Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne :D dzięki wielki za odpowiedzieć :D czyli Cleaner od ADBL i goofer tez ADBL i heja naprzód pozostaje ^_^ szyby to najgorszy element jaki dla mnie istnieje w detalingowym świecie, serio... wszystko mi fajnie wychodzi a przy szybach po prostu dostaje szewskiej pasji, szczególnie tylnej.... :wallbash::wallbash::wallbash:

Mleczko Autoglym lub inne wcierasz, zostawiasz na kilka minut i kryształ, można ewentualnie się wspomóc finalnie jakimś płynem

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Mówisz o glass Polish ?

 

Właśnie o nim, jeszcze jest Clear Vue od Autobrite

Autoglym mam zamiar kupić. Coś na temat re powiecie ? Jak to działa z czym to używać itd?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest możliwość domycia szyby z takich kropek jak na zdjęciu poniżej? Próbowałem już użyć wielu środków (glinka, apc, tarx, bug remover, płyn do czyszczenia szyb, rozpuszczalnik) i nic to nie dało :wallbash: Czy ktoś wie co to może być? Te kropki nie są wyczuwalne pod palcem :|

i9936xbctx0f_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenek ceru był? Jak to nie odpryski to chyba tylko to Cie ratuje. Spróbuj jeszcze namoczyć IPA płatek kosmetyczny, przyłożyć i zostawić na jakiś czas czy się odmoczy (można sukcesywnie podlewać jakby parował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powracam. [ref]MaWe[/ref], ze wszystkich sposobów - próbowałem żwirek, ale bez polotów. Zdiagnozowałem mokrą wykładzinę od strony pasażera. Sprawdziłem czy problemem nie są drzwi, następnie osuszyłem.. Następną diagnozą było prawdopodobieństwo podszybia, ponieważ guma była sparciała, popękana. Zamówiłem, wymieniłem i :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powracam. [ref]MaWe[/ref], ze wszystkich sposobów - próbowałem żwirek, ale bez polotów. Zdiagnozowałem mokrą wykładzinę od strony pasażera. Sprawdziłem czy problemem nie są drzwi, następnie osuszyłem.. Następną diagnozą było prawdopodobieństwo podszybia, ponieważ guma była sparciała, popękana. Zamówiłem, wymieniłem i :good: .

 

 

Ale pomogli w końcu cos czy nie :)

 

 

Ja chce u siebie wymienić wycieraczki na gumowe bo welurowe tez moga byc przyczyna parowania ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powracam. [ref]MaWe[/ref], ze wszystkich sposobów - próbowałem żwirek, ale bez polotów. Zdiagnozowałem mokrą wykładzinę od strony pasażera. Sprawdziłem czy problemem nie są drzwi, następnie osuszyłem.. Następną diagnozą było prawdopodobieństwo podszybia, ponieważ guma była sparciała, popękana. Zamówiłem, wymieniłem i :good: .

 

 

Ale pomogli w końcu cos czy nie :)

 

 

Ja chce u siebie wymienić wycieraczki na gumowe bo welurowe tez moga byc przyczyna parowania ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wycieraczki gumowe w tym roku miałem przez wszystkie pory roku. Owszem, wsiadając do auta w porach deszczowych - wnosisz. Gumowe na taką porę z wyższym profilem, rantem na pewno będą lepsze. Według mnie problem rozwiązałem właśnie tym podszybiem, ponieważ od czasu wymiany nie mam takich problemów z parowaniem jak na zdjęciach w poprzednim poście. Sprawdź u siebie, aby nie wymieniać na marne.

 

Proponowane naprawy trwałe, tymczasowe, były trzy:

[*]filtr kabinowy

[*] żwirek

[*]odpływy

 

Z trzech propozycji sprawdziłem filtr kabinowy oraz żwirek. W przypadku filtra - był mokry, a pod nim były widoczne ślady wody. Filtr kabinowy osuszyłem, następnie szukałem problemu tej wody. Szukam, szukam.. i widzę, że guma przylegająca do szyby jest popękana, liczne ubytki, sparciała("łamała się" w palcach). Z tego co pamiętam to jeszcze trochę poczytałem na forach bmw i ostatecznie zakupiłem podszybie. Koszt podszybia to ok. ~225zł. Nie pamiętam co było pierwsze, ale pewnie żwirek(z nim wciąż szyby parowały). Odpływów w podłodze nie sprawdzałem.

 

P.S "półkę" w którą wkładamy filtr również zdemontowałem i przeczyściłem odpływy.

P.P.S Jeżeli masz mokrą wykładzinę, dywaniki - wysusz je. Woda odparowuje do góry - stąd osiada na szybach para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nakano,

 

Mam to samo na swojej szybie i to są prawdopodobnie pozostałości po żywicy z drzew, rówież nic nie skutkuje w usuwaniu u mnie - wczoraj glinkowałem i nic :(

Przed polerowaniem spróbuj jeszcze preparatu do usuwania żywicy z lakieru, MX Nowicki ma na to sposoby (chemia przemysłowa) odezwij się do nich to polecą ci preparat. Jak nie zadziała to nie od razu tlenek ceru, ale np. car glass polish zastosowany mechanicznie.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nakano,

 

Mam to samo na swojej szybie i to są prawdopodobnie pozostałości po żywicy z drzew, rówież nic nie skutkuje w usuwaniu u mnie - wczoraj glinkowałem i nic :(

Przed polerowaniem spróbuj jeszcze preparatu do usuwania żywicy z lakieru, MX Nowicki ma na to sposoby (chemia przemysłowa) odezwij się do nich to polecą ci preparat. Jak nie zadziała to nie od razu tlenek ceru, ale np. car glass polish zastosowany mechanicznie.

 

pozdrawiam,

drevny dzięki za informację :good: Skontaktuje się z nimi ASAP :mrgreen: Mam nadzieję, że jakiś preparat od nich mi pomoże, Tobie też tego życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Drevny,

 

Napisałem do MX Nowicki. Firma która produkowała ten preparat do usuwania żywicy już nie istnieje :wallbash: MX Nowicki polecili mi dwa specyfiki:

- go go inscect

- green gine

Co o nich myślicie? Nadają się?

rozgrzanie żywicy nie przyniesie zamierzonego efektu? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.