Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, w tym roku też czeka mnie zakup zimówek. Prawdopodobnie zmieni mi się charakter pracy a raczej to, że będę się "męczył" w trochę innej komórce, więc szykują się dojazdy. I o ile lokalnie opędzę się nawet na nalewkach, to sądzę że pora zainwestować w "bardziejsze opony".

 

Rozmiar kół do mojego wozidła to 205/60/16 lub 215/55/16 i póki co się rozglądam, ale widzę, że różnicy cenowej między rozmiarówką nie ma..Budżet to 1500PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że teraz najlepiej kupić zimówki po sezonie, jakie polecacie?

myślałem nad michelin cross climate 205/55r16

CrossClimate to możesz sobie kupić na lato :) Z typowych zimówek to po ostatniej zimie z czystym sumieniem polecam Nokiany WR D4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, właśnie chce kupić 2 nowe opony na lato... jestem raczej zdecydowany na Continentale tylko teraz pytanie

 

- ContiSportContact 5

czy

- PremiumContact 6 ?

 

Auto to mondeo 2.5T - 220 koni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, właśnie chce kupić 2 nowe opony na lato... jestem raczej zdecydowany na Continentale tylko teraz pytanie

 

- ContiSportContact 5

czy

- PremiumContact 6 ?

 

Auto to mondeo 2.5T - 220 koni...

 

 

Na Premium 6 jeszcze nie miałem okazji jeździć ale zdają się być jeszcze lepsze od swoich znakomitych poprzedników. Jednak ze względu na charakter samochodu wybrałbym Sporty.

PS. Masz świadomość że jednei drugie mistrzem trwałości nie będą?

 

Dodane po 29 sekundach:

Jeździ ktoś z Was na oponach Yokohama Advan Sport V105? :)

 

Też się nad nimi zastanawiam do Civica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, właśnie chce kupić 2 nowe opony na lato... jestem raczej zdecydowany na Continentale tylko teraz pytanie

 

- ContiSportContact 5

czy

- PremiumContact 6 ?

 

Auto to mondeo 2.5T - 220 koni...

 

 

 

Zapytaj Kolegi W1Michal :D On Ci wszystko powie o Continentalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

697160 PS. Masz świadomość że jednei drugie mistrzem trwałości nie będą?

 

tak mam ;)

 

zastanawiałem się jeszcze na Dunlop Sport Maxx ale z racji że na tył mam Continentale to teraz dokupię też Conti... tylko własnie pytanie które z tych dwóch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszą że Premium 6 ma mieć parametry Sport 5 ale popracowali nad zużyciem i są trwalsze. Tyle mówi teoria na zagranicznych stronach. Osobiście bym "zaryzykował" premium 6 niżej porównanie

 

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Co ... -Drive.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Niemczech za opony w indeksie T w ponad 100-konnym aucie biorą dowód, ale może to urban legend :P

 

o matko, ale ppiertolenie :D:D:D:kox: Michał, to do Ciebie nie pasuje.

Ale pasuje do wulkanizatora który mi to powiedział, dlatego napisałem, że może to "urban legend". :lol: Jakby co, radzę unikać: Bytom, ul. Hutnicza, jedyny taki zakład na tej ulicy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden drugiemu powtorzyl i takie paranoje wychodza. Moc nie ma nic do rzeczy. Jak juz to predkosc maksymalna jaka auto ma w papierach. Jesli masz opony z mniejszym indeksem niz auto jest w stanie jechac to musisz miec w aucie (wnetrzu) naklejke ktora bd ci przypominac ze mozesz sie poruszac autem z maksymalna predkoscia 190km/h. Nie wiem jak z konsekwencjami czy biora dowod, czy jakis mandat... ale wiem ze jest to obowiazkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]krd[/ref], na pewno kazdy bedzie liczyl te procenty odnosnie nosnosci danej opony przy innych predkosciach... prosze cie... W praktyce jesli auto wyjezdza z fabryki na indeksie v to letnie masz miec v. Zimowki mozesz zalozyc t ale w kabinie musi byc stosowna informacja. Takie bylo pytanie i taka jest odpowiedz odnosnie niemiec. Wystarczy kupowac opony takie na ktore auto ma homologacje i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Fredi88[/ref], indeks prędkości na oponie wcale nie mówi nic o tym ile maksymalnie możemy jechać na nich samochodem :)

 

A o czym mówi?

 

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... rMP5tZkTyM

 

 

To jest przryjęta przez producenta górna bezpieczna granica. Opona może ale nie musi utrzymać większe prędkości dlatego zamiast bawić się w zgadywanie i kalkulacja trzeba kupić opony zgodne z zaleceniami, które przeważnie przewyższają vmax auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.