lecą szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegach rzędu 10k km/rok w S60 Taty, to i tak Michałki pewnie posłużą jeszcze następnemu właścicielowi, albo zostaną zmienione ze względu na wiek 🙂 Jeśli nie dojdzie do jakiegoś uszkodzenia opony oczywiście 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiga ktoś na Goodyear Eagle F1 5 asymetric?. Odczuwalnie tańsze od Michelin Pilot sport 4 mam mały mętlik i skłaniam się w kierunku Goodyear ;d Opony do auta przednionapędowego +200 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.