Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

jaki sens kupować Marolexa za 60 +dysze+filce

 

Pierwszą kupiłem epokę, podobnie jak Ty myślałem sobie: po co przerabiać, kombinować, sztukować, dziurawić, rzeźbić...

Chciałem: wlać pianę, dolać wodę i pianować ;), a nie zastanawiać się czy przerobiony opryskiwacz będzie działać jak fabryczna pianownica?

 

Niestety, 1,5 litra na kombi to zdecydowanie za mało, nie ma mowy, żeby je porządnie opienić, dlatego kupiłem Marolexa 3000.

 

Jedyna korzyść z Epoki, to organy do przeszczepu - dysza i uszczelka, których z tego co czytam, nie trzeba strugać jak tych z glorii.

Uszczelka sprawdza się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do marolexowych oringów nie przepuszcza filców, dzięki czemu nie zapycha się dysza, a co za tym idzie - nie potrzeba żadnych sitek.

 

Jedyne co rzeźbiłem to filce, 60 sztuk za 5 złotych z OBI - sprawdzają się idealnie.

 

Podsumowując, Marolex to same zalety: 2,5 litra, większe ciśnienie, brak ciągłego pompowania...

 

Dlatego, TYLKO MAROLEX 3000! :)

 

Ce3wqR3.jpg

 

Pozdrawiam

- Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic nie trzeba piłować u mnie weszła trochę na siłe, ale teraz nie ma problemu juz z wyciągnięciem i zamienieniem na inna ilośc filców czyli inny kolor wkładki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dysza - TEEJET, nie potrzebujesz tych kolorowych plastików/wkładek.

 

Do dyszy, filce i uszczelka, szeroka à la podkładka, dzięki temu filce pozostają na swoim miejscu i nie zatykaja teejet'a.

 

Robisz dziurkę w rurce i pianownica gotowa.

 

 

tzn nie potrzebuje plastików, tylko same filce?

prośba, jak możesz zrób foto tej szerokiej uszczelki, jakiego to ma być typu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dysza i uszczelka z Epoki.

http://i.imgur.com/VrXvokB.jpg

 

LOL. Dokladnie ta dysza z Epoki, wypadla mi i wleciala to studzienki sciekowej na myjni bezdotykowej, scena jak z kreskowki albo komedi wpadek...pieknie potoczyla sie do zbiornika pod autem... :wallbash::wallbash::wallbash:

Dlatego jakby ktos mial na zbyciu to chetnie odkupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL. Dokladnie ta dysza z Epoki, wypadla mi i wleciala to studzienki sciekowej na myjni bezdotykowej, scena jak z kreskowki albo komedi wpadek...pieknie potoczyla sie do zbiornika pod autem... :wallbash::wallbash::wallbash:

Dlatego jakby ktos mial na zbyciu to chetnie odkupie :D

 

Nie wiem jaki ta dysza ma wydatek ale jak chcesz to mam niebieską (1,15 l/min)org z marolexa bo używam czerwonej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
645896 Nie wiem jaki ta dysza ma wydatek ale jak chcesz to mam niebieską (1,15 l/min)org z marolexa bo używam czerwonej

Zle sie wyrazilem. Dysze mam rozne z zestawow naprawczych marolexa. Ja stracilem cala ta czarna nakretka.

 

VrXvokB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTurde, wielki dzięki

 

Dodane po 8 godzinach 1 minucie 25 sekundach:

Czy te wkładki http://shiningcar.pl/environment/cache/ ... d3a1b0.jpg

będą równie dobrze działały jak te od glorii ?

 

a druga sprawa, czy w tych 3 plastikowych wkładkach http://autonablask.pl/wp-content/upload ... i-FM50.jpg są te filce które mógłbym wykorzystać? Bo ciężko znaleźć sklep w którym kupie dysze teejet i same filce do glorii, ahh :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel, Jak chcesz to podjedź do mnie daleko nie masz,oddam Ci to za free ;)

SzymonVWGolf, Mam takie filce nawet kupowałem w tym samym miejscu i są ok-opryskiwacz marolex 3000- jednak kupując komplet wkładek filców masz wiecej, wkladki mają odpowiednio 2,3,4 filce w każdej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marco80, czyli spokojnie mogę kupić zestaw tych 3 plastikowych wkładek do Glorii [niebieska, czerwona i czarna] i tam już są w środku filce? No to chyba bardziej się opłaca kupić te wkładki za ok 15zł i mieć 9szt filców zamiast za tą samą cenę kupić osobno 4 filce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poobserwowałem trochę ten wątek i zdecydowałem się na zakupu marolexa 3000+lanca 15+wkłady Gloria (3 kolory)+dysza TeeJet110.

Czy udało się może komuś znaleźć sklep gdzie byłoby na stanie wszystko razem? Wiadomo, obniżenie kosztów dostawy. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim którzy udzielali się w tym temacie aby mi pomóc skompletować rzeczy potrzebne do moda marolaxa.

Zakupiłem właśnie marolexa 3000 + lanca, dysza i wkładki [filcami], teraz tylko czekam z niecierpliwością na paczuszkę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sklepu polishangel jest dostępna dysza teejet oraz wkładki do glori [3kolory], do mnie właśnie dotarła paczka i zaraz trzeba odebrać ja z paczkomatu. W poniedziałek rano zamówione a dzisiaj o 12 już paczka jest, szybko i sprawnie, to lubie. Teraz czekam tylko na marolexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie mam problem z marolex 2000 .

cześći

marolex + lanca 15 cm + wkładki gloria +dysza teejet szara +gąbka ze zmywaka

Problem to zacinanie się pianownicy (przestaje opryskiwać) pomaga uderzenie.

i kiepska piana (może to wina piany wyrób firmy wesco)

Ma ktoś jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.