Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

No ok, piana pianą, ale sam myślę żeby dokupić coś mocniejszego niż zwykły ADBL APC, bo na mocno zajechanych plastikach coś nie daje rady, i tak myślałem nad pro ale te excede też mieszają w głowie i pytanie takie jak to wychodzi z czyszczeniem, wydajnością advanced (może ewentualnie buldozer?) vs ADBL pro? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukaso napisał:

No ok, piana pianą, ale sam myślę żeby dokupić coś mocniejszego niż zwykły ADBL APC, bo na mocno zajechanych plastikach coś nie daje rady, i tak myślałem nad pro ale te excede też mieszają w głowie i pytanie takie jak to wychodzi z czyszczeniem, wydajnością advanced (może ewentualnie buldozer?) vs ADBL pro? 

Miałem ADBL Pro i przesiadłem się na Excede Advanced. Jak piszesz, piana pianą - ale EA pienił się dużo mocniej i domywał lepiej. Nawet robiłem stężenia słabsze jak zaleca producent, bo raz przedobrzyłem. Dla mnie kosa. I naprawdę mega zajechane szczury zrobiłem nim. Przy tym zapach nie przeszkadza i szybko znika. On chyba ma moc jak buldoger ale inny skład. I odnoszę wrażenie, że plastiki po nim tak nie łapią kurzu.

Przy ADBL Pro wspomagałem się pianowniczką. W EA - nie ma takiej potrzeby, przy pędzelkowaniu robi się taka piana że niczym już się nie wspomagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem buldożera więc nie wiem. Advanced pewnie pośrodku podstawowego a buldożer. Ale u mnie robił większą robotę jak ADBL PRO. Może ktoś używał wszystkich i ma lepsze porównanie.

Advanced ma najlepsze składniki i jest najsilniejszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior , jak dla mnie buldozer ma mniejszy poślizg przy pędzlowaniu, gorszy zapach, słabsze działanie na brud...

advanced przy 1:5 zabierał mi lakier w komorze silnika, co przy buldozerze nie miało to miejsca... czyli, mocniejszy, ekonomiczniejszy, a we wnętrzu po czochranku materiały jakieś takie milsze. Porównanie mam również na fotelach,  materiał jest przyjemniejszy, jakby mnie wysuszony i milszy w dotyku.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem i powiem Ci ze nie do końca jestem zadowolony. Ujmę to inaczej. Jak na taką cenę jak najbardziej ale jeżeli chodzi o domywanie to do ADBL-a Pro mu brakowało. Po adblu wystarczyło przejechać fibrą i brud schodził. Przy RRc trzeba się trochę namęczyć. A co myślicie o APC od 4detailer? Podobno dobrze domywa, i jest bardzo ekonomiczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21741]Adaszek96[/mention] Adaś mam na zbyciu APC od GS jabłkowy jak byś chciał.
 
Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Piotruś, jak wpadne to wezme :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

[mention=21741]Adaszek96[/mention] uderzaj śmiało w Excede Advanced :good:Będziesz zadowolony.
Napewno będzie mocny, ale czy nie bardziej drażniący od zwykłego ADBLa? :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adaszek96 napisał:

Potrzebuje APC, głównie do wnętrza. Fajnie gdyby było nie drażniące. 4detailer? GS? Valetpro? Miałem apc od ADBL i potrzebuje coś mocniejszego 😄

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Używałem APC od megsa, Nielsena, ideal vask i 4detailer. Dla mnie ostatni najlepszy. Zapach nie dusi a moc ma jak ideal vask. Plastików nie pedelkuje, psikam i ściera zbieram.

10h6r86.jpg

10py8gi.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2018 rok jestem z Excede Advanced APC 1:10 (1:4 w podorędziu, mało używane ratio) robi robote na najbardziej zapuszcznych szczurach. psikasz>czekasz>pędzel/szczotka> wycierasz  =po robocie. bez wielokrotnego procesu clean and expect 😉 plastiki pozostawia z bardzo dobrym wykończeniam. bez wybarwienia itp. zapach ładny. 

UWAGA! idealnie sprawdza się jako pre spray do tapicerki 😉 fajnie się pieni ze szczotką, dobrze rozpuszcza brud itp. psikasz>czekasz>pędzel/szczotka>rinse = po robocie. bez wielokrotnego procesu clean and expect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator
1 minutę temu, Roon napisał:

Panowie jaki apc wybrać? do czyszczenia plastików i pojedynczych plam na tapicerce/podsutiftce?  Z adbl sprawdzi się?

przeczytaj proszę chociaż 2 ostatnie strony tego tematu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa @aleksander.p 
Excede zrobił pogrom jeśli chodzi o APC, używałem wielu innych ale zostaje tylko przy tym. Nie piorę nim tylko zazwyczaj czyszczę nie tylko samochód 😛
Ja polecam, co stężenie to inne powierzchnie i brud obskoczę 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.