Skocz do zawartości

Reanimacja kierownicy


dit71

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie widziałem na żywo obszytej na nowo kierownicy, a już na pewno nie przez kogoś, kto robi to dobrze, jak polecany bm customs (nie tylko tu).

Ale przeglądając nawet ich galerię, no nie wiem... patrząc na zdjęcie nie leży to jakoś idealnie w każdym miejscu - dobra, może się ułoży, ale miejsca szyć, gdzie łączone są dwie skóry są tak jakoś dziwnie wybrzuszone, rozchodzą się i jest między nimi rowek. W oryginale jakoś bardziej się to schodzi, licuje się...

 

To tylko tak na zdjęciach zaraz po wygląda czy już tak zostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem nie raz obszytą kierownicę i wyglądało to bardzo dobrze... Nawet ostatnio kolega w swojej e36 obszywał gdzieś w Warszawie za 200 kilka zł (podobno taką samą skóra jaka jest w BMW). Przeglądaliśmy stare broszury i kierownica wygląda praktycznie tak samo. Moim zdaniem nie opłaca się jej farbować bo to będzie nie efektywne, przynajmniej na zdjęciu wygląda jakby z lewej strony nie zostało wiele z tej skóry. Poza tym zawsze możesz kupić na allegro używkę w dobrym stanie, rozwiąże to dwa problemy - skóry i plastiku ;) . Ten plastik spróbowałbym plastidipem, ale osobiście nigdy czegoś takiego nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbowanie metodą, którą podaje @muzycom też nie jest złe i nie zajmuje całego dnia. Można zawsze spróbować.

Ostatnio poprawiłem sobie to uszkodzenie w E46, które gdzieś tu wklejałem, a w E36 miałem całą przeoraną (kiedyś kupiłem podniszczoną od MTechnika) i wyszła tak, że aż się zdziwiłem.

Nie pokazywałem tu, bo jak pierdoła nie zrobiłem jej zdjęcia przed zabiegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho słabo będzie dla Ciebie to wyglądało po farbowaniu jak i po obszyciu :)

 

Widziałem kilka prac "skóra taka sama jak BMW/Mercedes" i niestety skóra, kolor i szwy były tylko zbliżone. Z daleka niektóre obszycia wyglądają nienajgorzej, ale jak ktoś zwraca uwagę na szczegóły, to to nie jest dla niego.

Na opinie innych ludzi też trzeba przymknąć oko, bo wystarczy pochodzić po forach motoryzacyjnych jak ludzie się zachwycają niektórymi obszyciami "jak oryginał" i "ten zakład super obszywa za 200zł". Jak ktoś zna dobrze swój model samochodu i wyłapuje od razu każdy nieoryginał, to taka kierownica obrzydza.

 

Najlepsza opcja według mnie, to znalezienie takiej używanej kierownicy w jak najlepszym stanie i ewentualne dofarbowanie lekkich uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP, Farbowałem wielokrotnie kilkadziesiąt kierownic, także towarem Colourlock. Moim zdaniem, w tym przypadku to się nie opłaca (bo to nie jest zwykłe małe wytarcie koloru)...

 

zegarek, Oczywiście, że najlepiej kupić używkę w dobrym stanie, zdarzają się takie co nic z nimi nie trzeba robić, ale mam też na uwadze, że ludzie chcą zaoszczędzić nawet 30zł ;) . Mimo to, skóra na kierownicy kumpla wygląda naprawdę dobrze i jest niemal identyczna co oryginał, ale wiadomo, wnikliwy zawsze odkryje, że nić jest ciemniejsza/jaśniejsza o pół tonu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

muzycom, użyłem waszego środka rok temu i jestem zadowolony , farba nie schodzi. Niestety ostatnio kierownica zaczęła się lepić. Oczywiście byłą czysta, umyłem ją APC , nie mocnym oczywiście. Mimo to dalej się klei. Zastosowałem utwardzacz do farby ale nic nie dało. Kierownica nie była niczym ubrudzona czy coś w tym stylu. Czy coś można zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Miejscowo się klei czy po całości? w miejscach nieużywanych też się klei?

 

Połóż jeszcze jedną warstwę versiegelungu cienką. APC to nie jest środek do skóry.

Zwykle się klei skóra bo APC bo ma wysokie PH nawet rozcieńczone i uszkadza wykończenie.

 

Jeśli versiegelung nie pomoże to pozostaje od nowa położyć top coat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym myć kierownicę? Czy taki dressing jak używa się do kokpitu można na kierownicę stosować ? Jeżeli nie to co ?

 

 

Położę jeszcze jedna warstwę utwardzacza a jak nie pomoże to od nowa malowanie :)

 

Najbardziej klei się tam gdzie się używa ale w pozostałych miejscach też czuć, najbardziej jak jest gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Bardzo brudne kierownice najlepiej czyścić strongiem:

http://sklep.colourlock.pl/zestaw-stron ... dowej.html

 

do regularnej częstej pielęgnacji polecam soft:

http://sklep.colourlock.pl/zestaw-soft- ... dowej.html

 

Dressing przede wszystkim nie odbudowuje powłoki ochronnej tak jak czyni to leder versiegelung.

 

Jeżeli kierownica się lepi oznacza to że jest uszkodzony lakier wykończeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już ten zestaw, użyłem i nie wiem jak często można stosować ten zestaw soft? teraz gorąco, ręce szybciej sie pocą, czuje dyskomfort i nie wiem jak dbać o kierownicę.... czy może wystarczy zwilżona fibra czy czy proces powtarzać częściej niż co 3 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że strong nie wyczyści kierownicy z powierzchownego tłuszczu? Co to za kierownice czyścicie? :)

 

Zdarzają się takie że kilkukrotne czyszczenie strongiem nie pomaga i cały czas syf wyłazi, to są kierownice naszych dbających o auta klientów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeżeli kierownica jest mocno zatłuszczona to oczywiście trzeba ją odtłuścić przed malowaniem. Można do tego użyć benzyny:

http://sklep.colourlock.pl/benzyna-do-skory.html

Jeśli benzyna nie pomaga wyciągnąć tłuszczu, to wtedy proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Mam praktycznie taka sama sytuacje jak Ty ICREW i bede robil wlasnie zestawem zalecanym przez myzycom.

 

Jeszcze mam tylko pytanie . W miejscu laczenia jakby jednego kawalka skory z drugim , sa nici, ktore przeszywaja i lacza te dwa kawalki. Miejsce to zostalo jakby naruszone i chcialbym te nici wzmocnic i zarazem uzupelnic to miejsce klejem do skor. Czy taki klej ( np klej elastyczny uzywany przez szewca ) po delikatnym zmaotowieniu, bedzie na takim leju trzymala sie ta farba do skor czy odejdzie ? Wiem , ze do wypelniania sa szapchle, specjalne, ale tutaj bardziej chodzi o wzmocnienie, anizeli wypelnianie.

 

Czy zrobiles ta kierownice i jak wyszlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam. Po roku czas mimo zrobienia wszystkiego tak jak powinno być , farba była nałożona na odtłuszczona powierzchnię itd a byłem dobrze poinstruowany przez myzycom i do tego kilka warstw utwardzacza kierownica zaczęła strasznie się lepić i nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.