Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

od siebie polecę opony zimowe Apollo Aspire XP (Apollo, indyjska marka, która kupiła Vredsteina i aktualnie klepie gumy w Nederlandach). W 2019 roku w teście autobild'a publikowanego na tyrerevievs.uk zajęły 4 miejsce na 52 komplety (zaraz za główną czołówką). Wykazywały bdb właściwosci na mokrej powierzchni, co jest meega ważne w zimie.
Cena 2.5x mniej niż główne markówki. Z ciekawostek, co zauważyłem, to że są cichsze od letnich GY Eagle Assymetric 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć czy ktos zwrócił uwagę czy ceny zimowych poszły w dół? Ja osobiście nie śledziłem u nie mam rozeznania.

Szukam opon w rozmiarze 205/45 R17 ceny odrobinę odstraszają. Znalazłem Hankook Winter i*cept evo2 W320 w cenie około 410 zł szt. Miał ktoś styczność z tą opona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opony Hankook i*cept evo2 (215/55R16 ZOHA 93H W320) dopiero od tego sezonu, więc nie ocenię jazdy po śniegu. Ale jazda po mieście, przejzady drogą szybkiego ruchu zarówno na suchym jak i mokrym, na plusie i podczas mrozu - bardzo przyjemne opony. Wymieniłem Pirelli SottoZero po paru latach użytkowania (kupione 2 letnie z samochodem)i o dziwo czuję różnicę na plus. Przy ostrzejszym ruszeniu mniej zrywają przyczepność, typowo dla hankooków dobrze przyjmują nierówności. Od 4 sezonów jeżdżę na letnich tej firmy i nie mam nic do zarzucenia, stąd wybór. 

Porównując z Nokianami w innym aucie, wydają się twardsze na nierównościach i szybciej zrywają przyczepność przy ruszaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kepa416 napisał:

Ok Hankook okazał się niedostępny w tym sklepie że cena 370 zł za szt.

Ktoś może podpowie jak wyglądają podobne opony
Falken HS01 ktoś testował?

miałem HS ale 449 i byłem bardzo zadowolony w bmw 325i 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie a co pielcacie na lato? Raczej celuje w Premium. Auto +200KM, dosyć często wykorzystywana moc. Fajnie jakby nie były uciążliwe w jeździe (szumy), ale bezpieczeństwo najważniejsze.

Dunlop? Uniroyal może jednak? No albo klasycznie Goodyear? Prędzej miałem Vredestain Ultra Cento i mega sobie je chwalę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal RainSport 3 bardzo fajnie kleiły, w zakrętach trochę głośne były ale znikały w oczach, zjeździłem w jeden sezon. Vredestein Ultrac Sessanta miałem w Cuprze (225 KM na przedniej osi) i ta opona była genialna, niestety chyba nie jest już produkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to rozważam:
- Uniroyal RainSport 5 (chociaż znikają w oczach i po w sezonach już tak nie kleją)
- Dunlop Sport Maxx RT 2
- Conti SportContact 4
- Goodyear Eagle F1 asymetric

Kwestia co powiedzmy jest tu optymalnym wyborem :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@krisbe Mam akurat zakupione rok temu omawiane Dunlopy i jeśli zależy Ci na dużym rancie ochronnym to śmiało polecam. Poprzednio też miałem Dunlopy (max gt) tam rant wydawał mi się spory, ale jak założyłem RT2 to teraz dopiero widzę jak powinna być chroniona felga 👍 w tym sezonie muszę zakupić kolejną parę (stare buczą przy wolnej jeździe) i jestem zdecydowany ponownie na omawiane Dunlopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krisbe napisał:

Generalnie to rozważam:
- Uniroyal RainSport 5 (chociaż znikają w oczach i po w sezonach już tak nie kleją)
- Dunlop Sport Maxx RT 2
- Conti SportContact 4
- Goodyear Eagle F1 asymetric

Kwestia co powiedzmy jest tu optymalnym wyborem 🙂

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

goodyear lub michelin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krisbe napisał:

Generalnie to rozważam:
- Uniroyal RainSport 5 (chociaż znikają w oczach i po w sezonach już tak nie kleją)
- Dunlop Sport Maxx RT 2
- Conti SportContact 4
- Goodyear Eagle F1 asymetric

Kwestia co powiedzmy jest tu optymalnym wyborem 🙂

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Mam Eagle F1 asymetric 5. Kleją bdb i jak na XL wykazują się dość duzym komfortem jak na 225/40/18.
Jestem zadowolony z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.