Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba można rzecz, że również jestem szczęśliwym posiadaczem Pianolexa :D Po kilku dniach mogłem w końcu zrobić mały test z aktywną pianą a nie szamponem i w łazience wyszło spoko. Na początku myślałem, że mam za dużą dziurkę (jak dobrze pamiętam. Przeczytałem cały temat ale po tylu stronach już mi sie troche miesza) bo pluło wieloma jakby plankami zamiast w miare równym strumieniem, ale jednak dopompowanie ciśnienia rozwiązało problem ;) Wieczorem testy na aucie.

 

Ukłony w waszą stronę Faraon i Tworek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam marolexa z którego kilka lat temu robiłem pianownice, do auta mam PA ale do motocykla chce coś delikatniejszego. Problem jest z w filcami w niej. Z tego co widzę można nabyć już wkładki z glori.

 

Rozumiem że najlepszym rozwiązaniem będzie dokupić 15cm lance marolexa dać w nią czerwoną wkładkę glorii i skrecić to z czerwoną dyszą marolexa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

No więc przerobiłem Marola 3k ale do efektu piany mi nadal daleko :) Zestaw podstawowy:

-marolex 3000

-lanca modułowa 150 mm

-dysza herbicydowa czerwona

 

Ponieważ nie miałem jeszcze filców kombinowałem na wycinkach z filtra do odkurzacza (podobne do filcu) ale raczej porażka (wciskają się w dyszę). Później na warsztat weszła gąbeczka do inhalatora - filtry powietrza.

93_filtry-do-inhalatora-kardioline_140425100346.jpg

 

Efekt był ciekawy bo wyszła bardzo rzadka piana co mogło być efektem tego że dałem zimną wodę i małe stężenie 15 ml AB MF na 500 ml wody. Poza tym psikał nierówno ale to z kolei może wynikać ze słabego napompowania. Dziurka w rurce jest raczej ok, robiona na ciepło pinezką od tablicy korkowej. Swoją droga nie wiem czy zauważyliście że rurka ma w przekroju kształt koniczyny, a co za tym idzie w jednym miejscu na obwodzie jest łatwiej zrobić taką dziurę zaś w innym już trudniej (więcej plastiku do przekłucia).

 

Zamówiłem już filce ale jutro zrobię jeszcze testy z tą gąbką bo po lekturze wątku widzę co mogłem zrobić źle. Mam jednak kilka pytań:

 

1. Do jakiego ciśnienia ładujecie Marola? Aż zaworek zacznie popuszczać (powyżej ciśnienia roboczego)

2. Czy z wkładki z Glorii można montować od razu w wylocie z lancy Marolexa? Jaka jest kolejność w tym czarnym pierścieniu który nakręcamy na lance (dysza, wkładka, o-ring? dysza, o-ring, wkładka?)

3. Jeśli wkładać same filce (jak jest w manualu) to jak zabezpieczyć przed ich wciskaniem w dysze? Piszecie o sitku stalowym z wylewki kranowej, ale czyt to dajecie zaraz za dyszę w czarny pierścień nakręcany na lance?

4. Ile docelowo powinno się zrobić roztworu na auto typu renault Grand Scenic? Tak pi-razy-oko, MF jest dość droga i nie chce jej lać w kanał.

5. Na czym robicie testy? Piana jest dość droga i szkoda trochę ją marnować pod prysznic ;)

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Dzon_Doe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z gąbki do naczyń? Też bawiłem się z filcem do mebli lub filcowymi wkładkami do butów. Ale najlepiej wyszlo mi z tej gąbki. Testy z pianą sg. Do zadawalajacego dla mnie efektru zuzylem 0,7 gotowego roztworu więc od zalowalem te 50ml piany. Na niczym innym ci tak nie wyjdzie piana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapomniałem o pojemności :)

Inne pytanie, czy mogę taką pianownicę z roztworem piany aktywnej, wozić w bagażniku i w razie potrzeby jej używać? mam w okolicy inwazję gołębi i przydałoby mi się coś takiego na szybkie pozbycie się odchodów winowajców. czy taki roztwór wożony przez tydzień, dwa, po wstrząśnięciu będzie robił swoje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jakby tak taki roztwór piany aktywnej wlać do normalnej butelki z atomizerem? Myślę, teraz tylko pod kątem szybkiego usunięcia ptasich odchodów. Coś takiego np też sprzedają, sprawdzi się to wogóle?

http://toptools.com.pl/aktywna-piana-atomizer-v8-500ml-p-137.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 ml? :o

 

Dlaczego nie, skoro jeden z producentów, sam donosi o takiej proporcji - 100:1?

 

http://www.autobritedirect.co.uk/index. ... ifoam.html - link do źródła.

 

Sprawdzałem różne proporcje: 30, 50, 100 na 1000 ml, aktualnie robię 100:1 - 20 ml ad magi na 2 litry, na lekki brud sprawdza się idealnie!

 

20 ml magi + 2 l kranówki + marolex 3000 =

 

s8ZV4Tc.jpg

 

0HtaG3z.jpg

 

oqOjHn1.jpg

 

Zdjęcia robione dziś, specjalnie dla Ciebie. :)

 

Pozdrawiam

- Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione dziś, specjalnie dla Ciebie.

Az nie wiem co napisac.

Dziekuje ;)

Powazniej, to brud brudowi nie rowny. Moze i piana jakos wyglada, ale na odmoczenie ptasiej niespodzianki po np 2 godz na sloncu to bym za bardzo nie liczyl.

Da to nie wiele wiecej niz oprysk czysta ciepla woda.

U mnie Magi po trasie z Polski (1000km) to min 40 -50 ml na litr. Zeby faktycznie efekt nie byl jedynie wizualny :-] i cos sie skutecznie odmoczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jakby tak taki roztwór piany aktywnej wlać do normalnej butelki z atomizerem? Myślę, teraz tylko pod kątem szybkiego usunięcia ptasich odchodów. Coś takiego np też sprzedają, sprawdzi się to wogóle?

http://toptools.com.pl/aktywna-piana-atomizer-v8-500ml-p-137.html

A nie prosciej kupic jakies dobre QD? Bez kombinowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.