Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

doniu, zrób fote tego cleanera i wstaw na forum. Cząstki ścierne w cleanerze...?! Może nie jestem mega zaawansowany w różnych markach kosmetyków, ale pracowałem, miałęm do czyneinia z pi razy oko 7 - 8 cleanerami i żadnej nie miał wyczuwalnych cząstek ściernych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem przedtem z tymi mocno wyczuwalnymi cząsteczkami, chociaż była delikatnie wyczuwalna szorstkość podczas tarcia po lakierze. Chyba, że to był odgłos tarcia pada po lakierze ale wątpie. Cleaner to Shiny Garage Paint Cleaner, biały - zdjęcie nic by Ci nie powiedziało. Poniżej dodaję zdjęcie jak wyszło po jednym przejeździe menzerną i po przetarciu czystą IPĄ.

O76AQSHm.jpg

TdjNkXBm.jpg

Ciekaw jestem czy na fabrycznych lakierach w samochodach można jakimkolwiek cleanerem porysować lakier ? Z tego co wiem to cleanery mają właściwości ścierne, nawet dodo czy SG mają wersje mniej i bardziej ścierne. Może mój lakier jest po prostu za delikatny i go rusza. No chyba ze pad nie ten, ale tak jak polecali jest biały z mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cleanerem cieżko porysować raczej, coś zle robisz

No ale co ? :/ Nałożyłem po 4 niewielkie kropki na aplikator, dzieliłem powierzchnię na cześci, zacząłem wypracowywać, tak przez 4 minuty powiedzmy, energicznie. Po wytarciu mikrofibrą ryski widać. Na błotniku dosłownie kilka ruchów zrobiłem tym padem ( nie nakładając nowej porcji, tylko tym co zostało z maski), może 5 kółek. Przetarłem fibrą i ryski, zakola powstały (wcześniej ich nie było, specjalnie sprawdziłem) , a wcześniej po korekcie było przetarte IPĄ to chyba by usunęła wypełniacze. Jakby to był fabryczny lakier to miałbym pewnośc że ja coś źle robię, albo cleaner do dupy. A tak to nie wiem, może lakier za słaby. Hmmm. A pasowalo by dać ten cleaner pod wosk, teraz się obeszło bo był Pricbort, IronX, glinka.

Nawet glinka (ValletPRO yellow) narobiła mi dziadostwa, a używałem wody z nie małą ilością szamponu jako lubrykantu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używaj czystej ipy

Wiesz co, zgłupialem bo jak była z wodą to mi zostawał mokry lakier, potem to już w ogóle nie przecierałem bo i tak czy siak mi nie zależało na całkowitym usunięciu rysek, bo auto by pasowało pomalować od nowa. Nie miałem też czasu bawić się w dokładną inspekcje bo mnie czas gonił. Po średniej paście wytarłem tylko pozostałość mikrofibrą, i potem jechałem już antihologramem. Na sam koniec przed myciem przetarłem IPĄ 1:1 z wodą destylowaną.

A w czym przeszkadza czysta IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosujesz ten cleaner recznie czy maszynowo ? jak ręcznie to może wina aplikatora, ja stosuje delikatne gąbkowe aplikatory do cleanerów i już sporo ich przerobiłem i żaden nie rysował lakieru a mam delikatny. 4 minuty trzesz w jednym miejscu ? za długo, nie ma potrzeby aż tak piłować lakieru cleanerem, wypracuj delikatnie kolistymi ruchami nie dociskając zbyt mocno aż sie pojawi lekka mgiełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie na białym padzie z mikrofibry jak wcześniej wspomniałem. Sądziłem, że jak maszynowo goście jadą dłuższą chwilę aż wszystko zniknie, to ręcznie pasowało by troszkę potrzeć. Może rzeczywiście na przyszły raz spróbuję się wyposażyć w pad do cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie zielonego Royal Pads Hand Pad i tym spróbuj, mikrofibrowy aplikator jest taki sobie, mi sie z nimi zle pracowało, a na kawałku możesz spróbować zwykłym gąbkowym aplikatorem jak masz byle nowym albo czystym nie po wosku itp. i zobacz czy jest jakaś róznica. Na test możesz sobie skołować też jakiś inny cleaner. Mi wiele rzeczy nie wychodziło kiedyś właśnie z cleanerami również i musiałem wszystko samemu wypróbować na dziesiątki sposobów spędzając mase godzin w garażu, bo każdy lakier i i metody pracy są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czarny pad od flexi do antiholiograma, ale może wyposażę się kiedyś w ręczny. W ogóle to już mam dosyć swojego lakieru bo nie dość, że jest zmęczony różnymi drobnymi defektami widocznymi z bliska to jeszcze jest tak pomalowany, że tam gdzie był ubytek bazy to została nałożona a cała reszta poszła samym bezbarwnym (widać przykryte rysy). Dlatego jak ktoś tak go pomalował, to też może i twardość lakieru pozostawia wiele do życzenia. Spróbuję kiedyś na Vectrze C z ori lakierem podziałać, tylko wyposażę się w lepszy aplikator. I może kiedyś spróbuję wychwalanego Dodo Juice Lime Prime ale nie wiem jak się ma w odniesieniu do SG Paint Cleaner :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ są bardzo dobre, troche tłustawe podczas polerowania ale jak sie nie przesadzi z ilością to jest ok. Od siebie polece Angelwax perfect polish albo AF Tough prep, rewelacja jeśli chodzi o polerowanie i prace z nimi jak i efekty (mega dobrze maskują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy proszę o pomoc w doborze cleanera pod poorboy's natty blue. Próbowałem Achillesa Prep i nie byłem zadowolony z trwałości. Chciałbym aby przykrył mi niedoskonałości pozostałe po zimie, auto po 3-etapowej korekcie rok temu. Zastanawiałem się nad którymś od Dodo, SG albo AW Perfect Polish. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytalem kupe stron tematu ale jestem juz taki zmieszany, ze nie moge sie zdecydowac co dac przed PB Nattys Red'em....

Auto bez korekty, honda lakier miekki, dlatego mysle o cleanerze sciernym, ale ktorym?

-Pb Pro polish 1

-Pb pro polish 2

-Dodo Juice LP

-Shiny garage paint +

 

Czy moze AIO cherry glaze i na to reda?

Jakas inna sugestia? Dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie , mam dylemat mój Mesio W210 lakier 744U (srebrny brylantowy - METALLIC) po korekcie lakieru trzy stopniowej na pastach Menzerna co byście proponowali teraz na taki lakier położyć jaki cleaner oraz wosk ? Zależy mi na trwałości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.