Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Zasada dzialania jest identyczna wiec ;)

Moze sie blokowac jedynie mechanizm spustu. Przytarty, albo ma wade odlewu.

Najczesciej ten bialy element (na schemacie chyba nr 19) i czerwone uszczelnienie (15)

Lub inne wady odlewu, ktore mozna wykryc dokladnie ogladajac opryskiwacz.

 

Swoją drogą mam temat już za sobą, ale trzeba przyznać że wiele fotek z początku tematu już nie istnieje. Nie negujmy ludzi którzy chcą się uczyć, po to jest to forum i ten temat :-)

Fakt fotosik namieszal. KIedys musze sie za to zabrac i przekopac stare dyski.

Jednak przepisywanie bez konca przerabianych juz tematow, zasmieca go i konczy sie "...ale tu nic nie mozna znalezc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspomnialem, kiedy bede miach chwile tak wlasnie zrobie.

Na pierwszej stronie sa tez fotki kolegi Tworek, a moje zdjecia sa w filmikach.

Tak ze bez przesady. Mozna sie odrobine wysilic i poszukac, tak ze zwyklego szacunku dla tych, ktorym chcialo sie cos opracowac i opisac na forum.

O wielokrotnym odpisywaniu na identyczne pytania i setkach PW nawet nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647185 Któregoś dnia siądę do kompa i przeoram te 3000 postów :)

I będziesz miał bałagan w głowie jak ja dopiero jak ktoś cię w tyłek kopnie lukniesz drugi raz i wtedy znajdziesz to czego szukasz w tym temacie.

Dzięki faraon za kopas w dup...

Idę pany testować :ad:

 

:wallbash: dalej lipa

Piana strasznie wodnista szybko spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysępiona nowa flaszka piany Daerg Bays Wash.

Filce zrobione z zmywaka kuchennego 6 szt.

Proporcje piany 1 l wody i zacząłem od 20 ml 40 60 ...100ml

Powiększyłem dziurkę, pomniejszyłem dziurkę zrobiłem 2 dziurki i ku.....dalej lipa

Nie jest mi dane posiadać tego ustrojstwa :(

 

Wan też filce wchodzą w końcówkę ? może tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten zmywak bo po kazdym pianowaniu bedzie wracal problem regulacji.

Kup normalne filce, albo cos o jednolitej grubosci.¨Filc nie moze byc wcisniety w koncowke bo bedzie lipa.

Regularne dobrze ulozone krazki.

Tysiace ludzi na calym swiecie sobie radza, to i Ty sobie poradzisz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

u mnie też nie działało od razu! ;)

 

Po pierwsze, filce, te ze zmywaka, według mnie - nie nadają się w ogóle.

 

Po drugie, bez uszczelki, filce mają tendencję do przedostawania się z lancy do dyszy i zatykania jej.

 

Podsumowując, dobre filce i uszczelka za teejet'em, która uchroni przed zatykaniem dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysze z filcami bodajże od glorii (z filmiku) na nich też była lipa.

Filce z glorii też wpychały mi się w końcówkę (testowane na niebieskiej końcówce z akcesoriów marolexa) posiadam jeszcze szarą teejet.

 

A może nam złego marolexa ja mam aero. Wizualne różnice to inna bańka z wypustkami do jej odkręcenia inny zawór bezpieczeństwa miękka rurka cieczy i ciężkim sitkiem(sitko zdjęte) i jeszcze jedno nie mam (nie było) tej czerwonej części co jest na filmiku po odkręceniu duszy i czarnego plastiku

(1.27)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos ze Szczecina komu udało sie to ustrojstwo zrobić i działa jak powinno?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Daj jakis namiar. Jak bede w Szczecinie odezwe sie.

 

Mam dysze z filcami bodajże od glorii (z filmiku) na nich też była lipa.

Filce z glorii też wpychały mi się w końcówkę (testowane na niebieskiej końcówce z akcesoriów marolexa) posiadam jeszcze szarą teejet.

 

A może nam złego marolexa ja mam aero. Wizualne różnice to inna bańka z wypustkami do jej odkręcenia inny zawór bezpieczeństwa miękka rurka cieczy i ciężkim sitkiem...

To jakis wynalazek ktory nie musi pracowac w pionie. Nie spotkalem sie jeszcze z takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, wczoraj chcialem zalac auto pianka i wyszlo cos niespodziewanego. Pianownica, zaczela przepuszczac powietrze, tak.nieszczelnosc na spuscie, nie wiadomo skad, pomijam fakt ze nic z nia nie robilem. Rozlozylem do napelnienia i dupa. Wiec postanowiłem uzyc silikonu dolaczonego do zestawu, rozebralem przesmarowalem ale to nic nie dalo. Czyzby czekala mnie wymiana tego bialego badziewia ktore dziala jako spust? Mam jeszcze na podmianke glowice z innej sztuki, taaak, tesciowa ma kilka tych cudow na stanie to nie zauwazy roznicy ;) moze obejdzie sie bez wydatkow

 

Wyslane z Huyawez P8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie posiadam kwazar Venus 2 ze standardową końcówką.

po wciśnięciu do niego filcu i zrobieniu 3 dziurek leci piana lecz to dalej nie to co powinno być. kupiłem i założyłem http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=93&cat=87 jednak to nie ten rozmiar- gwint na opryskiwaczu to 16mm w nakrętce jest większy. Nie chciał bym kupować czegoś co nie będzie działało. Widziałem kilka fotek że działa kwazar jako pianownica ale nie znalazłem od czego mają być końcówki.

 

"standardowa końcówka"

487a606001f421a10c7464ddce6e3f6c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.