Skocz do zawartości

Polerowanie maszynowe lakieru - poradnik


Tomasz KRK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam trochę inne pytanie. Jak oklejać auto w trakcie korekty. Wiem oklejamy karty sąsiednich paneli, listwy i lampy plastiki i takie tam. A co w przypadku bardzo dużych przetłoczeń na panelach, może wtedy też warto je oklejać bo na koncie jednak bardzo łatwo przeciąć. Zastanawiam się też czy jakoś oklejać renty panelu nad którym pracuje na etap cięcia i robić je tylko delikatniejszymi pastami. Może głupie pytanie, ale bardzo boje się przeciąć lakier.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Niedawno kupiłem Astrę IV i chcac zadbać o lakier zrobiłem glinkowanie + wosk. Niestety nie wiem jak to się stało ale wpadł mi jakiś kamyczek ... No i resztę już możecie sobie dopowiedzieć . Pół maski mam do korekty. Większość raczej płytka ale niektóre delikatnie czuć pod paznokciem.

 

Pytałem w 3 warsztatach - jeden powiedział "teraz w nowych autach jest tak cienka warstwa lakieru że nie ma szans na polerkę ". Drugi "raczej do lakierowania". No i trzeci chciał się tego podjąć za stówkę :).

 

Pytanie do ekspertów - czy da się to wypolerować? Nie wiem na ile można ufać "majstrowi" (Torzecki z Zielonej Góry - może ktoś zna). Czy gościu ma szansę to zrobić czy tylko zgrywa kozaka aby zarobić. Co jeśli doszlifuje się do bazy? Poprawcie mnie jeśli mam zły tok myślenia :). Mogę dać do lakierowania za 700zł i mieć to na cacy albo dać mu szansę. Jeśli nie uda mu się sztuka to mu nie zapłacę i pójdę tak czy owak do lakiernika. No chyba gorzej być nie może bo przecież na bazie chyba się zatrzyma jakby co :)

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
639665 Pytanie do ekspertów - czy da się to wypolerować?

co ?

Fotki prosze. I nie jedną tylko kilka pod rożnymi kontami plus makro.

Bez fotek mamy wróżyc z kart ? może rzeczywiście trzeba juz tylko malowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być emot co mdleje... :thumbdown:

Wątpie żeby to szło wyciągnąć korektą ....trzeba by najpierw papierem a potem z Bożą pomocą menzerną 400 na futrze ale jak gruba powłoka tam realnie jest to niewiadomo :dontknow: .Poślizg poślizgiem ale na bank było słychać jak trzesz po lakierze ciałem obcym :kox:

powalla, a jak chłop co ostatnio wrzucał foty w "szukam pomocy" nie widział że mu córka kamieniem po samochodzie rysuje :wallbash: -jak się nie przywiązuje uwagi to tak wygląda.Swoją drogą to ciekawy ten kamyczek był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi - czy jeśli pokerka nie da rady - i zjedziedzie lakier do bazy to utrudni to lakiernikowi sprawę czy mu to obojetne w jakim stanie dostanie auto. Czy to oryginalnie porysowane czy z zeszlifowanym lakierem.

 

Wysłane z mojego C1041IPS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tych ścieżek to trochę jest :) Chyba że zjechać trochę lakier i te płytkie od razu znikną a te większe już maskować. Pytanie tylko ciągle czy takie polerowanie nie narobi więcej kłopotów :). Chociaż taki lakiernik i tak chyba zanim weźmie się za malowanie to będzie szlifował choćby i po bazie :) No a potem jeśli mu się podkład nie pokarze to tylko bezbarwny :)

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem korektę. Niestety są widoczne choć jest znacznie lepiej. Gosciu bał się głębiej polerować aby bazy nie naruszyć. Powiedział mi też że nowego auta nie trzeba glinkować. Trochę to dziwne ale chyba się zna bo robi na dość drogich kosmetykach - swisswax

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem korektę. Niestety są widoczne choć jest znacznie lepiej. Gosciu bał się głębiej polerować aby bazy nie naruszyć. Powiedział mi też że nowego auta nie trzeba glinkować. Trochę to dziwne ale chyba się zna bo robi na dość drogich kosmetykach - swisswax

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Możesz pracować na czym chcesz ale co z tego skoro nie potrafisz właściwie tego użyć.To że masz nowe auto jak np parkujesz na ulicy pod drzewami , ktoś np załatał właśnie dziurę w drodze czy inna niedogodność na lakierze.Najwięcej właśnie glinka ściąga z dachu,maski i dolnych partii drzwi i bez niej do polerowania czy korekty pewnie 90% nas by nie podeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że auto ma rok i chciałbym je nawoskować. Jak je przygotować. Przejechać ipa czy ręcznie delikatnym cleanerem, preparatem do usuwania asfaltu ...

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane 15k. Auto garażowe. Choć ostatnio na przeglądzie rocznym tak mi umyli że chyba muszę w paru miejscach korektę zrobić bo widać jak brudną szmatą jechali [LOUDLY CRYING FACE]

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Pasty z serii Megsa, K2, oraz Menzerny są pastami które stosuje się na sucho.

Ale powiedzcie mi, czy trzeba przed polerowaniem namoczyć gąbkę, wycisnąć ją a następnie odwirować na polerce i wtedy zabrać się do polerowania ??

 

Czy gąbka również ma być sucha/twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pasty z serii Megsa, K2, oraz Menzerny są pastami które stosuje się na sucho.

Ale powiedzcie mi, czy trzeba przed polerowaniem namoczyć gąbkę, wycisnąć ją a następnie odwirować na polerce i wtedy zabrać się do polerowania ??

 

Czy gąbka również ma być sucha/twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.