Skocz do zawartości

Polerowanie maszynowe lakieru - poradnik


Tomasz KRK

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, BiałyGTi napisał:

zapewnie pad robi ci sie miekki ?? co przeklada sie na gorsze ciecie, jesli ci mega pyli to zjedz z obrotów i docisku bo mocno grzejesz lakier i wysusza ci paste tym bardziej ze menzerna jest bardzo tlusta wiec zly system. Jesli te ciecie cie nie zadowala to zakladaj futerko. Przy futrze nie grzejesz tak lakieru a i ciecie jest lepsze 

Może za dużo pasty walę. Wczoraj już mi czołówka padała, więc nie wiem ile rys dokładnie zostało, ale robiłem wszędzie po 3 wypracowania pasty. Możliwe, że będę musiał zrobić to jeszcze raz.

Czyli jaką technikę najlepiej zastosować przy menzerna? Docisk, ilość przejazdów, ilość pasty? Na ten moment cisnę tą hcc400. Wykańczać planuję menzerna 3800

Rozmawiałem dziś @xadamx i tu też padła sugestia o futrze. Pewnie bym zamówił, ale zanim mi to przyjdzie, to owalę samochód tymi gąbkami... o ile mi starczy pasty aby tyle razy to jechać.

Jednak na ten moment trochę żałuję, że wykosztowałem sią na te niebieskie gąbki zamiast zakupić futro. Jednak sądziłem, że nawet te niebieskie pady, to będzie jakiś hardcore dla lakieru suzuki.

Tam gdzie jest nasączony pastą, to na pewno jest bardziej miękki.

W sumie to gdybym drugi raz miał kupować, to pewnie bym kupił jakieś znacznie szybsze pasty do pracy niż menzerna.

Zaraz zrobię jakieś zdjęcia o ile uda mi się wszystko uchwycić jak wygląda dach po "trzech polerkach" hcc400.

 

 

 

Edit.

@BiałyGTi'

Czyli jednak trzy wypracowania pasty na dachu zrobiły swoje. Zostały tylko gdzieniegdzie jakieś ryski czy ślady po kamykach/piasku.

Zdjęć nie robiłem, bo po prostu w tym przypadku nie widziałem sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
1 minutę temu, rudi0018 napisał:

Siema! 😉 
Czy do szybkiego one stepa dla oryginalnego lakieru Accorda VIII pasty 3D CarCare AAT502 wystarczy i gąbki NAT'a (czarne, czerwone, żółte, niebieskie)?
Czy polecicie coś lepszego przed położeniem lite powłoki Gyeon CanCoat? 😉 

3d one, gąbkami dobierzesz moc cięcia 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat @alexander.p Robiłem one stepa w Accord VIII-gen (srebrny) pastą AAT502 i padami NAT’a czerwony, żółty i niebieski różne kombinacje sprawdzałem i jak dla mnie uzyskałem fajne odświeżenie, ale mikro rys się nie pozbyłem, aczkolwiek na srebrnym jak najbardziej efekt mi odpowiadał. 😉 

Ale do VII -gena bardzo ciemny lakier ta kombinacja może być za słaba i dlatego mam zamiar kupić 3D ONE. 😉 

@Streat essence jak dla mnie bez sensu pod powłokę, osłabi chyba znacząco jej trwałość. 
a co do perfect finish, jest na poziomie AAT502 czy mocniejsza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat @alexander.p Robiłem one stepa w Accord VIII-gen (srebrny) pastą AAT502 i padami NAT’a czerwony, żółty i niebieski różne kombinacje sprawdzałem i jak dla mnie uzyskałem fajne odświeżenie, ale mikro rys się nie pozbyłem, aczkolwiek na srebrnym jak najbardziej efekt mi odpowiadał.  
Ale do VII -gena bardzo ciemny lakier ta kombinacja może być za słaba i dlatego mam zamiar kupić 3D ONE.  
@Streat essence jak dla mnie bez sensu pod powłokę, osłabi chyba znacząco jej trwałość. 
a co do perfect finish, jest na poziomie AAT502 czy mocniejsza? 

Essence pod powłokę, ma bardzo fajne, niedoceniane właściwości. Zmniejsza ilość waterspotow.
Czy osłabia? Zależy kto jak kładzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pracowałem dzisiaj mini rotacją aby pozbyć się takich oksydacji na lotce. Używałem padów twardych i futra oraz Koch chemie H8. Najlepiej schodzilo na futrze ale efekt dalej mizerny. Czy trzeba zrobić kilka podejść i czy w ogóle da się usunąć takie zmatowienia?  Podpowiedzcie jak się do tego zabrać. 

Prawa część lotki po kilku przejazdach, coś wycina ale nie wiem czy wyprowadzę to poprawnie 

 

20220906_141744.jpg

20220906_141737.jpg

20220906_141732.jpg

20220906_141729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.