Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, FilipO napisał:

A jakie oponki w rozmiarze 225/40/18 polecicie na lato? Myślałem nad P Zero. Auto to Alfa Giulietta 1.4 MA. Obecnie na lato mam Goodyear Efficient Grip, i idą one na sprzedaż -> zrobione ledwo 12-14k na nich, ale one są akurat 225/45/17, zakupiłem już nowe felgi, także stare opony po zmianie na zimówki będą na sell. 

Conti Sport Contacty 5, Pilot Sporty 4, Sport Maxxy RT2 i coś ze średniej półki Hankook S1 Evo 3. Z każdej będziesz bardzo zadowolony. Różnice w prowadzeniu zauważysz dopiero na torze. Na ulicy nawet do dynamiczniejszej jazdy każda będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa nie tragizuj. Nokian to bardzo komfortowe opony i każdy tu na forum jest z ich właściwości zadowolony. Jedynie do czego się można przyczepić to  czasami jakość, ale producent zazwyczaj pozytywnie rozpatruje reklamacje i wymienia towar na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mondeo na zimę mam nokiany, w Fieście też miałem nokiany i szukam teraz do Kugi. Żadnych problemów nie miałem i nie wiem czy pozostać przy tym samym czy spróbować innej opony.

 

Dodam że Nokiany wychodzą delikatnie lepiej cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian to niby już nie to samo co kiedyś. Trzeba patrzeć gdzie robiony.

A oprócz tego w pracy dostaje co tydzień najnowszy Auto-Świat, którego nie lubie...ale dostaje 🙂 i tam Nokian był gdzies daleko z tyłu.

 

Mimo to nie wierze w żadne slowo w Auto-Świat. Jedyna prawda która tam jest to cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotrek305 napisał:

bierz sprawdzone. ja już trzeci komplet kupiłem, dziś w testach w najnowszym motorze kultowy WR D4 zajął drugie miejsce 🙂

czwarte, drugi był Goodyear. WRD4 w śniegu ciągną jak szalone, aczkolwiek jak ktoś lata szybciej i w trasach to raczej coś z asymetrycznym bieznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dareme89 napisał:

evo3? Chodzi mi o zachowanie na deszczu i hałas?

Prowadzenie super. Moje zawrotne 125km na gównianych potenzach potrafiło zerwać przyczepność na s1 nie ma takiej możliwości. Hałas... cóż takiej tragedii jak na potenzach nie ma, ale najcichsze opony świata to nie są na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

Prowadzenie super. Moje zawrotne 125km na gównianych potenzach potrafiło zerwać przyczepność na s1 nie ma takiej możliwości. Hałas... cóż takiej tragedii jak na potenzach nie ma, ale najcichsze opony świata to nie są na pewno. 

wlasnie przesiadka ma byc z potenz czyli na plus. masz evo 2 czy 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 18:10, dareme89 napisał:

Miał ktoś do czynienia z letnimi hankokami evo3 lub 2? Chodzi mi o zachowanie na deszczu i hałas?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Evo 3 mój sąsiad ma w nowej Audi S3. Skoro wrzucają je do nowych samochodów, w dodatku hot hatch'a, to muszą być dobre :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 07:39, zjavix napisał:

Polecam Nexen Winguard Sport 2. W rozmiarze 225/45/18 calkiem przyzwoicie się trzymają, wyglądają i nie hałasują nadto 😉 a i cena przystępna. Oczywiście lepiej kupić tańsze nówki niż używki z niewiadomą historią - takie moje zdanie.

Potwierdzam, w zeszłym roku kupiłem 2szt. i dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skusił się ktoś może na zimówki Apollo Aspire XP Winter? Z tego co wyczytałem to indyjski koncer, który wykupił Vredstein'a i produkuje tam m.in opony Apollo. Prześledziłem również testy i wypada naprawdę super, zaraz za top3 - GY, Conti, Michelin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do drugiego już auta kupiłem na zimę Dębicę Frigo HP2. 3 sezony jeździłem na nich w Audi i nie mogłem złego słowa powiedzieć, zwłaszcza jak trafiły w śnieg. Bieżnika baaardzo grubo (chyba z centymetr), wolno się zużywają, nie są przesadnie głośne. Dlatego też kupiłem teraz do kolejnego auta. Cena śmieszna i w razie czego gwarancja 5 letnia gdyby jakieś wady wyskoczyły. 

Tego roczne modele są wzmacniane i mają rant ochronny felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem już drugi kpl. Dębicy Frigo HP2 i dają radę. Rok temu 16" obecnie 17". Jak kolega wyżej napisał ,wcale nie są takie głośne jak sugeruje etykieta i na mokrym też jest spoko.

Bieżnika jest niecałe 9 mm Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam opon zimowych do Golfa 7 1.4 TSI 122 KM w rozmiarze 205/55/16.

Samochód nie za mocny i będzie użytkowany głównie przez młodą kobietę, więc nie potrzeba nic wyczynowego :D ale to świeżo upieczony kierowca, dlatego chciałbym coś naprawdę dobrego i sprawdzonego (zresztą wiadomo, że na bezpieczeństwie, a zwłaszcza na oponach, nie powinno się oszczędzać).

Myślałem o okolicach 300 zł/szt., ale chyba ciężko będzie coś znaleźć w tej cenie. Wpadłem na Nokiany WR D4 za 309 zł, ale okazało się, że produkcja 2018 (chociaż to i tak dobra oferta przy 450 zł za 2019). Także budżetu konkretnego nie ma - chcę po prostu znaleźć złoty środek jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny ;)

Co do Nokianów - mam je na swoim aucie (Leon 125 KM) i jak byłem nimi zachwycony przez pierwsze 2 sezony, tak teraz (3. sezon) zgadzam się z paroma przedmówcami. W deszczu nawet przy delikatnym ruszaniu zrywa przyczepność, w dodatku mam wrażenie, że stały się głośniejsze. Aż boję się pomyśleć, co będzie jak spadnie pierwszy śnieg. A dodam, że wcześniej jeździło mi się na nich lepiej niż na letnich Sport Maxxach.

Będę wdzięczny za każdą sugestię ;)
I jeszcze ostatnie pytanko - kupujecie na oponeo czy jest jakaś lepsza opcja (cena)? Zależy mi na fakturze, pewnym pochodzeniu i żeby opony były nowe.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.