Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zakupić pady które pomogą mi ogarnąć lakier na moim Signum z lakierem Z20R mam polerke Flex XC3401 VRG. Lakier zmęczony poprzez myjnie, żadnych głębszych rys. Znajomy polecił pastę Menzarna 3w1. Widziałem fajne pady LARE w siedemsetna na rzep 150mm. Jakie pady zakupić antyspamowe był idealny? Będzie to moja pierwsza korekta.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Średnia karbowana gąbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

709393 NAjlepiej jakby nie był na rzep tylko miał 'wbudowany' gwint mocujący

No to zbyt dużego wyboru nie masz... Farecla, Boll, a z lepszych firm to chyba NAT kiedyś takie robił.

Ultrafina do onestep? :o Będziesz z niej wymywał wypełniacze, których ma całe mnóstwo? Ewentualnie podlej jakiejś pasty polishingowej żeby coś ściągnęło Ci z lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

709393 NAjlepiej jakby nie był na rzep tylko miał 'wbudowany' gwint mocujący

No to zbyt dużego wyboru nie masz... Farecla, Boll, a z lepszych firm to chyba NAT kiedyś takie robił.

Ultrafina do onestep? :o Będziesz z niej wymywał wypełniacze, których ma całe mnóstwo? Ewentualnie podlej jakiejś pasty polishingowej żeby coś ściągnęło Ci z lakieru.

mam ten duży gwint mocujący 180mm, to do niego małej gąbki nie zamontuje bo i nie wszędzie podejdę wtedy. Pytałem właśnie w innym temacie czy ultrafina się nada do onestep, to kolega z forum odpisał że tak. To mówisz że ultrafina to tylko finish i nic poza tym? Próbować coś pokroju EX 04-06 ze średniotwardym padem np żółty NAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One stepy na rotacji to baaardzo indywidualna sprawa. Przy DA o wiele łatwiej doradzić.

Ultrafiny nie wspominam dobrze. A na pewno nie pod kątem usuwania niedoskonałości.

Za czasów rotacji najczęściej stosowałem Menz PF2500 na zółtych padach, później Sonaxa Perfect Finish też na żółtych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję pada do onestepa przy użyciu ultrafiny 3M której mam duuuużo jeszcze. NAjlepiej jakby nie był na rzep tylko miał 'wbudowany' gwint mocujący :)

 

 

Zobacz ofertę firmy Urbanlack www.urbanlack.com . Chyba to są te same produkty co Nat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie o takim połączeniu:

 

- Flexipads Backing Plate 125mm DA

- Pad NAT Biały 135mm DA

- Pad NAT Żółty 135mm DA

- Pad NAT Czarny 135mm DA

 

[mod=]Na Forum KA nie podajemy linków do portali aukcyjnych[/mod]

 

Do maszyny DA Bass Polska BP-5119? Mam zamiar za pomocą tych padów spolerować swirle i hologramy na dwóch samochodach: czarnym Leonie III i "ognistej czerwieni" (ciemny lakier) Clio III. Do tego pasty Sonaxa Cutmax i EX 04-06/Perfect Finish. To będzie moja pierwsza polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ew. wziął dwa pady - twardy do Sonaxa i średni do Finishu. Najmiększy Pad to ew. do cleanera ale do samej polerki nie wiem czy będzie potrzebny - ja jadę na RP Twardym (biały) i średnim (żółtym). I jeśli nie używam futra to nie potrzebuję poprawiać finishem, idzie fajny OneStep twardą gąbką + pasta Cutingowa (u mnie Koch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnąca? Niebieski Rupes

Mocniejsze niż mikrofibry ? Lakier mam VW, 20 letni szczur, po 2 wypracowaniach na MF flexi powiedzmy znikało 80% rys. Z racji, że flexi sie rozkleił to muszę kupić coś nowego to też fajnie by było coś mocniejszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo futro - pod DA też dobre od flexi.

 

Chłopaki a czym najlepiej czyścić MF w trakcie pracy ? Niestety (wiem, że to duży minus) ale nie mam kompresora a co za tym idzie sprężonego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]agraf[/ref], ja też "nie kozystalem" cyt. powyżej, powinno być nie korzystałem i nie wydaje mi się żeby taki w spray-u dał radę, lepiej weź szczoteczkę do zębów i co jakiś czas przeczyść tego pada niż bawić się w powietrze z puszki, ale to moje zdanie i można się z nim nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zwykłe pady co 1-2 przejazdy w czasie pracy czyszczę szczoteczką i jest ok. Chociaż ostatnio na twardym padzie mimo czyszczenia po jednym przejeździe na padzie z pasy robiła się taka mała jakby skorupka (chyba PAD się już zużywa bo na początku nic takiego nie było).

 

Nie wiedziałem tylko czy MF też można szczoteczką czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.