Skocz do zawartości

Reanimacja kierownicy


dit71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym doprowadzić dosyć zmęczoną kierownicę i nie wiem czy warto zaczynać samemu. Mniej więcej wiem jak się do tego zabrać ale najbardziej obawiam się dobrania koloru, żeby pasowała do reszty wnętrza. Jaki byłby orientacyjny koszt takiej usługi w profesjonalnym zakładzie ?

 

DSC0124JP_weenqrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

dest, przewiń kilka stron w tył, wszystko masz opisane..

 

-- 29 maja 2015, o 23:36 --

 

Postanowiłem zregenerować troszkę kierownicę. Przetarcia dosyć widoczne, kilka nawet solidnych.

Użyłem: Cleaner Saphir + Saphir renovating cream. Na początku dobrze wyczyszczona kierownica, zabezpieczona, środki sprawdzone czy wszystko reaguje OK.

Ostrzegam ! - Lepiej położyć 2-3 warstwy cienkie, niż jedną grubą. Jeśli krem nie wsiąknie i nie wetrze się, zostają mazy i paskudnie to później wygląda. Jak się robi z głową, rzecz banalnie prosta. Jak dla mnie minusem jest finalny wygląd, jeśli nie wypolerujemy MF całości, palcami wytrzemy miejscowo (tam się będzie świeciła..). Można coś zadziałać aby ją trochę zmatowić ? Nie jest to jakiś festyn, jednak bardziej przypadła by mi do gustu matowa ;)

1432766949-640-x-480px-IMG_1047.JPG

1432936661-640-x-480px-IMG_1048.JPG

1432936662-640-x-480px-IMG_1051.JPG

1432936671-640-x-237px-zmiana.jpg

1432936663-640-x-480px-IMG_1063.JPG

1432936664-640-x-480px-IMG_1083.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co możecie mi polecić, jeżeli chodzi o moją kierownicę? Nie jest to skóra, a jakiś sztuczny materiał. Widać wyraźnie wybrakowany w miejscu gdzie trzyma się kierownicę. Co o tym myślicie? Da się to czymś uratować :/

1433317511-650-x-366px-20150521_155514.jpg

1433317511-650-x-366px-20150521_155530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam, od kilku dni noszę się z problemem mocno zdartej po jednej stronie kierownicy. Materiał po wyczyszczeniu stał się szorstki. Dysponuję obecnie Tylko zwykłą farbą do skór z Allegro w kolorze czarnym, chciałbym aby wyglądało to lepiej niż teraz a przede wszystkim nie było szorstkie, potraktowałem to APC 1:15 i szczoteczką do zębów, sporo brudu wyszło, ale materiał stał się szorstki i nieprzyjemny w dotyku co z tym zrobić ? Zaznaczam że nie chcę w to pakować nie wiadomo ile kasy, im mniej tym lepiej, zwłaszcza że na teraz są ważniejsze rzeczy do zrobienia przy "nowym" aucie. U góry mam też małe pęknięcie skóry, co na to zaaplikować ? Jakiś klej do skór czy coś podobnego ?

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9bb65c91cc5fc213

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9bb4ec8840fff6b2

Dzięki z góry za odpowiedzi ;)

PS Przepraszam za niepoprawne wstawienie zdjęć, czytałem i postępowałem wdłg. instrukcji, jednak zdjęcia dalej nie chciały się wyświetlać.

 

Dodane po 11 minutach 34 sekundach:

Myślę nad SAPHIR RENOVATING CREAM tylko czy nada się on do obecnej skóry z dziurkami ? Efekt nie musi być powalający, ale chciałbym żeby to odżyło i nie było szorstkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledze poleciłem krem Saphir i jest mega zadowolony. Zrobił swojego Golfa IV i jeszcze 5 innych kierownic. Same auta z grupy VAG. Ja w Volvo zmieniłem kolor na ciemny grafit, ale 5 warstw musiałem położyć. Połowa tubki poszła, ale efekt super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obiecałem komuś fotki obszytej kierownicy.

Przepraszam za małe opóźnienie, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale :)

Poniżej 3 fotki. Mam więcej ale aby nie zaśmiecać tematu mogę wysłać na maila gdyby był ktoś zainteresowany.

Kierownica obszyta 3 lata temu (stan idealny), ale zdjęcia z wczoraj gdyby miał ktoś wątpliwości :)

Ps. to nie moja robota :)

8b89b0abf965f.jpg

c97e88d7ebd43.jpg

e919643747e35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Ja mam troszkę inny zapotrzebowanie. Zajmuję się zbieractwem ( :D ) kierownic, większość z nich jest po prostu bardzo brudna, obszywanie każdej z nich idzie w spore koszta a często fabryczna skóra ma grawery i nadruki których nie da się nanieść na nowo więc nowa skóra w tych konkretnych przypadkach nie wchodzi po prostu w grę. :?

 

Kiedyś używałem preparatów które miałem czyli tych których używałem do tapicerki. Jakieś cleanery różnych producentów, miałem krótką przygodnę z APC w małym stężeniu, ale może jest coś, co sprawdzi się lepiej :-]

 

Problemem często jest fakt że kierownice są w różnych kolorach, zdarzają się też harlequin'y gdziej edna kierownica ma skórę w 3 kolorach.

 

Zacząłem troszkę od drugiej strony i kupiłem na próbę wosk ELEPHANT LEATHER PRESERVER, ale najpierw muszę czymś te kółka wyczyścić.

Jakieś konkretne preparaty? :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że SOFT odnalazłby się tutaj idealnie, chociaż zastanawiałem się jeszcze nad chusteczkami z którymi nigdy nie miałem do czynienia.

 

Jestem teraz w pracy i mam pod ręką świeżą kierownicę i akurat przypomniało mi się o jeszcze jednym problemie.

Na skórze są jakieś ślady po lakierze, jakiś pomysł jak to usunąć?

 

je2fqwD.jpg

vnHzjoG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor

Pomalować tą gałkę nie problem, ale ją odtłuścić to już wyzwanie.

 

Powiedz jakie to auto to może będę miał odpowiedni kolor.

 

Będziesz potrzebował.

 

Farby do skóry - tu już w zestawie

Pad szlifujący

 

Do tej gałki przydał by się jeszcze odtłuszczacz.

 

Nie wiem czy bez tego zdołasz ją odtłuścić.

 

Instrukcję farbowania ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.