Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka dysza jest również w 10l?

 

Nie, wygląda ona nieco inaczej. Ja mam 10l i pomimo że nigdy nie wykorzystam całości, nie jest zła - nie muszę co chwila pompować ;) Choć pewnie teraz wybrałabym sobie np. 5l - mieszkam w bloku bez wody w garażu, a jeśli pianuję to chodzę z baniakiem pod blokiem lub latam z nim dookoła auta na bezdotyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wygląda ona nieco inaczej.

Przez tą dyszę mam dylemat, wziąłbym tą 5l, ale nie jestem pewny jak ta dysza się sprawdzi do wytwarzania piany :o

to wygląda na jakieś sitko w dodatku okrągłe, w 10l jak to wygląda? są jakieś filce inny kształt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka końcówka spieniająca - odkręcasz czarną nakrętkę i pod nią są okrągłe filce - w zestawie były 4, ja używam 1

Pięknie dziękuję.

Z 1 filcem to mnie zdziwiłeś, kolega tu mówi że używa 4 :shock:

http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=22&t=10505&p=640626#p640626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdziwiłam, ale spoko, nie gniewam się :D Mam Magi, na początku próbowałam kombinować ze stężeniami i ilością filców. Najlepsza opcja dla mnie to ok 35 ml/l przy 1 filcu. Owszem, można mniej, ale wolę lepiej domyć brud. Przy tym stężeniu 2 filce to zdecydowanie za dużo - piana wyszła prawie sucha, jeśli wiesz co mam na myśli... Oczywiście przy innych pianach może być inna proporcja, a do tego zależy to też od preferencji, kto co lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto aktualnie poradził sobie z 5L Marolexem ? Posty Tworka zostały bez zdjęć a chciałbym zobaczyć tą zwężkę.

Tworek robil Marolexa 5l ? :o

Przepraszam, rzeczywiście to Ty robiłeś marolexa 5L. Masz może jakieś zdjęcia z przeróbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to tez nie ja ;) Ja robilem 12l

Wiem ze byly tez takie mody i szlo to latwiej, bo zbiornik jest nizszy.

Osobiscie nie sprawdzalem, ale nie rozni sie to wiele od modzenia Marolexa 3l

Jesli trzeba, poszukam fotek z moich przerobek, ale wiekszosc jest na filmikach na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chce sobie przerobić Marolexa , tutaj jest za 60zł z przesyłką i lancą w zestawie http://allegro.pl/opryskiwacz-marolex-m ... 37784.html , tylko teraz moje pytanie:

Czy potrzebuje GLORIA DYSZA TEEJET DO PIANOWNICY FOAM MASTER FM10 oraz ZESTAW FILCY DO PIANOWNICY?? czy mogę mieć jedno z dwóch?

Może i banalne pytanie ale ważne ponieważ nie ma sklepu gdzie mógłbym kupić dysze i filce a kupować w dwóch sklepach to podwójna wysyłka więc i koszty podwójne

 

EDIT:

A drugie pytanie czy lepiej kupić marolexa o pojemności 2 czy 3 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem na etapie kupowania pianownicy i nurtuje mnie jedno pytanie,

tutaj mamy pianownicę gotową do działania za 103 zł,

 

http://shiningcar.pl/pl/p/Zestaw-Mr.-Fo ... tywna/1134

 

minus piana aktywna za 32 zł,daje nam to 71 zł za pianownicę,więc jaki sens kupować Marolexa za 60 +dysze+filce :o

 

http://www.shinygarage.pl/ru/shiny-gara ... ph-1l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jaki sens kupować Marolexa za 60 +dysze+filce :o

Wskazana przez Ciebie pianownica ma 1.5l pojemności, nie jest to dużo. Marolex 3l jest już całkiem ok.

Od siebie polecę coś o pojemności 10l -> 2x napompujesz i oblatujesz całe auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem od nich Marolexa 3000 z lancą. Chyba za 52 zł + wysyłka. Działa, przyszedł szybko - nie wiem co mogę powiedzieć więcej.

 

Polecam, tak jak wyżej koledzy dysze z Glorii + wkładki z Glorii. Wchodzą do lancy 15cm po delikatnym spiłowaniu i przycięciu plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wezmę od nich marolexa 3000 z lancą bo właśnie wychodzi najkorzystniej - 52zł + 8zł paczkomat. Do tego dysza i wkładki też będą, w pon rano kupuje :)

 

a sprawa techniczna, delikatnie spiłować tzn wokół lekko spiłować, dobrze rozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz wkładkę z glorii zrobić "węższą". Ja akurat w warunkach spartańskich nie miałem pilnika, więc użyłem nożyka. Obciąłem ten kołnierz i przyciąłem boki do mniejszej średnicy. Polecam na początek eksperymenty z czerwoną wkładką, fajnie sobie radzi ze spienianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.