Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś trwalszego od padów wełnianych Flexipads Pro Wool do DA a zarazem dobrze tnącego, ponieważ ostatnia moja przygoda z powyższym padem skończyła się wystrzeleniem. Dodam, że pad nawet nie zrobił połowy samochodu. :evil: Jakieś inne wełniaki czy może MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś trwalszego od padów wełnianych Flexipads Pro Wool do DA a zarazem dobrze tnącego, ponieważ ostatnia moja przygoda z powyższym padem skończyła się wystrzeleniem. Dodam, że pad nawet nie zrobił połowy samochodu. :evil: Jakieś inne wełniaki czy może MF?

 

Cóż, używam tego pada jużdługi czas, chyba z 10 aut ściął, wygląda jak nowy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś trwalszego od padów wełnianych Flexipads Pro Wool do DA a zarazem dobrze tnącego, ponieważ ostatnia moja przygoda z powyższym padem skończyła się wystrzeleniem. Dodam, że pad nawet nie zrobił połowy samochodu. :evil: Jakieś inne wełniaki czy może MF?

jaka maszyna i talerz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś trwalszego od padów wełnianych Flexipads Pro Wool do DA a zarazem dobrze tnącego, ponieważ ostatnia moja przygoda z powyższym padem skończyła się wystrzeleniem. Dodam, że pad nawet nie zrobił połowy samochodu. :evil: Jakieś inne wełniaki czy może MF?

 

Jestem fanem pro-wooli i faktycznie przyczepność rzepa jest słaba, ale mogę dać radę co zrobić, aby wydłużyć maksymalnie jego żywotność.

Rzep sie psuje jak pad podczas polerowania nie przylega całą powierzchnią do lakieru, czyli np. jak próbuje się robić mocno zakrzywione elementy i wtedy najeżdzamy częścią pada, a pozostała część wisi w powietrzu.

Ja takie miejsca robię małą maszyną na małym pro-woolu, a dużego pro-woola używam wyłącznie tam, gdzie nie muszę go częściowo odrywać.

Dodatkowo unikam niepotrzebnego zdejmowania pada z backing plate'a.

W ten sposób rzep mi starcza na więcej niż jedno auto.

 

No i najważniejsza rzecz podczas polerowania maszynami DA, aby uniknąć fruwających padów - nie odrywamy chodzącej maszyny od lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wyżej wymieniony Flexipads Pro wool będzie dobry do twardego, VAGowskiego lakieru? Z futrem jeszcze nie miałem przyjemności i zastanawiam się co kupić, bo ciężko cokolwiek ruszyć na samochodzie. I druga sprawa, macie jakiś sprawdzony miękki BP 75mm? Flexi czy coś tańszego się znajdzie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie chciałem wyrazić swoją opinie o padach rupesa z MF tych niebieskich...Są do dupy :)

Mam drugą sztukę i w drugiej oderwał się rzep, tyle, że pierwszy oderwał się jak zdejmowałem to ok niech będzie moja wina, a teraz? Poleruje błotnik i nagle fruuu poleciał pad, fart, że od razu maszyna do góry poszła bo były by szkody.

Pad nowy zrobiłem dopiero 2 przejazdy na przednich i tylnych drzwiach.

Dodam, że często używam od flexi tych pro-wool i padów z MF i nigdy nic takiego się nie stało, a dwoma padami pro-wool spokojnie całą X5 oblatuje.

Rupes :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Maszyna Rupes 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W innym temacie przedstawiałem swój zestaw, zastanawiam się teraz nad pastą polerską i finishem oraz padami. DA niestety budżetówka Vander (zawsze coś lepszego na początek niż ręczna robota) do tego dokupie BP 125 i 80 myślę o Padach NAT tylko nie wiem dokładnie które. A jeżeli chodzi o mój miękki lakier nissana z mnóstwem swirli i rysek, jeden z forumowiczów polecił m105 oraz koch antihologram. Co sądzicie ? Mam nadzieje że nie narobię szkód, a w miarę odświeżę lakier nadam połysku. Na koniec myślałem o testerze Lime prime i może fusso ?(chodz początkowo amigo i nattys ale chyba krócej trzyma)? Proszę o pomoc. Chciałbym skompletować i zakupić na dniach wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki, tylko pytanko mam, robiłem vw niedawno twardą gąbką od flexi i nie dawała rady, dlatego szukam czegoś mocniejszego.

 

Będzie to mocniejsze to co wyslales :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich czy nie lepiej pracuje wam się z mniejszymi padami? Bo gąbka nawet wielkości 135 mm typu cutting jest na tyle twarda że cięzko wszędzie dokładnie dojśc (np. przy listwach na drzwiach) do tego dochodzi temperatura jaką pady wytwarzają, mniejsze pady mniej się grzeją, nie mówie tu już o wielu przetłoczeniach, rantach, obłościach które mają dzisiejsze auta :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich czy nie lepiej pracuje wam się z mniejszymi padami? Bo gąbka nawet wielkości 135 mm typu cutting jest na tyle twarda że cięzko wszędzie dokładnie dojśc (np. przy listwach na drzwiach) do tego dochodzi temperatura jaką pady wytwarzają, mniejsze pady mniej się grzeją, nie mówie tu już o wielu przetłoczeniach, rantach, obłościach które mają dzisiejsze auta :o

Mój set to 135mm + 80mm (i ew. 50mm na malutkie przestrzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich czy nie lepiej pracuje wam się z mniejszymi padami? Bo gąbka nawet wielkości 135 mm typu cutting jest na tyle twarda że cięzko wszędzie dokładnie dojśc (np. przy listwach na drzwiach) do tego dochodzi temperatura jaką pady wytwarzają, mniejsze pady mniej się grzeją, nie mówie tu już o wielu przetłoczeniach, rantach, obłościach które mają dzisiejsze auta :o

 

dlatego to wycinki używa się futra, wszędzie dojdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie tworzenia zestawu do bassa bp 5119. Przeglądając forum i wątek wybrałbym pasty menzerna 2500 i 3000 oraz talerz flexipad 125x10mm. Co do samych samych padów to naty czarny, czerwony i żółty (zwykłe bez nacięć) + futro wełniane flexipad. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam natów (Biały karbowany,czerwony gładki)i są naprawdę ok ale teraz zakupiłem royal pads te pod DA-z dziurą w środku.Pastę mam sonaxa 4/6 bo tnie jak menzerna ale w ogóle nie przysycha w porównaniu do niej i na one step jest super.Nie umiem sie dogadać menzerną na DA albo faktycznie pady nie te :dontknow: .Na finishowy pad weź sobie zielonego od royal pads-genialny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.