Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po przewertowaniu wątku zdecydowałem się na:

Marolex 3000 Ergo,

Dysza Teejet 110' szara

Wkładki Gloria niebieska, czerwona, czarna.

 

Nie biorę lancy, ponieważ podobno można uzyskać zadowalającą pianę bez niej, ale rodzi to moje pytanie:

Czy jeśli chcę po zakończeniu pianowania użyć opryskiwacza w swojej pierwotnej roli, to muszę wymieniać dyszę, wyjmować filc i odwracać rurkę, czy wystarczy tylko odwrócenie rurki?

 

Jeśli ta pierwsza, bardziej złożona opcja, to jak wyglądała by wymiana lancy (do piany) i zdjęcie i założenie końcowki do opryskiwacza? Jest szansa na to, czy raczej szansa na zgubienie elementów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zależy Ci na szybkiej i bezproblemowej (bez ryzyka utraty części) przemiany pianownicy w opryskiwacz? W teorii nie musisz nawet odwracać rurki, ale będzie szybciej schodziło ciśnienie. Końcówka 110 nie da Ci strumienia jak opryskiwacz, a filce jeszcze dodatkowo go osłabia trochę.

 

Najlepszym dla Ciebie wyjściem byłoby zamówienie sobie właśnie wersji z lancą (w zestawie z 3000 płaciłem za nią 10zł zamiast 20 jak osobno). Dostajesz wtedy dodatkową końcówkę przy lancy (która przerabiasz pod piane) + drugą przy opryskiwaczu (którą zostawiasz w oryginale) i możesz je wymienić w 10 sekund z odwróceniem rurki włącznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym dla Ciebie wyjściem byłoby zamówienie sobie właśnie wersji z lancą (w zestawie z 3000 płaciłem za nią 10zł zamiast 20 jak osobno). Dostajesz wtedy dodatkową końcówkę przy lancy (która przerabiasz pod piane) + drugą przy opryskiwaczu (którą zostawiasz w oryginale) i możesz je wymienić w 10 sekund z odwróceniem rurki włącznie ;)

 

Przy w/w podmianie istnieje szansa zgubienia oringów, czy wszystkie ruchome części są skręcone na stałe, a podmianka odbywa się tylko 'po zewnętrznej'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej podmiance stracić możesz tylko 1 oring 11,3x2,4 (niebieski), który trzyma końcówkę od strony opryskiwacza (czerwona). Nie jest to końcówka przymocowana na stałe i kiedy odjedzie po lancy w stronę drugiej strony lancy, oring wypada.

 

HYJ2pzD.jpg

 

W końcówce oryginalnej, jak nie ruszysz paluchem to nic nie wypadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na szara dysze teejet? Internety przeszukałem i nici. I pytanie czy jak podepnę pod Marolexa 3k

http://allegro.pl/k41-kompresor-samochodowy-dwutlokowy-sprezarka-12v-i6231286139.html taki kompresor to ciśnienie nie będzie zbyt wysokie i nie rozsadzi opryskiwacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam problem z Marolexem 3000 Ergo. Chciałem go przerobić na pianownice na zestawie wkładek z Glorii (niebieska, czerwona, czarna) i dyszy herbicydowej Marolexa. Korzystam z piany K2 Bora w stężeniu 1:30 - 1:20 i ciągle mam efekt mleka... No może mu bliżej do takiego zepsutego mleka albo innej śmietany :D

 

Nie wiem co jest grane. Dziurka zrobiona pineską biurową na ciepło, pare razy poprawiałem, żeby była pewność że się nie zasklepia (ale nie powiększyła się w średnicy). Usunąłem ciężarek z sitkiem z końca rurki.

Zestaw jak na foto:

15050210_1253241051389123_1053483294_n.jpg

 

Pierwsze co widzę w porównaniu do zdjęć z pierwszej strony to ta 'wkładka w marolexa' pierwsza z całej armii (na foto Tworka z 1 strony ta czerwona) - nie dostałem czegoś takiego w zestawie, dostałem w zamian taką fabryczną dwuczęściową dyszę do spryskiwacza (ta żółta).

 

Spiłowałem wkładkę czerwoną glorii żeby weszła w Marolexa, ale przedobrzylem i zrobiłem małe pęknięcie na bocznej ściance, ma to wpływ? Później wkładałem filce bezpośrednio (bez plastiku z Glorii) i jakby bez zmian. Jedynie jak kończył mi się roztwór i spadało ciśnienie to zaczęło się plucie pianą, ale to nie o to chodzi w tym wszystkim.

Robiłem na 3-5 filcach, ale wg mnie problem tkwi w złym dobraniu elementów i dysz. Ma ktoś jakiś pomysł jak z tym podziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, więc piszę ppp. Temat chyba udało się ogarnąć, zrobiłem większą dziurkę i przetarłem drugą wkładkę z Glorii. Pianownica pianuje, chociaż ta dysza niezbyt mi pasuje bo strumień na skrajach jest mocniejszy. Generalna próba dzisiaj, ale jest nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytałem temat wiele razy. Uznałem, że wszystko wiem i zakupiłem co trzeba. Dziś zabieram się za przeróbkę Marolex Master Ergo 3000 i mały zonk.

Końcówka nie chce wejść do opryskiwacza. Czy w miejscu "B" też należy zeszlifować średnicę ? Bo ja byłem przekonany, że szlifujemy tylko w miejscu "A" średnicę by weszło w nakrętkę.

 

0a4d999069fd159emed.jpg

 

Czy jest OK i trzeba szlifować obie średnice czy jest coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szlifować i upychać plastikowe końcówki, uważam że lepiej kupić sitko aluminiowe od kranu w castoramie i założyć zaraz za dyszę. U mnie to rozwiązanie super się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytałem temat wiele razy. Uznałem, że wszystko wiem i zakupiłem co trzeba. Dziś zabieram się za przeróbkę Marolex Master Ergo 3000 i mały zonk.

Końcówka nie chce wejść do opryskiwacza. Czy w miejscu "B" też należy zeszlifować średnicę ? Bo ja byłem przekonany, że szlifujemy tylko w miejscu "A" średnicę by weszło w nakrętkę.

 

 

Czy jest OK i trzeba szlifować obie średnice czy jest coś nie tak ?

 

 

Tak musisz obie szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A u mnie wychodzi za rzadka piana. filce z glorii czy te podkładki filcowe testowane na 2szt ,3 i 4 i tak samo.Dysza szara. Piana z shiny garage a proporcja to 50ml na 1 litr wody czy nawet jak kolega namawiał 1:7 i tak samo rzadka i szybko spływa z samochodu :(:zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wychodzi za rzadka piana. filce z glorii czy te podkładki filcowe testowane na 2szt ,3 i 4 i tak samo.Dysza szara. Piana z shiny garage a proporcja to 50ml na 1 litr wody czy nawet jak kolega namawiał 1:7 i tak samo rzadka i szybko spływa z samochodu :(:zly:

Moze za duża dziurka zrobiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wychodzi za rzadka piana. filce z glorii czy te podkładki filcowe testowane na 2szt ,3 i 4 i tak samo.Dysza szara. Piana z shiny garage a proporcja to 50ml na 1 litr wody czy nawet jak kolega namawiał 1:7 i tak samo rzadka i szybko spływa z samochodu :(:zly:

Moze za duża dziurka zrobiona

 

Udało mi się piana jak śmietana :D i zaraz idę przetestować na aucie :mrgreen::lol: problem było z dziurką i zakleiłem i odnowa zrobiłem tym razem wiertełko 0.8mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu uruchomiłem swoją pianownice i mam pytanie

 

Piana jest fajna gęsta dobrze pokrywa mytą powierzchnie ale

 

Musiałem dać 4 filce

 

Co zrobić zeby zmniejszyć ich ilość

 

Zrobić pianę bardziej puszysta ??

 

Większa/mniejsza dziurka w rurce

 

Czy stężenie chemii

 

Użyta Magi73db6d0f2e56c8354ae2d6768d13a850.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.