Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

piotr@sta nowy marolex ergo nie ma tej "wkładki", to też pozwala "zainstalować" filce z Glorii bez dodatkowej lancy. Trzeba tylko trochę bardziej podszlifować plastik z filcami, bo nie wchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wlasnie planuje zakup opryskiwacza i przeróbkę, jak szukam dysz to w komplecie są 3, jaka jest miedzy mini różnica że akurat niebieska a nie czerwona.

 

 

Rozumie że jak odwrócimy rurkę na drugą stronę dziurką w dół to mamy zwykły opryskiwacz którego możemy używać np do jakiegoś hydrowosku, albo po prostu do spłukiwania pod ciśnieniem np elementów pod maską które myjemy

 

Czy w wersji z ciężarkiem na końcu można też tą rurkę bez problemu przemienić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662352 wlasnie planuje zakup opryskiwacza i przeróbkę, jak szukam dysz to w komplecie są 3, jaka jest miedzy mini różnica że akurat niebieska a nie czerwona.

Różnią się ilością filcu potrzebnego do wytworzenia piany, z tego co pamiętam w niebieskiej jest go najmniej. Wszystko zależy od roztworu roboczego i zastosowanej wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma wersje z giętką rurką i ciężarkiem może potwierdzić czy mod działa

 

Chce kupić marolex master 3000, czy takiej wielkości zbiornik wystarczy na całe auto ??

 

http://allegro.pl/opryskiwacz-marolex-m ... 91711.html

 

W pierwszym poście jest filmik o dołożeniu lancy 15 cm, czym to jest spowodowane, jest więcej miejsca w lancy na filce czy jak :?::?:

 

 

Czy ten zestaw dysz jest odpowiedni jeżeli tak to może ktoś się skusi na wspólne kupno z okolicy Katowic

 

Po co kupować zestaw 3 różnych jak można 3 te same :D z tego co pisze w opisie to są MF3.110 czyli te same które w zestawie herbicydowym

 

Czy zamiast filców można użyć tych wkładek, jak tak to gdzie jest zamontować w (za dyszą tam gdzie filce wejdą średnicą normalnie do lancy) :?::?:

 

Czy w nieprzerobionym MAROLEXIE da się jakoś płynnie sterować strumieniem wody (mgiełka do ciągłego strumienia tak jak to jest w opryskiwaczach z metalową dyszą) czy tylko i wyłącznie trzeba zmieniać za każdym razem dysze

 

Sorry za tyle pytań ale wątek jest już dosyć pokaźny żeby cały go przejrzeć :oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry za tyle pytań ale wątek jest już dosyć pokaźny żeby cały go przejrzeć :oops::oops:

Pewnie nikt tu sie gniewal nie bedzie, ale przepisywanie po raz kolejny, odpowiedzi na Twoje pytania dodatkowo go "zamula".

Pytasz o podstawowe sprawy. Poszukaj troche odpowiedzi w temacie(sam czasem wspomagam sie przez szukajke google, bo z forumowa roznie sie dogaduje), a jesli mimo wszystko polegniesz na detalach, chetnie pomozemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję z miękką rurką, mod działa. Nie trzeba do tego dokupowac lancu. Pisałem to wcześniej.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

"Dreamer42"
lub ktoś inny odpowiedzcie czy da się odwrócić zabieg przełożyć ten ciężarek na drugą stronę żeby powstał zwykły opryskiwacz

 

Dodane po 3 minutach 15 sekundach:

piotr@sta nowy marolex ergo nie ma tej "wkładki", to też pozwala "zainstalować" filce z Glorii bez dodatkowej lancy. Trzeba tylko trochę bardziej podszlifować plastik z filcami, bo nie wchodzi ;)

 

Mówisz o plastiku z filcami czyli o tych nowych wkladkach plastikowcych z glorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na tak. Da sie odwrócić mod bez problemu. I jeszcze kilka zdjęć z tego, jak wygląda mod z wkladkami Glorii i jak je trzeba szlifować na średnicy.

22c425e7166f0e880c1035569233f4dd.jpg8ab36db38b16c1652b444e82ce1532b4.jpgf342d0422ba1869fc61e89f9b6845e83.jpg8d5f30ed1dc6f74c28e55cee810ff565.jpgef4fa33c42fa56cb5558cb9ea64da292.jpg

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem sobie zrobić pianownicę jednak trochę większą z Maro Pro5. Tylko po obejrzeniu lancy, której nie chciałem używać nie wiem jak podłączyć małą lance modułową do tego zawodu dozującego. Ktoś coś podobnego wykonywał? Znajdę taką złączkę w jakimś sklepie hydraulicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.