Skocz do zawartości

Kantowanie - Techniki Pracy Maszynami Polerskimi


AudiBlask

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to na rotacji bardzo często korzystają z kantowania, ponoć można na futrze ograniczyć sporo swirli i defektów. Często jak oglądam amerykańskie filmy tam przy dużych futrach 170 - 200 mm  tak działają. Temat do wypróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie no Panowie, nie można mówić kantowanie, brzmi to jak u Henia rzeźnika polernika - to się mówi po amerykańsku, detailingowo, prawidłowo: TIPPING, TILTING ? 😄😄😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, CAR CRAZY napisał(a):

@Domel  I teraz niech powiedzą że plama po matowaniu absolutnie nie będzie widoczna na masce a do tego jeszcze 50/50. Takie pokazy nie robi się na aucie. 👎

Nie wiesz ze u Mr. Sz. zawsze wszystko jest super i wychodzi bardzo dobrze, a ten schodek po odcieciu taśma to sie zateguje pasta opt mowie Ci! A że teraz ma lekki konflikt interesu bo dwie marki robiące pasty i wychodzi na to że jednak sa jakies pasty po za opt ktore również bardzo dobrze a niekiedy lepiej sie sprawdzają to musi grać głupa. 

a co do kantowania maszyny to podobno własnie teraz tak sie powinno polerować rotacją

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Streat napisał(a):

A że teraz ma lekki konflikt interesu bo dwie marki robiące pasty i wychodzi na to że jednak sa jakies pasty po za opt ktore również bardzo dobrze a niekiedy lepiej sie sprawdzają to musi grać głupa. 

Własnie najbardziej wkurza mnie to granie głupa.

Od zawsze pamiętam jak Pan Sz. wypowiadał sie, że nie ma co w ogóle patrzeć na 'zwykłe, tradycyjne' pasty bo...mają starą technologie, bo mają mase wypełniaczy, silikonów, bo trzeba wymywać, bo długo z nimi schodzi, bo pylą, bo brudzą plastiki. bo.. bo jest tylko OPT i koniec.

Nagle, jak do oferty wprowadza system past 3D który jest już X lat na rynku, co słyszymy?
Pasty bardzo fajne, fajnie się z nimi pracuje, nie pylą, nie brudzą, nie wypełniają, szybko tną i fajnie wykańczają.. ehh 💰💵

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 'kantowania' to uwierzcie ze jest to swietna technika jak robi sie ja umiejetnie. Niby rotacja, futro i past cuttingowa ale da sie z szlifu 2000 wejsc na poziom prawie finishowy. Zachecam wszystkich do wytestowania tej metody

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Bez jaj. Wy tak na poważnie nigdy nie lecieliscie rotacja „kantem” ?

im większy talerz i pad tym szybciej idzie i większa powierzchnie sie ogarnia.
I wykończyć tez nawet się udaje.

jak trzeba szybko ciac jak lakier pozwoli to ja tylko tak lecę. 
A. Żeby nie było. Używam każdego typu maszyn i da tez lubię. 
 

odbierajac zaległe szkolenie u Nowika nie dawno (po którymś Wośp'ie sprzed x lat) po ww. zabawie na czarnym uni nie trzeba było po mnie poprawiać na przykład. Wjazd po bodajże 1500 byl. I nie chodzi tu mi o samo zachwalanie się, tylko i spróbowanie samemu by się przekonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzechu23 napisał(a):

Nagle, jak do oferty wprowadza system past 3D który jest już X lat na rynku, co słyszymy?
Pasty bardzo fajne, fajnie się z nimi pracuje, nie pylą, nie brudzą, nie wypełniają, szybko tną i fajnie wykańczają.. ehh 💰💵

Myślę że tutaj jest tylko jedna odpowiedź 💵💵💵💵, druga sprawa to szkoda że nie umie się przyznać do błędu na temat innych produktów. W tej sytuacji sam sobie strzelił w kolano moim zdaniem. Ale to już jego problem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza polerka to też była rotacja i również na niej stosowałem metode "kantowania". Problem w tym, że nie było to celowe zachowanie, a walka o przetrwanie jak się miało maszyne 3 razy w życiu w rękach 😁 i co najlepsze takim sposobem prowadzenie maszyny stało się prostsze, ale zawsze poprawiałem drugi etap na DA. Jakiś rok temu zauważyłem również, że co raz więcej jest filmików polecających ten sposób cięcia i zachęcających to tego ludzi na YT (szczególnie usa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, nervus napisał(a):

Panowie. Bez jaj. Wy tak na poważnie nigdy nie lecieliscie rotacja „kantem” ?

im większy talerz i pad tym szybciej idzie i większa powierzchnie sie ogarnia.
I wykończyć tez nawet się udaje.

jak trzeba szybko ciac jak lakier pozwoli to ja tylko tak lecę. 
A. Żeby nie było. Używam każdego typu maszyn i da tez lubię. 
 

odbierajac zaległe szkolenie u Nowika nie dawno (po którymś Wośp'ie sprzed x lat) po ww. zabawie na czarnym uni nie trzeba było po mnie poprawiać na przykład. Wjazd po bodajże 1500 byl. I nie chodzi tu mi o samo zachwalanie się, tylko i spróbowanie samemu by się przekonać. 

Wiemy 😉 Specjalnie żartujemy przecież 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 minut temu, Slovak napisał(a):

Jeden z amatorów też kantuje 😄 @AreK, wybacz 😉

https://www.facebook.com/reel/1050462082286106/?s=single_unit

Maszynami DA też kantuję i nie widzę w tym nic złego ;-)

Są techniki o których niektórzy tylko mogą śnić , hahahahha......

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Przy "kantowaniu" najważniejsze to odpowiedni dobór  futra, najwygodniej sie pracuje futrami które maja twardą podkładkę zaokrągloną na końcach, wtedy z jednej strony mamy "kantowanie" i siła większa a z drugiej strony łagodna krzywizna futra  co daje bardzije równomierny efekt. Tylko takie futra przeważ są albo 80mm albo 160-180mm. Trudno znaleźć taki kształt  w futrze 135mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

„Kantowanie” to styl polerowania stary jak świat. Zobaczcie jak starzy lakiermajstry polerują. Amerykanie, Japończycy, Niemcy….

Tylko w Pl uważa się to jako błąd. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie wypolerować bez holo. Oczywiście nie każdy lakier. @Bare Shine da się? 😉

Pamietam Twoje zdziwienie jak wyprowadziłeś szlify😍

Maszyną DA również można kantować. Np na przetloczeniach . Pracując kantem można w dość prosty sposób wymusić ruch obrotowy na padzie.

Futro musi być miękkie. Bardzo ważny jest tez Bp. Ideał dla mnie ma Farecla. 
Temat bardzo ciekawy i rozkminiam go ostatnio dość często. 
 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AreK napisał(a):

da się

Pewnie ze sie da i to nawet jak 😄

Sluchac trenera, troche pomyslec, przestac sie bac i zamiast wiecznej teorii dac sie do roboty i mozna robic zeczy o ktorych czlowiek nie pomyslalby ze sa realne! 

 

  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AreK napisał(a):

Maszyną DA również można kantować. Np na przetloczeniach .

Dokładnie. Czasem zdarza się na przetłoczeniach wewnętrznych - zarówno rotacją, jak i DA. Mi dokładniej planetarką FLEXa (nie próbowałem jeszcze zwykłą DA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Sebek330 Polerując pod kątem już znacząco zmniejszasz powierzchnie a co za tym idzie całe tarcie jest na małej powierzchni pada przez co już jest tam gorąco więc z dociskiem ostrożnie. Nie ma jednoznacznej odpowiedz na takie pytanie bo to zależy od pada, pasty. maszyny, twardości lakieru itp itd. Zacznij delikatnie i zobacz co ci wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ideał dla mnie ma Farecla. 

 


Odkąd się stałem posiadaczem rotacji od farcecli właśnie z tym talerzem, odkryłem rotację na nowo.
Jest mega różnica pomiędzy bp np flexipadsa, którego kiedyś miałem, a właśnie tym bp farecli. Jest duuuuzo bardziej elastyczny co stwarza wiele nowych możliwości, prowadzenia maszyny na mało wygodnych krzywiznach.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.