Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Znowu moja skromna osoba. Czy ktoś coś powiedzieć może o APC od SONAX'a. Kiedyś to był gotowiec, od jakiegoś czasu jest już w koncentracie.

Sam odpowiem na w/w pytanie. Sonax'owe APC raczej z tych słabszych. Miałem, zapach fajny, power słaby.

A mam pytanie czy ktoś miał APC MAFRA PULIMAX. Ono jest typowo do wnętrza, czy miał ktoś to cudo. Czy ono bazuje na szarym mydle jak APC IN od TENZI, czyli bezpieczne i można lecieć nawet skóry,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie czy Aqua APC ma inhibitor korozji tak jak GS? I drugie pytanie jak oceniacie Power Cleana APC Optimum? Chce psikac go na pada w trakcie polerowania j wypłakiwać no rinsem. Może wystarczy do tego celu GS? Jako pad washera użyje jakiejś porcelanowej miski odwróconej oczywiście dnem do góry. Wybiorę w Pepco czy innym chiniolu jakąś ładnie wytłoczoną i włożę do wiadra jak dla mnie 800zl za wiadro to wariactwo, nie mógłbym spać. Wiem, cebula.....

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bigsmith21 napisał:

Panowie czy Aqua APC ma inhibitor korozji tak jak GS? I drugie pytanie jak oceniacie Power Cleana APC Optimum? Chce psikac go na pada w trakcie polerowania j wypłakiwać no rinsem. Może wystarczy do tego celu GS? Jako pad washera użyje jakiejś porcelanowej miski odwróconej oczywiście dnem do góry. Wybiorę w Pepco czy innym chiniolu jakąś ładnie wytłoczoną i włożę do wiadraemoji16.pngemoji16.pngemoji16.png jak dla mnie 800zl za wiadro to wariactwo, nie mógłbym spać. Wiem, cebula..... emoji41.pngemoji41.pngemoji41.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 


To wiadro nie jest dla amatora tylko dla studiów aby zmaksymalizowac system pracy, ja posiadając je nie kupuje już padów od 8 miesięicy... nic sie nie psuje nic się nie niszczy, szczególne pady LC. Prosta oszczedność, do tego mam cały czas czysty pad, szybciej poleruje, szybciej koncze robote, przy okazji jest czysciej mniej pyli = mniej sprzątania, szybciej zarabiam 😉
Do czyszczenia pada kup sobie apc z carlaba albo surfexa będzie wystarczająco dobre. APC z opti jest bardzo dobre bo ma wybitnie fajny skład bez wodorotlenków, przez co jest bardzo skuteczna ale i mega bezpieczne dla powierzchni. Nie ważne jest PH produktu a jego skład. Ja opti stosje głownie do wnetrza nie boje sie ze zrobi mi jakikolwiek bałagan, nawet skórze nic nie robi i nie czuć przesuszenia jak po innych apc.
Ostatni film szkatuly pokazywal jak ze wystarczy opsikac pada i nad wiadrem go odwirować, też tak kiedyś robiłem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 19:36, V1RU$ napisał:

Znowu moja skromna osoba. Czy ktoś coś powiedzieć może o APC od SONAX'a. Kiedyś to był gotowiec, od jakiegoś czasu jest już w koncentracie.

Sam odpowiem na w/w pytanie. Sonax'owe APC raczej z tych słabszych. Miałem, zapach fajny, power słaby.

A mam pytanie czy ktoś miał APC MAFRA PULIMAX. Ono jest typowo do wnętrza, czy miał ktoś to cudo. Czy ono bazuje na szarym mydle jak APC IN od TENZI, czyli bezpieczne i można lecieć nawet skóry,

 

Ja znam to cudo nawet dobrze choc uzywalem dawno temu,to taki marketowy produkt(cos jak u nas np.K2) gotowy do uzytku do silnych zabrudzen o ile pamietam nawet skuteczny ale do skór bym go nie uzywal,pozatym majac do dyspozycji wszelakie skoncentrowane apc detailingowe nie bawie sie juz w produkty z marketu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, menior napisał:

Ja znam to cudo nawet dobrze choc uzywalem dawno temu,to taki marketowy produkt(cos jak u nas np.K2) gotowy do uzytku do silnych zabrudzen o ile pamietam nawet skuteczny ale do skór bym go nie uzywal,pozatym majac do dyspozycji wszelakie skoncentrowane apc detailingowe nie bawie sie juz w produkty z marketu 

Stara miłość nie rdzewieje. Wróciłem do GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy niektóre APC zawieraja wodorotlenek sodu lub inne substancje mogace narobic bałaganu? Osobiscie nie mialem jeszcze przygód ale APC AQUA  ktorego sam uzywam od pewnego czasu i jestem zadowolony u znajomego któremu go polecilem narobił ku ku na niektórych plastykach kokpitu 😏 pomimo ze uzywal zgodnie ze sztuka i w rozcienczeniu 1:30.....jak to mozliwe? Komus przydarzylo sie cos podobnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@menior a kupił apc aqua czy apc aqua sour? Osobiscie nigdy nie miałem problemu z apc, nawet rrc nie narobiło zadnych szkód wiec dziwie sie ze aqua miałaby narobić. Co dokładnie stało sie z plastikami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zawsze uzywalem Poorboys APC.

I zawsze mialem pomarańczowe w plastikowej, przezroczystej twardej butelcePoorboys-World-Bio-APC-Degreaser.jpg?v=1

 

 

Zamówiłem w tym tygodniu i doszło w miękkiej,mlecznej butelce a samo APC jest jakby bardziej czerwone?

 

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Troszkę podbije i podsumuje kilka stron.

Chwalony jest tutaj Koch Green Star. Mniej więcej o połowę tańszą alternatywę jest Excede APC. Jest też wersja Advance tego produktu z dodatkami antystatycznymi i inhibitorami korozji, która kosztuje mniej więcej tyle co GS. Polecana tutaj jest też Aqua APC które też jest w cenie Kocha, ale jednej osobie chyba coś namieszała - czy ma ktoś jeszcze doświadczenie z tym produktem (swego czasu sporo tego pojawiało się w arsenale)?

Czy jest coś jeszcze godnego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zakupiłem sobie Ideal Vask czarny o zapachu zielonej herbaty. 

Mam porównanie jedynie do ADBL'a i moim zdaniem Ideal srogo wygrywa. 

Zapewne ktoś już też go miał i może się wypowie w porównaniu do większej ilości produktów, ale dla mnie jest to mega produkt 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.