Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bradzo ładnie to wyszło, a ktoś wcześniej pisał że przy polerowaniu reflektorów w Audi zchodzi bezbarwny i lampa robi się matowa.

 

Nie testowałem na wielu reflektorach od Audi, ale tylko w sumie od 3 różnych wersji jednego z modeli, bo takie miałem dostępne i tam wszędzie schodziło. Może w A6 jest inaczej - tego nie wiem. Na zdjęciu też raczej ciężko będzie to dojrzeć, ale jak się weźmie reflektor w dłonie to już wszystko widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek: tak, zwykłą rotacyjną w przedziale 900-1800 obrotów. Jak coś to robiłem foto-story - mogę dać link co pokolei używałem.

Łukasz: nie wiem jak w A6 - nie interesowałem się, podobno w a4 B6 już może być problemik - póki nie mam do testu takiej lampy to się nie wypowiadam.

 

Minął już miesiąc od tego czasu jak to robiłem i nie zauważyłem problemów (po za tym że lepiej oświetlona droga :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po dokładnym zmatowieniu i pryśnięciu bezbarwna farba plastikowe reflektory tez wyglądają jak nowe, działa to nawet na szklanych reflektorach, wiec podejrzewam, ze tak działa ten system, może bezbarwny lakier z tego zestawu zawiera w sobie jakiś aktywator powodujący większą przyczepność do plastiku, coś ala ten który stosuje się jako pierwsza warstwę przy malowaniu plastików.

Jednak oczywiście ja bardziej polecam po zmatowieniu pobawienie się z polerka, zdecydowanie lepszy efekt i bardziej trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przetestowalem recznie SwirlX i SSR 1 na plastikowych kloszach przednich reflektorow. O ile klosze nie byly w jakims tragicznym stanie, bez utlenienia, o tyle widoczne byly rysy (od nieumiejetnego wycierania :oops: ) i standardowo odpryski po kamieniach - generalnie lekko zmatowione.

Celem nie byla pelna korekcja, (na razie nie moge sie zebrac na odwage na uzycie papieru sciernego :( ) tylko sprawdzenie czy uda sie recznie przy uzyciu wyzej wymienionych srodkow cokolwiek osiagnac.

Oba srodki stosowane recznie, aplikator z mikrofibry.

- SwirlX - troche rys usunal ale szalu nie bylo, na dodatek narobilem wiecej szkod niz bylo :( - troche za dlugo polerowalem SX az za bardzo wysechl, w efekcie pojawilo sie wiecej rys niz bylo :(

- SSR1 - bardzo mile zaskoczenie, o ile nie mozna mowic o tym ze wieksze uszkodzenia zostaly usuniete o tyle wszystkie mniejsze rysy bardzo ladnie zniknely lub zostaly zaokraglone (lacznie z tymi zrobionymi przez za dlugie polerowanie SwirlX). Z bliska reflektor nadal wyglada na troche zmeczony zyciem jednak patrzac z daleka zdecydowanie zyskal na klarownosci. Jesli chodzi o odswiezenie, SSR1 bardzo fajnie sie spisal. Na dodatek pozwalal sie polerowac o wiele dluzej niz SX.

 

Mam jeszcze UC ale nie mialem odwagi zastosowac go recznie na reflektorach. Czy to dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, do papieru ściernego na plastikach też podchodzę z dystansem, ale ostatnio wpadłem na rotacji + najtwardsza gąbka + mocno ścierny Surf-ace rapide.

Nie masz się czego obawiać z UC, ja musiałem robić 3 podejścia maszyną, żeby wszystko usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie duuuużo więcej roboty przy kloszach.

 

Zresztą zobaczcie sami:

polerkalamp.jpg

 

 

Nie znałem dobrych preparatów, więc działałem z "taniością", tym co bylo w marketach. Przeszlifowałem klosze papierem wodnym 2000 a potem ręcznie K2 Tempo i K2 Ultra cut. Jest całkiem dobrze jak na lampy, które były tak zapuszczone. Obecnie wyglądają jeszcze troche lepiej dzięki farecli G3 i tanim mleczkom np mleczko BOLL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie tak. widać tylko bardzo delikatne ryski jak się ktoś z bliska przygląda.

 

ogólnie to co jakiś czas robię delikatną polerkę ręczną - np jakimiś mleczkami do wkończeniowymi - zależy co mam pod ręką.

 

Zostaje mi tylko polerka ręczna, bo maszyny się jeszcze nie dorobiłem niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moja wczorajsza akcja błysk.

Najpierw papier wodny zacząłem od 800 później 1200,1500 i 2000.

Następnie polerowałem SSR 2,5 później SSR1 - SIM 180.

Efekt oceńcie sami:

 

p1050168f.jpg

 

 

p1050167y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jestem nowy i proszę o rade, jak się zabrać za lampy które są dość porysowane najgorsze jest to że nigdzie nie ma takich lamp i boje się że w razie renowacji tylko pogorszę efekt nie będę mógł kupić nowych lamp, z góry dziękuje za jakieś info i rady

 

lampag.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mutabe za kazde lampy zabierac sie mozna w tylko jeden sposob, papier + pasta :)

 

Widze ze u Ciebie tragedi nie ma wiec zacznij sobie od 1200 -> 1500 -> 2000 i wtedy pojedz jakas pasta ktora masz w swoim arsenale, mozesz najpierw bardziej agresywna, pozniej jakas finishowa i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli mnie wzrok nie myli to jest jakaś wyrzeźbiona wydmuszka: polerowane szkło i wsadzone klamoty z innych reflektorów. A szkło jest "wypiaskowane" od zewnątrz. Technika polerowania szkła to już inna para kaloszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.