Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, na jednej lampie łuszczy się wastwa ochronna :/ Wsześniej tego tak nie było widać, ale teraz wygląda to masakrycznie. Jak się do tego zabrać? Nie mam maszyny, więc robota tylko ręczna. Myślę, żeby to papierem wodnym, a później wypolerować pastą i ewentualnie bezbarwnym sprayem. Tylko jaka gradacja papierów, żeby to później dało się wyprowadzić ręcznie i jaka pasta? Ktoś tu pisał, że automax dobrze sobie radzi.

 

img0443hw.jpg

 

img0445i.jpg

 

img0444us.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuszczaca sie warstwe musisz poprostu usunac papierem sciernym..

Pozniej polerka pastami - automax moze byc, aczkolwiek lepsze sa techniczne do polerowania akrylu, tworzyw sztucznych.... recznie to mozesz miec problem alee nie mowie ze nie pojdzie...

 

Zamiast lakieru lepiej to zabeczpieczyc co jakis czas woskiem, lakier kiepsko sie przyjmuje na gladka wypolerowana powierzchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa ochronna też jakaś był, bo odchodziła. Reszta to chyba właśnie plastik tak popękany. Muszę polować na allegro na sam klosz, a tymczasem chyba będę musiał lampe przejechać papierem ściernym i zrobić pastą, bo teraz jest matowa :/ Tylko teraz pytanie czy od nowa od papieru 600 czy może wystarczy zrobić 2000 i polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem anegdotę właśnie o takim efekcie na lampach - znajomy oddał auto do lakiernika , na aucie były nowe lampy prosto z kartonika (notabene sam je montowałem) i były w idealnym stanie natomiast po wyjeździe od lakiernika powstał idealnie taki efekt jak u Ciebie po miesiącach spekulacji doszliśmy do wniosku iż przyczyną było przegrzanie lampy podczas procesu suszenia/utwardzania powłoki lakierowej... lampy na śmietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś używał tego środka - Duragloss Plastic Lens Polish #681

Znalazłem tylko jedną osobę (na innym forum), która użyła tego środka do reflektorów i była zadowolona z efektu. Chętnie poznam opinie osób, które zetknęły się z w/w duraglossem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeden z moich Klientów (z forum Corolla Club) podesłał fotkę jak wygląda reflektor po użyciu Duragloss Plastic Lens Polish #681:

67e42d2cd46a74b1gen.jpg

 

Polerował ręcznie przy użyciu aplikatora Lake Country Orange Hand Applicator. Zaletą tego produktu jest także to, że pozostawia ochronę i zapobiega przed płowieniem.

 

Jeżeli interesuje Cię opinia z zagranicznego forum, to polecam temat: http://www.autopia.org/forum/car-detail ... ost1289123

Remarkably, this "thing" worked better than my wet-sanding and compounding
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel-, kup nowe szkła... "naprawianie" daje krótkotwały efekt. Pozostaje lakierowanie lub próby z CQuartzem.

 

Ochrona z Duraglossa pomimo, że to dobry produkt niestety nie jest pancerna...

Zawsze aplikację można powtórzyć po jakimś czasie i nie trzeba bulić za nowe szkła. Ochronę można także bez problemu przedłużyć przy użyciu jakiegokolwiek sealanta Duragloss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę kupić "szkieł" bo lampa jest klejona i występuje tylko w całości. :? Chciałbym całe nowe lampy, ale podróby w przystępnej cenie mają słabe odbłyśniki. A i pożółkną pewnie szybko. Teraz jest oryginał i nic do stracenia nie mam. Jeśli Duragloss nie pomoże, a widzę, że działa też na zasadzie wypełniania to spróbujemy z lakierowaniem...

A z racji, że odbłyśniki w tych lampach wydają mi się już słabe (soczewka, więc nie widać), to może je kiedyś rozbiorę, odbłyśniki dam do regeneracji a "szkła" jakimś cudem porzadnie odnowię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.