Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszym Auto Świat test opon letnich 225/50/17 - nawet ciekawe zestawienie i testy. Z zadowoleniem przeczytałem , że Hankook Ventus

Prime 3 bardzo wysoko w zestawieniu. Nie mogę się zdecydować, czy już zmieniać :o

Jest i w internetach :)

 

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... ato/pt6684

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam przyszłą teściową na zakup Rainsportów - w oficjalnym sklepie allegro są za 804 zł/kpl. w rozmiarze 205/55 R16 :) Wysyłka oczywiście darmo. Kapitalna cena, za Pirelli, Conti albo Goodyeary trzeba liczyć 1000 i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

698356 Z zadowoleniem przeczytałem , że Hankook Ventus

Prime 3 bardzo wysoko w zestawieniu. Nie mogę się zdecydować, czy już zmieniać

+1 też czekam aż je założę do nowego felunku.

 

Również kupiłem i eczekam na montaż. 920 zł za komplet 205/55/16 V z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam przyszłą teściową na zakup Rainsportów - w oficjalnym sklepie allegro są za 804 zł/kpl. w rozmiarze 205/55 R16 :) Wysyłka oczywiście darmo. Kapitalna cena, za Pirelli, Conti albo Goodyeary trzeba liczyć 1000 i więcej.

 

Dobra opona ta uniroyal rainsport 3? Bo zaglądam za letnimi kapciami i coś zdecydować się nie mogę...

 

Cena 4 x 225/45r17 to ok 1145zł, a np Continental ContiSportContact 5 225/45 R17 już kosztują ok 1550zł, ta różnica przekłada się na korzyść Conti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś z Was na letnich Goodyear Efficientgrip Performance 205/55/R16 H91? Takie były fabrycznie w samochodzie, ale nie miałem okazji na nich jeździć bo od razu zostały zmienione na zimowe Continental Wintercontact TS 860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przyszły do mnie dwie kolejne sztuki PremiumContact 5 (185/60R14) i z ciekawości porównałem z tymi po zeszłym sezonie, wyszło że po 7k km ubyło już 1,5mm bieżnika. Trochę się zdziwiłem, że aż tyle bo zbyt agresywnie nie jeżdżę, co najwyżej dość dynamicznie, jednak jestem z nich jak najbardziej zadowolony, zarówno na suchym jak i mokrym bardzo dobrze, pewnie w zakrętach, opory również na plus wg. mnie.

 

Zimowe Nokiany WD-D4 spisały się zgodnie z oczekiwaniami - super :) jedyny minus to opory toczenia, ale to trochę moja wina bo mogłem jednak wybrać węższy wariant, wtedy być może nie było by to tak wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawila mnie pozycja n.3 testu :o Te Falkeny sa dosyc tanie i czy faktycznie tak dobre....,ja sie juz prawie zdecydowalem na Vredki ultrac sessanta,tyle ze moj oponiarz mnie troche zniechecil twierdzac ze przy takim biezniku to wiele km. nie zrobie i moga chalasowac przy pewnym zuzyciu,ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc ? Bo zaczynam sie wachac :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz na myśli konkretnie falkeny, ale sam jeżdżę aktualnie na falken ziex ze914 215/40R16. Boli mnie, że nie mają rantu generalnie 3 sezon będzie na nich. Twarde, ale za to szybko się nie ścierają, sztywne ściany boczne czuć przy wyższych prędkościach na zakrętach, że auto jednak się klei do drogi. Teraz dla porównania biorę ventus prime 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz na myśli konkretnie falkeny, ale sam jeżdżę aktualnie na falken ziex ze914 215/40R16. Boli mnie, że nie mają rantu generalnie 3 sezon będzie na nich. Twarde, ale za to szybko się nie ścierają, sztywne ściany boczne czuć przy wyższych prędkościach na zakrętach, że auto jednak się klei do drogi. Teraz dla porównania biorę ventus prime 3

3 miejsce w tescie zajaly Azenis FK510 to jakis nowy model Falkena.Falkeny sa bardziej sportowe a te Hankooki co bierzesz bardziej nastawione na komfort niz osiagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawila mnie pozycja n.3 testu :o Te Falkeny sa dosyc tanie i czy faktycznie tak dobre....,ja sie juz prawie zdecydowalem na Vredki ultrac sessanta,tyle ze moj oponiarz mnie troche zniechecil twierdzac ze przy takim biezniku to wiele km. nie zrobie i moga chalasowac przy pewnym zuzyciu,ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc ? Bo zaczynam sie wachac :o

 

Możesz powiedzieć temu oponiarzowi żeby jeb..ł się w czoło. Przejeździłem na tych oponach dwa sezony robiąc na nich ok 35tys, Po pierwsze to nie zużywają się szybko, są bardzo ciche, trzymanie na mokrym również całkiem dobre. Ja od siebie mogę śmiało je polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnia opona w rozmiarze 225/45 r17:

Dunlop Sport Maxx RT 2 vs Continental ContiSportContact 5?

Jazda w 70% miasto, 30% trasa choć może się to zmienić bo prawdopodobnie w najbliższych miesiącach będę musiał dojeżdżać do pracy ok 60km 12 razy w miesiącu. Styl jazdy raczej dynamiczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.