Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

632763 ESENCJA będzie użyta jako one step na golfika sąsiadki który zaczynam dzisiaj

 

Co prawda nie robiłem całe auto ale na próbę jeden przejazd na czarnej KIA na twardym Royalu z Rupsem 15 i zaskoczyła mnie ta pasta z efektem po tym jednym przejeździe. Znajomy robił one step na tym aucie i nie wymywał pasty bo to raczej wypełniacz a nie tnąca pasta. Konsystencja wodnista podobna do Cut maxa z Sonaxa lub tej poliszowej Ex 04-06, szybko się wypracowuje, na twardym padzie miała tendencję do lekkiego pylenia ale pył ten nie przywiera do karoserii jak po pastach cutingowych, dociera się bez problemu a w zasadzie żadna pasta z którą miałem do czynienia nie dociera się tak łatwo jak ta. Efekty to ładne wykończenie sporo usuniętych świrli i gładka powierzchnia. Auto nie było styrane więc efekt ładny ale nie wiem jak może to wyglądać na styranych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

:good: Wetcoat widzę popularny jest :D

 

632763 ESENCJA będzie użyta jako one step na golfika sąsiadki który zaczynam dzisiaj

 

Co prawda nie robiłem całe auto ale na próbę jeden przejazd na czarnej KIA na twardym Royalu z Rupsem 15 i zaskoczyła mnie ta pasta z efektem po tym jednym przejeździe. Znajomy robił one step na tym aucie i nie wymywał pasty bo to raczej wypełniacz a nie tnąca pasta. Konsystencja wodnista podobna do Cut maxa z Sonaxa lub tej poliszowej Ex 04-06, szybko się wypracowuje, na twardym padzie miała tendencję do lekkiego pylenia ale pył ten nie przywiera do karoserii jak po pastach cutingowych, dociera się bez problemu a w zasadzie żadna pasta z którą miałem do czynienia nie dociera się tak łatwo jak ta. Efekty to ładne wykończenie sporo usuniętych świrli i gładka powierzchnia. Auto nie było styrane więc efekt ładny ale nie wiem jak może to wyglądać na styranych lakierach.

 

A ja wczoraj zrobiłem całe. Auto styrane okrutnie się okazało. :D [a przejechane 30 tys w 6 lat] Na dach to w ogóle nie chcę patrzeć, ale trudno sąsiad nie chce nic więcej niż odświeżenie, co nie dziwne skoro przy jesieni zamawiają X1 w miejsce golfa.

 

Zastosowałem essence na rotacji na pierwszym biegu na sredniej gąbce czerwonej noname co kupiłem w mrcleaner.

Jak dla mnie to taki glaze, będę używał tylko jeśli potwierdzi się bajka o żywotności. Usunąłem zmatowienia i wypełniłem swirle. Tyle

Próbowałem siłę cięcia na kawałku lampy z jakimś napryskanym lakierem bezbarwnym. musiałem dużo cisnąc i dość długo molestować aby usunąć ten "kurz/overspray".

Jednak trzeba przyznać że jest szajn :D Mało nie musiałem pracować w patrzałkach przeciwsłonecznych z tymi dzikimi refleksjami :lol:

No i wczoraj ogarnąłem całe auto od góry do dołu w 3 godziny z jednym punktem gdzie najpierw wetsand i schollS3, i dwoma zaprawkami :mrgreen:

 

A z nim umówiony jestem od auta nie na godziny. No i tak właśnie pieniądz zabił zajawkę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne porządki i ciepło się zrobiło to większość gratów zawitała w garażu ;)

 

W tym czerwonym z tyłu są papierki od 1000 do 2500

096e0ac76466.jpg

 

Fibry do wnęk się suszyły i nie załapały do zdjęcia.

bf337ceae90f.jpg

 

W mydelniczkach glinki :kox:

484757f15023.jpg

 

1d1783e4ec76.jpg

 

60a90e9f77ce.jpg

 

cec93dd46de9.jpg

 

a5fa396258e4.jpg

 

c1aa1d198198.jpg

 

08d59d272d7f.jpg

 

Tak brzydko w skrzynce ale nie bardzo mam miejsca.

bc0bea7f25df.jpg

 

Ściągaczka do szyb żeby nie było :acute:

ef6d42cc833b.jpg

 

6e7cf42016e8.jpg

 

c6050cd3447f.jpg

 

A tu całą półeczka

968f39d82f6a.jpg

 

Na zdjęciach brakuje Karchera K5, gdzie koczuje w innym dla nie przeznaczonym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa sico bronze to stara historia. Teraz mam Devbilbissa FLG 5, Satę minijet 4400, Iwatę WBX i niedługo jeszcze sata 5000 :D

 

A co do ciśnienia sico to coś ok 2-2,5 bara. Dopóki działał to całkiem nieźle dało się nim lakierować, ale dosyć szybko padł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w połowie maja będe w PL więc wtedy wypróbuje. Wziąłem z dyszą 1.4 ponieważ jest troszkę szybsza niż 1.3 i nie ma tendencji do przesuszania bazy na końcówkach "miotły". Muszę zobaczyć też jak się kładzie nią klar i czy da się łatwo wylać na lusterko, jeżeli nie to jeszcze kupię sate 5000 RP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Do oprawy halogenowej mam żarnik 500W - ale zamierzam wymienic go na jakies HQI

2016-04-12+18.29.44.jpg

Dwa litry IPY musi byc

2016-04-13+19.43.43.jpg

 

Całkowita nowość dla mnie http://www.pielegnowacauto.pl/cartec-fa ... er-1l.html

2016-04-13+20.06.26.jpg

Bardzo mi FK425 przypomina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
634564 Do oprawy halogenowej mam żarnik 500W - ale zamierzam wymienic go na jakies HQI

Ale wiesz, że nie możesz tak sobie wrzucić żarnika HQI w tą oprawę?

Czemu? Sprawdzalem koncowki, pasują? Daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
634581 Czemu?

 

Inna zasada działania i potrzebujesz dodatkowego "układu" . Tu wyjaśniają co i jak > http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... -samq.html

Lool. No to poszalałem :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za model odkurzacza? Jakies opinie?

 

Hyundai VC5750 - tak jak w linku powyżej od coobah. Kupiłem zachęcony opiniami z tematu "Wybór odkurzacza piorącego" - tam kilka osób go polecało. Szukałem czegoś do uzytku typowo domowego, do prania dywanów w domu i tapicerki w Swficie i Astrze raz na jakiś czas. Jak zrobi się trochę cieplej to będę testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.