Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie miarka w marolexie mocno przeklamuje i tutaj miałem często problem ze stężeniem

Wydaje mi się że miarka pokazuje stan ZŁOŻONEGO Marolexa, kiedy wlejesz litr zgodnie z miarka na otwartym zbiorniku i założysz dysze z pompka to wiadomo że woda automatycznie pójdzie do góry. Ja leje do osobnej miarki litr wody i wtedy jest si.

 

Powiem Ci, że te filce średnio pasują do tej lancy. Sam się skusiłem i takie kupiłem, ale trzeba je było podszlifować. Zeszlifowałem kołnierz i podszlifowałem trochę resztę.

No niestety trzeba trochę podszlifowac, ale chwila roboty i wszystko pasuje gra i buczy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety im wieksza dziurka-jakkolwiek to brzmi :lol: tym piana lepsza (bo jest bardziej napowietrzona)ale kosztem krótszego oprysku,ja zmniejszyłem dziurkę pozwala to wydłużyć oprysk,kosztem jakości piany ale myślę że dodatkowy 1 filc albo wyższe stężenia piany załatwi sprawę.Pianując wczoraj samochód zauważyłem też że bardziej wodnista piana lepiej go domywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydatek dyszy + ilosc i jakosc filcu + wielkosc dziurki(ilosc powietrza) + moc roztworu, to wszystko zmienne ktore maja wplyw na jakosc piany.

Mozna jeszcze dodac: rodzaj chemii, temperature roztworu, czas dzialania, jakosc wody, rodzaj i utrwalenie zabrudzen, zabezpieczenie lakieru.

Wniosek taki jak " bardziej wodnista piana lepiej go domywa" jest sluszny tylko wtedy kiedy pominiemy np czas dzialania.

Wystarczy ze temp. otoczenia sie zmieni, albo wiatr bedzie silniejszy a efekt mycia bedzie zupelnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie : marolex 3000 + lanca, dziurka pinezką , 2 filce zółte od glorii , 40ml SG Fruit + 1 L letniej wody

 

efekt : szybko piana leci ale nie jest dobrze spieniona

 

Dołożę jeszcze jedne filc - bedą 3 szt. w lancy

Woda lepsza zimna czy letnia/ciepła ?

 

EDIT:

 

Po odkręcaniu lancy w celu dołożenia 3-go filca okazało sie że te 2 sa wcisnięte w dysze :/ ... jak dokładka nie pomoże to pokombinuje z metalowym sitkiem z końcówki od kranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręcaniu lancy w celu dołożenia 3-go filca okazało sie że te 2 sa wcisnięte w dysze :/ ... jak dokładka nie pomoże to pokombinuje z metalowym sitkiem z końcówki od kranu

 

Włóż sitko między dyszę a oring powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu macie problem z tymi plastikowymi wkładkami of glorii.. Wkrecilem kombinerkami i wszystko gra, nic nie trzeba pilowac :P, a z tą dziurka w rurce to faktycznie ciut większa daje lepsze napowietrzenie i piana jest lepsza,ale coś za coś. Trzeba pompowac, bo oprysk jest krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep, inaczej nie da się włożyć do lancy, będziesz miał problem to kombinerki i normalnie wkrecasz

 

Dodane po 1 godzinie 50 minutach 11 sekundach:

Miał ktoś z was okazję porównać dysze glorii teejet do czerwonej marolexa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do marolexa 2L , mogę dać 1,5L wody + piana 60-70ml?

 

Nie wiem czemu macie problem z tymi plastikowymi wkładkami of glorii.. Wkrecilem kombinerkami i wszystko gra, nic nie trzeba pilowac :P, a z tą dziurka w rurce to faktycznie ciut większa daje lepsze napowietrzenie i piana jest lepsza,ale coś za coś. Trzeba pompowac, bo oprysk jest krótki.

 

Którą wkładkę używasz? Który kolor? czy uszczelkę też zakładałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie.

 

-Merolex 3000 + lanca

-filce z glorii (czerwona i niebieska do testów)

-piana Autobrite MagiFoam ( 45-50ml na litr)

 

dziurka zrobiona szpilką do tablicy korkowej(wypalona nie wydaje mi się,że duża...)

 

Zrobiłem roztwór 2 litowy i 90ml piany.

Piana gęsta - prawie ok wszystko ale....

 

po 15 sekundach strumień bardzo wąski, efekt pianki do golenia. Ciśnienie niby jest jak zawór spustowy ruszę i to dużo...

 

pół piany już zużyłem na testy, filce zmianiałem i zawsze to samo.... nawet mocno rozwodniłem i dalej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie.

 

-Merolex 3000 + lanca

-filce z glorii (czerwona i niebieska do testów)

-piana Autobrite MagiFoam ( 45-50ml na litr)

 

dziurka zrobiona szpilką do tablicy korkowej(wypalona nie wydaje mi się,że duża...)

 

Zrobiłem roztwór 2 litowy i 90ml piany.

Piana gęsta - prawie ok wszystko ale....

 

po 15 sekundach strumień bardzo wąski, efekt pianki do golenia. Ciśnienie niby jest jak zawór spustowy ruszę i to dużo...

 

pół piany już zużyłem na testy, filce zmianiałem i zawsze to samo.... nawet mocno rozwodniłem i dalej tak samo.

 

Powiem Ci, że u mnie jest ten sam problem. Ja używam piany tenzi. Ciśnienie tak szybko spada, że nie daje rady opryskać jednych drzwi. Też mam marolexa 3000 z lancą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.