Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

No i dobre firmy poznaje się po tym jak rozwiązują problemy.

Ja zima będę walczył z Dunlopem. W moich SP Max RT prawdopobnie strzelił kord bo powoli robi się gula na bieżniku. Dziś zmieniałem ciśnienia po wakacjach i widzę że opona na osi skrętnej zaczyna się rozpacz od zewnątrz na bieżniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michałoś pomyśl jeszcze o Pirelli SottoZero. Zrobiłem na nich trochę parę lat temu w służbowej Octavii III na 225/45/17. Użytkowanie intensywne. Jeżdżę dynamicznie. Są ciche i dobrze kleją(2.0 TDI 150KM). W głębokim śniegu nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję (a raczej ojciec) jakieś budżetowe zimowe opony w rozmiarze 195/65/15. Ktoś mu tam proponuje używane w stanie bdb (sprawdzane na maszynie ciśnieniowej, szczelne, nie mają guzów) opony Apollo Alnac Winter, bieżnik 2szt po 7,5mm, 2szt po 6,5mm. Komplet za 270zł. Da się jeździć na tych oponach, bo firma jakoś chyba mało znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam teraz opony w necie, ma być budżetowo do 600-650zł. Znalazłem:
1. Goodride SW608
2. Laufenn I Fit
3. Zeetex WP1000
Któreś warte uwagi? Czy to wszystko ten sam Chiński szit?

W tym rozmiarze chyba za 600 zł można mieć nowa Dębice


Gdzie w tych pieniądzach można kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro.pl najtaniej widzę 612 zł ale sklep że średnia opinią.

 

Za to 9310763487 649.12 zł sprawdzony sklep i masz raty 0% jak nie ma gotówki na taki wydatek.

 

Na oponeo widzę za 169 zł.

 

Nie chce tutaj wyjść na kogoś kto nie szanuje pieniędzy. Ale wydaje mi się że warto pójść w coś sensownego i dołożyć do nowego kompletu i mieć spokój na 3 sezony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, flatron007 napisał:

Tak przeglądam teraz opony w necie, ma być budżetowo do 600-650zł. Znalazłem:
1. Goodride SW608
2. Laufenn I Fit
3. Zeetex WP1000
Któreś warte uwagi? Czy to wszystko ten sam Chiński szit?

Zobacz Barum Polaris 5 - w zeszłorocznych testach wypadł jako niezły produkt za dobrą cenę.

https://wulkanista.pl/barum-polaris-5-195-65-r15-91t/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 jak mało jeździ to niech rozważa zakup wielosezonu. jakieś przyzwoita pewnie będą kosztowały więcej niż 600 ale będzie miał nowe opony na cały rok. Stare letnie po prostu sprzedacie

Tak z ciekawości sprawdziłem i na niskie oraz średniej półce do 200 może 220 zł za sztukę jest bardzo duży wybór. Ceny z Oponeo więc pewnie do poprawienia o 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam
Panowie ktoś jeździł na oponach Kelly Winter ST? Mogę kupić zeszłoroczne w dobrej cenie. Teraz zerknąłem na oponeo i to niby klasa ekonomiczna, ale 279zł sztuka (195/65/15) chyba coś im się z ceną pomyliło







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 08:21, daniel23584 napisał:

Witam
Panowie ktoś jeździł na oponach Kelly Winter ST? Mogę kupić zeszłoroczne w dobrej cenie. Teraz zerknąłem na oponeo i to niby klasa ekonomiczna, ale 279zł sztuka (195/65/15) emoji33.png chyba coś im się z ceną pomyliło




Zastanawiam się czym się kierują osoby wybierając takie marki ... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, therioon napisał:

kierują się tym że nie mam kasy na droższe i kupuje tanie , bo i tak będę musiał jeżdzić 

To rozumiem, ale mając ograniczony budżet na opony kupiłbym "markowe" z segmentu ekonomicznego, to znaczy np. Dębica bądź Barum, a nie jakieś wynalazki typu Kelly... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ulubionym portalu aukcyjnymi za 700 zł idzie znaleźć w tej chwili Hankook czy Nokian - bardzo dobre opony niewiele droższe od Dębicy. I mówimy o normalnych oponach z rocznika 2020 a nie żadnych leżakach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 08:45, flatron007 napisał:

Panowie potrzebuję (a raczej ojciec) jakieś budżetowe zimowe opony w rozmiarze 195/65/15. Ktoś mu tam proponuje używane w stanie bdb (sprawdzane na maszynie ciśnieniowej, szczelne, nie mają guzów) opony Apollo Alnac Winter, bieżnik 2szt po 7,5mm, 2szt po 6,5mm. Komplet za 270zł. Da się jeździć na tych oponach, bo firma jakoś chyba mało znana.

Kelly. 

2 godziny temu, maciek-drummer napisał:

To rozumiem, ale mając ograniczony budżet na opony kupiłbym "markowe" z segmentu ekonomicznego, to znaczy np. Dębica bądź Barum, a nie jakieś wynalazki typu Kelly... 

Rozumiem, że jeździłeś i nie byłeś zadowolony? Normalną rzeczą jest, że stare wzory tłuką inne wynalazkowe brandy, bo nowi muszą co chwilę coś zmieniać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.