Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w 2016 drugi komplet kółek do Cytryny. Dostałem w komplecie Michelin ES z pierwszego tygodnia 2011. Ich kadencja powoli się kończy, ale problemów z nimi nie miałem. Mimo wszystko drugi raz chyba nie chciałbym używek - nowsze to dłuższa jazda i większa pewność.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystian56  Jaki masz rozmiar opon ? może zerknij na Hankooki, są w dobrej cenie i ogólnie bardzo porządne opony obecnie robią (idą na pierwszy montaż do niektórych Audi)

 

50 minut temu, dareme89 napisał:

Używane opony które maja max 2 lata kosztują prawie tyle co nowe. A jak kupisz 5 łatki to już słabiej trzymają i pewnie jakiś czas chcesz na nich pojeździć.

Kupuj nowe nawet chinczyki, co nowa guma to nowa. Chyba ze masz 300 koni i jeździsz jak Kubica.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W chińczykah ta "nowa" guma jest przez jeden sezon, po roku robią się twarde i mało przyczepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 09:57, Lukasz-odkrywca napisał:

Szukam opon zimowych do a5 rozmiar 225/50/17 98H lub V jakie marki polecacie? Sam rozglądam się za Continental lub Dunlop macie o nich jakieś zdanie ? 

Goodyear Ultra Grip Performance + lub Dunlop Winter 5. Obydwie porównywalne jakościowo, bezpieczne w każdych warunkach

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Do F02 musiałem kupić opony na tył - z racji ze względu zmiany felg a na tył wpadły szersze.

I zawsze kupowałem nowe opony (z przodu są prawie nowe). Goodyeary nie pamiętam jakie ale letnie. Zdziwiłem się pozytywnie jak zobaczyłem że na koło przypadło tylko 5g ciężarków. Najgorzej kiedyś wspominam Nokiany jeśli chodzi o ilość potrzebnej przeciwwagi przy wyważaniu.
Niestety przednie mimo że po 15 tys km z 2019 roku takie same (inny rozmiar) było już 25g i chyba nawet 40g.

Pięknie wyglądają tylne kółka z jedną kosteczką 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do zakupu opon letnich Michelin Primacy 3 lub 4 w rozmiarze 225/55/18. Index nośności do mojego auta to 98, i z tym indexem dostępna jest tylko trzecia generacja. Najnowszy model tych opon w moim rozmiarze występuje tylko z indexem 102. Czy montując te opony z wyższym indexem będzie to miało wpływ na prowadzenie auta ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@momores

Ja proponuję zaglądać na tabliczkę znamionową, na której masz wypisane jakie opony do jakich felg powinieneś dobierać. Tabliczka zazwyczaj jest na drzwiach, lub pod klapką od wlewu paliwa. A jeżeli jeździsz w trasy, to tym bardziej, bo np. W niemczech przy wypadku sprawdzają opony - jeżeli nie maja homologacji do twojego samochodu to nie dostaniesz kasy z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotroosh napisał:

@momores

Ja proponuję zaglądać na tabliczkę znamionową, na której masz wypisane jakie opony do jakich felg powinieneś dobierać. Tabliczka zazwyczaj jest na drzwiach, lub pod klapką od wlewu paliwa. A jeżeli jeździsz w trasy, to tym bardziej, bo np. W niemczech przy wypadku sprawdzają opony - jeżeli nie maja homologacji do twojego samochodu to nie dostaniesz kasy z ubezpieczenia.

Tak jak napisałem index nośności na jakie jest homologowane auto to 98 i felgi nic tutaj do rzeczy nie mają. Jeżeli chodzi o przepisy to ważne jest aby nie stosować opon z indexem niższym od przewidzianego przez producenta auta, czyli z wyższym można. Ja proponuję sprawdzić czy 102 to więcej od 98. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 12:34, PROPER napisał:

Bierz lepszą ofertę cenową. Obie marki premium. Z tej półki mogę śmiało polecić Pirelli Sotto Zero.

Fajne opony ale przy mocnym zaznaczeniu, że w kopnym śniegu (parkingi etc) nie radzą sobie totalnie.

W dniu 30.12.2019 o 22:09, Domel napisał:

Potrzebuje nowych opon do MK3 - Letnie 🙂 Mam Felgi 16"

Coś w cenie do 400PLN za oponę ? Wolałbym w granicach 350 za sztukę. Teraz mam 215/55.

Do fokusa na 16 masz standardowo 205/55/16 homologowane + 215/50/17 i 235/40/18. Na 16 wróć do fabryki i po 300zł masz conti premium contact 6.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-premiumcontact-6-205-55-r16-91-v#281677092

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PROPER na trasę te opony są blisko performansowych opon letnich tylko z mieszanką na temperatury zimowe. Twardry bark, świetna przyczepność i reakcja na kierownicę. Daleki jestem od polecania ale na wodę, ciepłą zimę i dobrze utrzymane drogi pewnie ciężko o coś lepszego. Piona i szerokości 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@momores

Felgi to tak samo istotna sprawa.

Do różnych wielkości felg mogą być różne indeksy nośności, dla tego samego samochodu.

 

Edit:

A jeśli chodzi o wpływ na prowadzenie pojazdu, to oczywiście że ma wpływ, ale nie sądzę, że dla Kowalskiego przy normalnej jeździe będzie zauważalny. Dla Bogusia z BMW M3 na pewno, bo przy takich manewrach każda zmiana specyfikacji ma wpływ na jazdę.

Znaczną różnicę w prowadzeniu zauważyłem przy oponach run on flat - samochód trzyma się jak przyklejony, kosztem komfortu jazdy, bo czuć każda nierówność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 18:39, momores napisał:

Powoli przymierzam się do zakupu opon letnich Michelin Primacy 3 lub 4 w rozmiarze 225/55/18. Index nośności do mojego auta to 98, i z tym indexem dostępna jest tylko trzecia generacja. Najnowszy model tych opon w moim rozmiarze występuje tylko z indexem 102. Czy montując te opony z wyższym indexem będzie to miało wpływ na prowadzenie auta ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

A ja tych opon nie polecę (primacy 3, bodajże 2014-2015r), o ile na suchym nie mam za bardzo do czego się przyczepić to na mokrym są śliskie i to bardzo, dębica uhp klei już lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Primacy ktoś polecał, co to za zmiany zdania

 

W takim razie co w rozmiarze 215/60/16? Indeks 99.

 

Hankook VP3?

Nexen N Blue?

Conti - tylko jakie? Ma być bezpiecznie, niekoniecznie szybko.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o Premium Contact 5. Ja primacy miałem w służbowym też średnio działał na mokrym.

Hankook VP3 czy k125 jest w u mnie w drugim aucie gdzie jeździ żona. Problemów nie było ja jeździłem to cicha przyjemna opona. Żona nie narzeka a kilometrów trochę robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.