Skocz do zawartości

Reanimacja kierownicy


dit71

Rekomendowane odpowiedzi

https://sklep.colourlock.pl/odtluszczacz-1l.html

 

Niestety mylisz się. Fatabsorber to nieodłączny element podczas profesjonalnego malowania kierownic, często też boczkow drzwi w miejscu kontaktu z dłonią, czy też lewarka zmiany biegów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć, czy Colourlock Stron Cleaner może rozpuścić skórę kierownicy?

Szoruję nim kierownicę (przygotowanie do malowania) i z lewej strony, w miejscu, gdzie trzyma się kierownicę, piana non stop robi się szara. Ile razy bym nie wyszorował, zaraz robi się szara.

W pozostałych miejscach po kilku razach zostaje biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hechter napisał:

Cześć, czy Colourlock Stron Cleaner może rozpuścić skórę kierownicy?

Szoruję nim kierownicę (przygotowanie do malowania) i z lewej strony, w miejscu, gdzie trzyma się kierownicę, piana non stop robi się szara. Ile razy bym nie wyszorował, zaraz robi się szara.

W pozostałych miejscach po kilku razach zostaje biała.

bo tam pewnie coat'u juz nima.  " skórkowancy " Ci  moze pomogą ogarnac temat   ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie proszę o poradę.

Kupiłem używane auto (2015), kierownica wyglądała na zadbaną (matowa była), nie zrobiłem jednak jakieś super inspekcji przed wyczyszczeniem jej CL Strong. Po operacji ukazało się to co na zdjęciach. Przez chwilę zastanawiałem się czy to nie Strong zdjął, ale wtedy chyba by to szło po całej powierzchni (?).
Pytanie jak to naprawić aby nie spartaczyć reszty kierownicy, która jest w bardzo dobrym stanie? Punktowo farbą raczej nie pokryję bo będzie różnica.
Mam środki CL: benzynę, rozpuszczalnik GLD, farbę czarną, pad szlifujący. Czy wystarczy padem zjechać te wytarte miejsca czy trzeba całą powierzchnię bo nowa farba nie będzie trzymać?

Na koniec pewnie sam Versiegelung to za mało i raczej jakiś lakier bezbarwny (coś polecacie?).

https://i.imgur.com/t0wKao0.jpg

https://i.imgur.com/BySxy4e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, j4r3k napisał:

ktoś, coś?

Zrób sobie bardzo dobrze GLD, najważniejsze jest odtłuszczenie i zebranie top-coatu.
Potem lekko przeszlifuj, ale to delikatnie, bardziej do okoła niż samo miejsce już wytarte i pamietaj nie ruszaj za blisko przy nitkach.
Potem odtlusc benzynką i na to farba tylko obawiam się że bez top coatu może to być troszke nie trwałe, chyba ze nie przeszkadza ci nakladanie verseligung-a co miesiąc.
Powiem głupio i nie fajnie ale jeżeli nie mamy możliwości ani dojścia do klaru colourlock-a, sensowniej będzie jak kupisz zestaw do malowania od renskór-a, wystarczy farbka czarna oraz top matowy lub pół satyna wedle uznania. Materiały które masz są spoko, nie pogryzą się tylko farby i "klaru" użyj renoskóra, wiem jak to brzmi ze produkty za 30zł sa lepsze od colourlock-a no ale cóż tak jest.
Robiłem tym już miliony razy i kiery trzymają sie jak głupie, po roku żadnej oznakii zużycia gdzie po samej farbie CL po dwoch miesiacch miałem wytarty element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
17 godzin temu, j4r3k napisał:

domówię bezbarwny renoskór

@Gozdziu23 radził, aby farba i top były tej samej firmy. Ale jeśli farby i top renoskór są na wodzie,  to nie będzie żadnego problemu z dogadaniem się colourlockiem. Z mojego doświadczenia wiem, że dobrze sprawują się również top'y od  Furniture Clinic. Można je kupić bez problemu w różnych pojemnościach w klinikaskory.pl. Możesz wybrać czy mat czy połysk czy satyna lub inna kombinacja. Z całą pewnością lubią się z farbami colourlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kecav napisał:

@Gozdziu23 radził, aby farba i top były tej samej firmy. Ale jeśli farby i top renoskór są na wodzie,  to nie będzie żadnego problemu z dogadaniem się colourlockiem. Z mojego doświadczenia wiem, że dobrze sprawują się również top'y od  Furniture Clinic. Można je kupić bez problemu w różnych pojemnościach w klinikaskory.pl. Możesz wybrać czy mat czy połysk czy satyna lub inna kombinacja. Z całą pewnością lubią się z farbami colourlock.

Top od firniture clinic bez problemu, ale od razu mowie probowalem i jak założysz topik renoskóra na Colorucloc-a to farba baza od CL się rozpuszcza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
5 godzin temu, j4r3k napisał:

Z innych źródeł słyszałem że jak się zrobi wszystko cacy to bezbarwny niepotrzebny i Versiegelung wystarcza. Ile w tym prawdy, nie wiem. 

To raczej ktoś troszkę przesadził moim skromnym zdaniem. Było by lepiej gdyby  wypowiedział się w tym względzie np.  Łukasz z @Colourlock, bo ja mogę coś skopać, ale wg. mnie versiegelung to taki w przenośni, rozrzedzony bezbarwny i nie zabezpiecza tak jak typowy top. Owszem daje ochroną, ale zdecydowanie mniej trwałą. Jeśli będziesz nakładał go co 1-2 miesiące systematycznie, to może wystarczy, ale chyba nie będzie to tak zrobione jak ma być i tak trwałe. Myślę, że w takim przypadku należało by jeszcze do farby dodać utwardzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak ma być na kilka miesięcy to zdaje egzamin: https://sklep.colourlock.pl/produkty-49/zastosowanie/renowacja-skory/zestaw-turbo-czarny.html

Jak ma być na kilka lat to to: https://www.maximonia.pl

Obie metody firmy sprawdziłem i w zależności co kto potrzebuje i na jak długo ma wytrzymać kierownica. Jak tylko na jeden sezon i sprzedajemy to wystarczy pomalować dobrym zestawem.

Jak chcemy na kilka lat to wtedy trzeba obszyć kierownicę u tapicera i tyle. Jak obszyjemy kierownicę to jest po prostu jak nowa i wytrzyma tyle co nowa. Trzeba tylko poszukać w swojej okolicy tapicera co porządnie obszyje kierownice, ma oryginalne skóry automotive i dobrą opinię (jak mamy w okolicy tapicera i nie wiemy czy dobrze robi, obszywa kierownice skórą, to trzeba zapytać taksówkarzy, oni często obszywają i wiedza kto w okolicy dobrze zrobi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.