Skocz do zawartości

Reanimacja kierownicy


dit71

Rekomendowane odpowiedzi

co do kremu saphir (z kremem nie ma wiele wspólnego, jest podobny do renoskóra), zalezy jakie kto ma oczekiwania, zrobilem nim galke zmiany biegow ale na kierownicę bym go nie dal, nie wyglada to idealnie, galka jest mala i tak tego nie widac, wolalbym kupic kierownice w dobrym stanie niz ją malowac saphirem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam już byłem i na pewno wrócę ale w sprawie zewnętrznej części auta, może więc przy okazji zapytam o rade w sprawie kilku mniejszych rzeczy w środku. Bo oprócz tego że chciałbym się czegoś nauczyć sam to jeszcze trochę finansowo mi się nie widzi mocno dopłacać do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś tak nie chcący załatwiłem kierownicę kawałkiem taśmy izolacyjnej :cry::wallbash:

Zeszła farba a dokładniej została na taśmie.

 

QGN2Gd.jpg

 

czym to naprawić?

myślałem nad zestawem tonującym do skóry Colourlock czy może użyć coś innego?

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... &start=150

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po Renoskórze bedzie ładna, ale tylko przez kilka miesięcy - liczonych na palcach jednej ręki :thumbdown: . Prędzej czy później wróci stary stan i to bez dłoni budowlańca. Przerabiałem ten produkt w Oplu Vectrze i po dwukrotnym bawieniu się w malowanie kierownica poszła do obszycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ta butelka 0.5 litra chyba około 50zł kosztowała i czynność 2 razy w roku trzeba wykonać. generalnie ta farba wyciera się przy obślizgiwaniu się dłoni na kierownicy. na dłoniach tego może nie widać ale wyciera się ta farba lecz jak ktoś chce mieć na jakiś czas to można to zrobić. bo jak na wieczność to faktycznie obszycie sie bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Temat jest głównie o regeneracji kierownicy, ale ja mam trochę inne pytanie.

Mam w aucie praktycznie nową kierownicę i chciałbym ją od początku odpowiednio pielęgnować.

Niestety widziałem, że w grupie VAG skóry na kierownicy szybko robią się śliskie i błyszczące, chciałbym tego uniknąć.

Moja kierownica jest głównie ze skóry perforowanej, tylko kawałek na górze jest gładki, oraz jest szyta czerwoną nicią.

0ba5e182509f.jpg

 

Jakich środków używać, aby jak najdłużej została w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Proszę używać zestawu do pielęgnacji kierownicy skórzanej.

Kierownicę należy czyścić i impregnować przynajmniej raz na 3 miesiące. Problem z nicią zaczyna się wówczas gdy kierownica zostanie zaniedbana i trzeba ją farbować. Wtedy odpowiednie zabezpieczenie nici w innym kolorze stanowi już nie lada wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potrzebuję zregenerować perforowaną, skórzaną kierownicę w z Octavii RS. Jest stan przedstawiam na zdjęciu. Nie wygląda to najlepiej. Lakier jest już przetarty, a w niektórych miejscach skóra zmechacona. Da radę to jakoś ogarnąć we własnym zakresie czy trzeba szukać jakiejś firmy która się tym zajmuje. Ile ewentualnie może kosztować taki zabieg?

 

e1ea7b26e5d5b4cdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować pomalować farbą do skór po uprzednim wyszlifowaniu papierem wodnym i odtłuszczeniu acetonem.Robiłem taki zabieg na kierownicy focusa I i całkiem ładnie to wyszło,tyle że była zwykła nie perforowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Należy to wyszlifować padem szlifującym wraz z rozpuszczalnikiem GLD. Zdjęcie nie oddaje głębokości uszkodzenia. Jeśli po zacieraniu nadal będzie delikatny ubytek w strukturze skóry należy dodatkowo użyć płynnej skóry w celu wypełnienia ubytku. Na koniec trzeba to pomalować. Proszę napisać jaki to kolor?

 

Lista potrzebnych środków:

Pad szlifujący

Szpachla do skóry

Zestaw do reanimacji kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

farbe nakładałem dołączoną gąbką, wklepywałem i od razu podsuszałem suszarką i tak pare razy zanim kolor wyszedł jednolity na całej kierownicy (miałem problem własnie z tymi wytarciami widać na 1-szym zdjęciu jak straciła farbę, wcześniej umyta strongiem i odtłuszczona zobaczymy co z tego będzie a wyjdzie w praniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.