Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem troche zawiedziony bridgestonem potenza s001. Auto odbieralem w listopadzie i wrocilem tylko na nich z salonu do domu. Potem zalozylem zimowki. Swoja droga semperit speed grip 2. Polecam bardzo na zime. Bardzo dobre prowadzenie i mega ciche. Mimo ze to marka continentala to niczym im nie ustepuja. Wrecz sa bardziej ciche. Moze ciut gorsze na kopnym sniegu ale nie chce wydawac wyroku bo conti mialem na poprzednim aucie. W kazdym razie wracajac do letnich bridgestonow to sa mega glosne :shock: po zmianie kol roznica w kabine jest ogromna. Wg smiesznych etykiet dzieli je 1 db. To dla tych ktorzy tak wierza w ten pic na wode. Jestem do tego stopnia zrozpaczony ze zastanawiam sie czy ich nie sprzedac i nie kupic innych opon poki te jeszcze jak nowe (przejechaly moze 300km). Jakies propozycje? Hankook? Uniroyal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem troche zawiedziony bridgestonem potenza s001. Auto odbieralem w listopadzie i wrocilem tylko na nich z salonu do domu. Potem zalozylem zimowki. Swoja droga semperit speed grip 2. Polecam bardzo na zime. Bardzo dobre prowadzenie i mega ciche. Mimo ze to marka continentala to niczym im nie ustepuja. Wrecz sa bardziej ciche. Moze ciut gorsze na kopnym sniegu ale nie chce wydawac wyroku bo conti mialem na poprzednim aucie. W kazdym razie wracajac do letnich bridgestonow to sa mega glosne :shock: po zmianie kol roznica w kabine jest ogromna. Wg smiesznych etykiet dzieli je 1 db. To dla tych ktorzy tak wierza w ten pic na wode. Jestem do tego stopnia zrozpaczony ze zastanawiam sie czy ich nie sprzedac i nie kupic innych opon poki te jeszcze jak nowe (przejechaly moze 300km). Jakies propozycje? Hankook? Uniroyal?

 

Miałem Potenzy założone jak odbierałem salonu. Opona trzymała bardzo dobrze ale bardzo hałaśliwa ,wymieniłem po 18.000 hałas byl nie do zniesienia.

Mimo poprawnej geometrii wyzabkowały niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hankook Ventus Prime3 K125 205/55R16 i jestem zadowolony. Oponki ciche elastyczne, dobrze wybierają nierówności, z felg alu nawet przy wymianie zdjete kilka odważników. Jechałem na świeta 140 km/h nawet kierownica nie drgnęła. Za komplet dałem 840 zł i to sa jedne z lepiej wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zdecydowałem się na opcjonalne 18", więc u mnie rozmiar 225/40/18 wchodzi w grę :) Na zimę mam 225/45/17 ale jak już pisałem z semperitów jestem bardzo zadowolony, a lekko nie mają :good: Dunlopy jakoś zawsze omijałem... cóż, poczytam popatrzę i pewnie zdecyduję się na coś innego zamiast bridgestona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nosiłem z zamiarem kupna opon w rozmiarze 225/45/17 i wybór padł na Good year eagle f1 assymetric 3. Opony super się sprawują na suchej i mokrej nawierzchni i są bardzo ciche w porównaniu do Toyo t1r, które miałem wcześniej lub Barum bravuris, które jeździły w poprzednim aucie i zaczęły się rozchodzić w szczelinach bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem na temat opon Dunlop SP Sport Blueresponse, rozmiar 205/55/16 całkiem fajne jak za tę cenę. Mokro czy sucho, dają radę.

Michelin Alpin 5, Jestem zadowolony, przewidywalne prowadzenie i po całym sezonie śmigania nie ubyło za dużo bieżnika, trzeba uważać bo mają indeks do 190km/h.

Michelin Pilot Sport 4 S Nowe dziecko Michelina, wszędzie reklamowane, Hołek jeździł i mu się podobało, ja jeździłem Audi S3 8v na tych gumach i przyznam szczerze, że nie jeździłem jeszcze na lepszych oponach mam porównanie tej opony bezpośrednio do oryginalnych opon z S3 czyli Continental Sport Contact 5, może to różnica rozmiaru bo michały 235/35/19 a conti 225/40/18 ale jak ktoś byłby zainteresowany to można na tych oponach robić cuda, nie chciały puścić za grosz. Warte każdej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

705692 A ja się wypowiem na temat opon Dunlop SP Sport Blueresponse, rozmiar 205/55/16 całkiem fajne jak za tę cenę.

Ja zaś bardzo odradzam, słabo trzyma na mokrym, jeszcze ten sezon polatam, a po sezonie zmiana kół na coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

705692 A ja się wypowiem na temat opon Dunlop SP Sport Blueresponse, rozmiar 205/55/16 całkiem fajne jak za tę cenę.

Ja zaś bardzo odradzam, słabo trzyma na mokrym, jeszcze ten sezon polatam, a po sezonie zmiana kół na coś większego.

 

To się nie zgodzę kompletnie.

U mnie na mokrym trzyma świetnie, ani razu nie uślizgnęły mi się na "testowym" łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

705692 A ja się wypowiem na temat opon Dunlop SP Sport Blueresponse, rozmiar 205/55/16 całkiem fajne jak za tę cenę.

Ja zaś bardzo odradzam, słabo trzyma na mokrym, jeszcze ten sezon polatam, a po sezonie zmiana kół na coś większego.

 

Kurczę, no to nie wiem, jeździłem w Maździe 3 na nich i nigdy nic mi się nie stało, ale już w A3 8V starsznie przechyla się na zakrętach ze względu na balon pewnie ale na przyczepność złego słowa nie mogę powiedzieć. I przyjemnie pochłaniają black mambę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kompletu nowych opon w rozmiarze 175/70/14. Pojazd to Opel Combo, więc nie rozwija jakichś kosmicznych prędkości ;)

Jak dotąd mam cztery typy:

Dębica Passio 2

Sava Perfecta

Barum Brillantis 2

Kormoran Impulser B2

Z tego co widziałem to Sava i Dębica to praktycznie te same opony. Miał ktoś z Was styczność z w/w oponami i mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormorana odpuść, podobno na wodzie jak na lodzie. Ja bym szedł w najnowszą Dębice tym bardziej ze zapewne wyjdzie najtaniej.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam pytanie do osób mające pełnoprawne koło zapasowe. Jaką oponę tam macie? Zimową, całoroczną? Pytam bo u siebie mam letniego Klebera, którego dostałem razem z samochodem jak go kupowałem i tak się zastanawiam czy aby to dobry pomysł zakładać w razie czego taką oponę, szczególnie w sezonie zimowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak twardość ścianki i przyczepność w zakręcie plus na mokrym?

Przy profilu 55 nie czuć, żeby była miękka. W suchym zakręcie idzie jak po sznurku, na mokrym są lepsze - w piątkową ulewę dwa razy wzbudziłem kontrolę trakcji ruszając w koleinie ;) Ogólnie opona taka bardziej do wszystkiego, ale porządna. Ten komplet o którym piszę ma DOT 4314, teraz trzeci sezon na aucie, ok. 25 tys. km (wyłączając sezony zimowe, też na Pirelkach, które mają 10 lat i nie chcą stracić bieżnika :o).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.