Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć,

 

czy ktoś z was polerował barwiony plastik? Chcę przepolerować u siebie w motocyklu plastiki/owiewki z nielakierowanego, barwionego plastiku. Podszedłem do tematu ręcznie SSR1 i co mnie zdziwiło to to że plastik lekko zmatowiał :shock:

 

Jakieś porady jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ręcznie podejdziesz to nie wiem, wg mnie najpierw przydało by się papierkiem wodnym później czymś do sztucznego szkła albo do plastiku. Jeżeli już chcesz użyć PB to ssr1 raczej jako wykończenie powierzchni. Może przydało by się po oczyszczeniu papierem wodnym zastosować 2 a nawet ssr2.5 i dopiero na koniec ssr1.

 

Ja jak robiłem lampy, użyłem:

step 1

papier wodny 1200-1500-2000

 

step 2

Pasta do sztucznego szkła (coś jak plastix wymieszany z zielonym korkiem)

na rotacji około 1800-2000 obr pad biały

 

step 3

żółty korekt na żółtym padzie na rotacji. Obroty jw

 

i tak zostały lekkie ryski ale to przez ten siuwax do plastików.

Chciałem jeszcze raz zrobić zielonym korkiem ale czasu zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świateł to ja się już narobiłem troche nawet kiedyś tutoriala wrzucałem na forum ale pierwszy raz trafiłem na takie tworzywo które po potraktowaniu SSR1 się rysuje więc nie ma tutaj mowy o papierkach ściernych i mocniejszych pastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dawno temu jak nie znałem tego forum to robiłem papierem chyba 2500 a potem jakąś pastą typu automax - wiem bieda ale dało się usunąć zamtowienie.

Potem jak kupiłem SSR1 do lakieru wypróbowałem go na reflektorach bez wcześniejszego papieru i trochę poprawy było ale reflektor nie był w jakimś tragicznym stanie.

Dlatego myślę że na matizowym reflektorze sama kombinacja SSR3. SSR2,5 oraz SSR1 powinna dać wyraźny efekt. Tylko trzeba uważać żeby go nie przegrzać przy pracy maszyną bo zżółknie na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował polerować światła w MB Sprinter rocznik 2000?

A to juz ten po lifcie z bardziej łezkowatymi swiatlami?? bo do 2000 wychodzily jeszcze te pierwsze gdzie mozna wymienic w kilkadziesiat minut same szkla (ksztalt trapezu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio testowałem PlastX na szklanych reflektorach starych konstrukcji i przy pracy na twardym padzie można uzyskać super efekty, na plastikowych nie trzeba mówić że działa szybki z super efektami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.