Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
W dniu 15.11.2017 o 14:13, powalla napisał:

Dość dawno ktoś przeprowadzał testy pomiędzy aktywną pianą , a użyciem  tylko ciepłej wody jako szybkie spłukanie filmu drogowego przed myciem na 2 wiadra i wynik był ...jak w filmiku Domela ;)  

Proszę oto kolejny odcinek ;) Dla ciekawskich jak te prewashe działają ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 godzin temu, Michał126 napisał:

Kupię sobie i ja - na UNCra, któremu kuku nie zrobi. :)

Dziś śnieg w Kato. Leje i pada. Wróciłem do domu koło 16:30. Auto opłukałem Marolexem 12l samą wodą. Brud zszedł. Był to pierwszy kontakt mk1 z wodą od aplikacji UNCR gdzieś pod koniec kwietnia. Auto jeździło okazjonalnie raz w tygodniu - więcej stało w garazu przez ostatnie kilka miesięcy.

I powiem szczerze pierwszy raz zobaczyłem tą magię UNCR. Jestem w pozytywnym szoku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać nr 1 w prewashu jest, był i długo będzie  Autobrite Magifoam i basta.Kto nie porównywał z SG czy Yeti niech się nie wypowiada bo przepaść między nimi pod każdym względem.Kombinowanie z APC jak kto lubi i woli.

Widziałem kiedyś artystów którzy zamiast glinki stosowali wyżutą gumę do żucia.Ale kto Polakowi zabroni.

Już widzę nowy temat do dyskusji : która guma lepsza.:D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorowej nigdy juz nie kupie, na białym jak przyschnie to zostawia ślady, nawet jak testowałem w łazience to był dramat. Imo zmienili skład białe na niekorzyść, nie leży już tyle czasu na lakierze co pierwotna magi, ale siła domywania nie została raczej zmieniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Użyłem dziś pianownicy PA z pianą SHINY GARAGE FRUIT SNOW FOAM. Uzyłem proporcji 80ml piany na 920ml ciepłej wody. Uzyskana piana była zadowalająca ( może nie tak gęsta jak na zdjeciach z google  , ale też nie taka jak woda) , piane zmyłem i poczekałem jak auto wyschnie. Po wyschnieciu okazało się że piana nie zmyła nic... . Auto jakie było przed myciem takie było po myciu. Czy to wina piany ? Pianownicy  ? A moze za słabej myjki (KARCHER K2) . Wstawiam niżej zdjęcie na Clio przy proporcji 80 na 920  i na Audi przy proporcji 100 na 900. 

Audi: http://www.tinypic.pl/nhdqey521di0

Clio:http://www.tinypic.pl/3sc1efby72wk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.