Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś testowałem merolexa 3000

Filc jeden w plastiku glorii

Wody 2l - zwykła letnia

piana SG ok 100 ml

 

Trochę wodnista była więc następnym razem więcej dodam piany. Problem taki tylko, że tym zestawem udało mi się ledwo corse umyć :P

Ciśnienie w miarę ok było kilka razy musiałem pompować...

Myślę nad jakimś patentem z powietrzem bo pierwsze kilka sekund to oprysk cudowny jest :D

Chyba mam zawór walnięty, nie wiem jak to sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj 5 stron wstecz i wszystko masz na tacy... Jak w wannie ciepła = lepiej się pieni, destylowana lepsza od zwykłej( zależy jaka masz wodę w krainie - twarda / miękka) im większa dziurka, lepsze Napowietrzenie, lepsza pianka kosztem krotszego oprysku, wolę średnia pianę, ale wydłużony oprysk (ważne żeby dobrze domywala auto, a nie leżała 30 min na lakierze i gówno robiła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerobiłem Marolexa 3000, ale ten strumień nie jest idealny. Piana leciała bardziej na boki niż na środku. Końcówka niestety tylko niebieska. Dziś zamówiłem szarą TeeJet, żeby porównać.

Nie wiem, co mogłem jeszcze źle zrobić? Dziurka cienką igłą, wkład Glorii czarny (ten z najgrubszym filcem). Być może dałem za dużo piany, bo ok 150ml do pełnego baniaka i pod koniec strasznie się męczył i sikał gęstą pianą? Czy woda 40*C jest odpowiednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze żadnej piany kupionej ale próbuje już kombinować z wkładkami filcowymi lub zmywakiem do naczyn. Mieszalem wodę z ludwikiem, szampon z wodą. Mając szerwona końcówkę siukało fatalnie, pluło piana wyciekala i po obudowie. Teraz się zastanawiam czy to wina wkładów jakie stosowalem czy to że nie mam piany aktywnej..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś co się nazywa: "K2 Opryskiwacz ciśnieniowy 2 litry do pian aktywnych" i wygląda tak:

13808147832512652914.jpg

 

Czy ktoś już go używał? Czy jest to "gotowiec" dostosowany do nakładania piany aktywnej bez dalszych przeróbek? Jeśli tak, to były to bardzo fajny produkt, tym bardziej że kosztuje 20 zł :) Proszę o opinie, niestety nie znalazłem w internetach odpowiedzi na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

I want to thank all the pioneers and explorers for this great invention!

Write a few messages, maybe something of them will be someone useful.

Don't ask me questions - it is difficult for them to respond, and not respond somehow uncivilized...

 

I couldn't find a 15cm extension(in Russia, Sankt-Peterburg). So I made on the lathe its detail. Now you have another option - stainless steel and slightly longer, V3.1 :)

See several benefits: no problems with leaks and the leaks I don't have.

Shampoo touchless car wash has a high alkalinity pH, and aluminum reacts with an alkaline pH.

There is also a convenient place for felt/fleece.

 

Sprays:

green F110/015

yellow F110/02

lilac F110/025

blue F110/03

red F110/04

brown F110/05

grey F110/06

white F110/08

and, separately, dark green F110/0067

Also had to buy F80/015 for precise and thin application of shampoo (such as glass)

While stopped at a red F100/04 as main and green F80/015 as an extra. The opening under the lid has expanded and she's lying there instead of a useless round.

 

I think the cost at today's exchange rate, about 10+ Polish rubles :) apiece, without discounts.

When the sequence of nozzles in a row, one can see changes in foam: the smallest 015 gives a thin-liquid foam (like a milkshake) 08 the greatest fat, about 10-15mm layer of foam (like shaving foam or rather makrofleks, the same uneven).

2be8ca6s-960.jpg

Also can't understand why some people make a hole in the tube about 10mm from the edge...

In my Marolex tube is inserted at 14mm. The hole is OK to do at 16-18mm from the edge.

 

Оригинал текста на русском :):):) ниже:

Здравствуйте.

Хочу поблагодарить всех первопроходцев и исследователей за это офигенное изобретение!

Напишу несколько сообщений, может что-то из них будет кому-нибудь полезным.

Не задавайте мне вопросы - мне будет сложно на них ответить, а не отвечать как-то некультурно...

Я не смог найти в продаже 15см удлиняющую штангу. Поэтому сделал на токарном станке свою деталь. Сейчас установлен другой вариант - из нержавеющей стали и немного длиннее. Вариант V3.1 :)

Вижу в этом несколько преимуществ: никаких проблем с герметичностью и протечками у меня нет совершенно.

Шампунь бесконтактной мойки имеет высокую щелочность, а аллюминий вступает в реакцию со щелочной средой

Также есть удобное место для войлока/флиса

Распылители на 110 градусов: зелёный 015, жёлтый 02, сиреневый 025, синий 03, красный 04, коричневый 05, серый 06, белый 08, и отдельно тёмно-зелёный 0067. Также был куплен F80/015 для точного и тонкого нанесения шампуня (например на стёкла).

Пока остановился на красной F100/04 как основной и зелёной F80/015 как дополнительной. Отверстие под крышкой расширил и она удобно лежит там вместо бесполезной круглой.

Стоимость по сегодняшнему курсу, около 10+ польских злотых за штуку. Это без скидок.

При последовательной смене распылителей подряд, сразу видно изменения у пены: самая маленькая 015 даёт тонкую жидкую пенку (похоже на молочный коктейль) самая большая 08 толстый, около 10-15мм, слой пены (примерно как пена для бритья или скорее макрофлекс, сильно бугристая и неровная).

Также не могу понять - зачем некоторые делают отверстие в трубке на 10мм от края...

В мой Маролекс трубка вставляется на 14мм. Отверстие нормально делать на 16-18мм от края.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.