Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mając chwilę czasu przerobiłem starego marolexa 1500 na pianownicę i tu szok 1 próba i sukces w95 % mam piane utrzymującą się 2.5 min.

Ten sam zestaw poszedł do maroleksa 2000 aero i dupa.

Ile i jakich filców i jaka i ile piany używasz ? Ja nie mogę znaleźć optimum

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielon88,

 

mój powód zmiany EPOKI na MAROLEX'a był bardzo prosty - półtora litra to zdecydowanie za mało, żeby dobrze opienić.

 

Po przesiadce zyskałem: większy zbiornik, większe ciśnienie, wydajniejszą pracę...

 

Miałem wątpliwości, myślałem, że może robi kiepską pianę albo materiały są kiepskiej jakości i rozpadnie się po kilku razach, nic z tych rzeczy, MAROLEX w niczym nie ustępuje EPOCE - piana nawet lepsza, a elementy i uszczelnienia naprawdę dobrej jakości.

 

Gdybym teraz kupował pierwszą pianownicę, na pewno nie kupiłbym EPOKI, nigdy bym jej nie kupił...

 

Bez zastanowienia brałbym MAROLEX'a. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem jak w filmiku , co zmienić ?

 

Aktualny setup:

Marolex 1500 plus

Dysza szara tee jet

Filce plastikowe od glorii (założony ten z 3 pomarańczowymi filcami w środku)

1,5l cieplej wody

60ml sg fruit

Dziurka w rurce zrobiona pinezka

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michulek,

 

może dlatego, że masz plastikowe filce? :shock:

 

Filc to filc, plastik to plastik! ;)

 

Widzę, że nie tylko Ty tak robisz, ale może Ty odpowiesz - po co i do czego wkładasz te kolorowe plastiki z glorii?

 

Według mnie - to coś z glorii jest właśnie problemem.

 

Obejrzałem kilka, kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt filmików z przeróbkami MAROLEX'A i naprawdę, na żadnym nie widziałem, żeby ktoś wciskał w niego coś więcej niż: filce z filcu i szarego teejet'a.

 

Ponadto, poniższa instrukcja i rysunek version A potwierdza co napisałem wyżej - filce wkładamy bezpośrednio w lancę MAROLEX'A, a nie w jakieś kolorowe sitka i tworzymy zbędne combosy.

 

i6hHh91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTurde, te jak je zazywasz kolorowe sitka, to nr 8 z twojej instrukcji ;) i pozwalaja na dobre umiejscowienie filcu bez przypadkowego zatykania dyszy.

 

zgadzam się, dodatkowo bardzo polepszają pianowanie ;)

 

michulek
wydaje mi się, że na filmiku za dużo piany dajesz, jest za gęsta, albo za dużo filców... zmień na dwa filce lub jeden i zobacz czy widać różnice przy takim samym stężeniu piany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się - kolorowe sitka to ósemka, ale Version A wyraźnie pokazuje, że są niepotrzebne.

 

Nie wiem czy dają lepszą pianę, wiem natomiast, że w filmikach z przeróbką MAROLEX'a - które również mi służyły jako instrukcja, nikt ich nie używał.

 

Dodatkowo, fabryczna konstrukcja EPOKI jest identyczna jak na Version A.

 

Nie przemawia do mnie również argument z zabezpieczeniem przed przypadkowym zatykaniem, jeszcze raz powołam się na Version A ;), według mnie, przed przypadkowym przemieszczaniem i zatykaniem dyszy chroni nas dziewiątka, tj. szeroka uszczelka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki specjalnie wyprofilowanemu zbiornikowi podnieśliśmy komfort odkręcania głowicy od zbiornika natomiast poszerzony wlew sprawi, że wlewanie cieczy będzie jeszcze wygodniejsze. Przezroczysty pasek poziomu cieczy pozwoli łatwo ocenić jej poziom w zbiorniku. Dodatkowo opryskiwacze wyposażone są w system 3D FFLEX, dzięki któremu możemy opryskiwać nieprzerwanie w każdym położeniu opryskiwacza. Ważnym elementem, który został wprowadzony jest przycisk Auto-blokady, umożliwia on przeprowadzanie oprysków bez konieczności ciągłego trzymania wciśniętego przycisku, co sprawia, że zdecydowanie podnosi się komfort pracy.

 

Więc zmiany stylistyczne + te FFLEX do opryskiwania w każdym położeniu, oraz auto-blokada że nie trzeba trzymać knefla do pryskania co w przypadku pianowania chyba nie jest aż tak dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki specjalnie wyprofilowanemu zbiornikowi podnieśliśmy komfort odkręcania głowicy od zbiornika natomiast poszerzony wlew sprawi, że wlewanie cieczy będzie jeszcze wygodniejsze. Przezroczysty pasek poziomu cieczy pozwoli łatwo ocenić jej poziom w zbiorniku. Dodatkowo opryskiwacze wyposażone są w system 3D FFLEX, dzięki któremu możemy opryskiwać nieprzerwanie w każdym położeniu opryskiwacza. Ważnym elementem, który został wprowadzony jest przycisk Auto-blokady, umożliwia on przeprowadzanie oprysków bez konieczności ciągłego trzymania wciśniętego przycisku, co sprawia, że zdecydowanie podnosi się komfort pracy.

 

Więc zmiany stylistyczne + te FFLEX do opryskiwania w każdym położeniu, oraz auto-blokada że nie trzeba trzymać knefla do pryskania co w przypadku pianowania chyba nie jest aż tak dobrym rozwiązaniem.

Opis czytałem ale bardziej interesuje mnie czy rurka podająca ciecz jest tak samo zamocowana i czy możliwe są te same modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tego nie wiem, widziałem na allegro je i nazwa ergo głównie skojarzyła mi się z ergonomiczny i z innym wyglądałem baniaka, po opisie ciężko stwiedzić jak jest u góry zamocowana, ale chyba na dole będzie inaczej bo skoro w każdym położeniu ma działać to musi się ciecz zaciągać jakby z całego dna nie zależnie od przechylenia opryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarejestrowałem się specjalnie, żeby opisać tego Marolexa Ergo.

 

Kupiłem Marolexa 3000 z lancą na allegro u sprzedawcy rolnik coś tam (polecany tutaj jako najtańszy) i otrzymałem właśnie ten model Ergo.

 

Jest dokładnie tak jak pisze TiZi. Opryskiwacz ma miękki wężyk i sitko z ciężarkiem. Nie przeszkadza to natomiast w żaden sposób w modyfikacji. Zamontowałem dyszę Teejet, wkładkę Glorii (na razie 3 filce), zrobiłem dziurę pinezką (musiałem poprawić rozgrzaną bo się zasklepiała) i działa.

 

40 ml piany SG Snow Foam na litr i jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.