Skocz do zawartości

Blokers i myjnia bezdotykowa. Wymiana doświadczeń.


analyzator

Rekomendowane odpowiedzi

To ja nie jestem mistrzem oszczędzania. Być może w Warszawie jest po prostu drożej. Samo spianowanie to minimum 2 zł, spłukanie kół, nadkoli, szczelin i progów to dodatkowo minimum 4-5 zeta 🙂 Wczoraj zaskoczyła mnie cena żetonu do odkurzacza na Orlenie - 4 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla odmiany ja ładuje w mycie minimum 10zł. Zwykle 12-15. Przedłużam płukanie po prewashu. Nawet po tenzi trucku 2 minuty na opłukanie to nie jest dobry wstęp do mycia ręcznego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, analyzator said:

No to dla odmiany ja ładuje w mycie minimum 10zł. Zwykle 12-15. Przedłużam płukanie po prewashu. Nawet po tenzi trucku 2 minuty na opłukanie to nie jest dobry wstęp do mycia ręcznego 😉

Burżuj 😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, analyzator napisał:

No to dla odmiany ja ładuje w mycie minimum 10zł. Zwykle 12-15. Przedłużam płukanie po prewashu. Nawet po tenzi trucku 2 minuty na opłukanie to nie jest dobry wstęp do mycia ręcznego 😉

na bogato 😜 U mnie 4zł na wypłukanie pre-washu schodzi. 5zł licząc płukanie nadkoli i demiralkę na koniec 🙂 Ale już zaczyna mnie to wkurzać.. przekalkulowałem koszty dojazdu, to co wrzucam na myjce i jeszcze nie ma tragediii.. ale jak dokładam czas spędzony w kolejce .. czy mocno ograniczone godziny mycia .. to już mam serdecznie dość.. przy spędzeniu na stanowisku 7-8 minut w sumie mycie no rinsem (pod domem) trwa 1h 15-20 min... a na myjkę mam może 4-5 minut drogi .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator polecam zakup konkret wiaderek z pokrywkami. Jako blokers od momentu zakupu takich wiader mam mega ułatwione życie. Kiedyś baniaki z wodą, wiadra z mrówki, docinany grit guard. Teraz leje 12 litrów wody do wiadra mycie, 10 do płukanie, winda i do auta. Nic się nie rozlewa, oczywiście na bliską myjnię jadę bez szaleństw.

W szafie garażowej mam przygotowanę skrzynkę z butelką magi, miarką, echo, szamponami, pędzle, szczotka i ręcznik w woreczku strunowym. Ładuję to do bagażnika i heja do roboty. 

U mnie obecnie na aucie powłoka, wiec lecę magi z ręcznej (2 litry) a potem mycie ech2o. Suszenie i do domu. Pianą lecę też na koła, potem szczoteczka na opony i pędzelek od softa na felunek (Soft99 pędzelek do elementów zewnętrznych) . O ile koła nie są uwalone. Jak są to od lat używam środków od Shiny Garage, i Wheel Cleaner i Pure Black robią robotę. Obok interior cleanera i dtoxa to jedyne ich produkty, jakie zostały u mnie arsenale po latach.

Garaż podziemny to świetna baza na odkurzanie i wnętrze, tu też nakładałem woski. Myjnie mam 500 metrów od domu, jadę po 21 albo o 6 rano, więc nigdy nikomu nie wadzę. Generalnie w moim przypadku, z garażem, myjnią obok i wyrobionymi nawykami dbanie o auto to zero kombinowania. Problem bym miał z polerką i poważną powłoką, ale to robi mi kolega.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Syrio napisał:

Generalnie w moim przypadku, z garażem, myjnią obok i wyrobionymi nawykami dbanie o auto to zero kombinowania. Problem bym miał z polerką i poważną powłoką, ale to robi mi kolega.

To jak u mnie. Przy czym udało się ogarnąć i polerkę 😄 jak jest prąd to z górki. Awaryjnie wszystko da się kupić w wersji aku 😄 Nie szukaj problemów tylko rozwiązań 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie większość patentów jak u Was ale ja również zainwestowałem w wiadro z pokrywa do roztworu ONR - polecam! Prewash robię jeśli auto brudne TFR albo BHAF i na to zarzucam pianę z myjni porządne płukanie i jazda z ONR. Dwa wiadra rzadko.  Dodatkowo przy suszeniu OPTISEAL suszy się swietnie coś tam wnosi do wyglądu a trwałość nie wiem bo powłoka działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wiaderka z Casto (tm), jeśli je gdzieś ruszam to są i pokrywki. Ja zacząłem mocniej ogarniać teraz rinseless z użyciem Ech2O i na razie przy tym zostaje. Ostatnio było Ech2O i Elixir i koniec końców wyszło całkiem fajnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie jeszcze myślę o braku możliwości odkurzania. Akumulatorowe odkurzacze są za słabe, te mini to zabawki. A gdyby tak dopasować przejściówkę na stacjach żeby móc odkurzać z końcówką szczotkowa? Bo te na stacji nie nadają się do niczego. 

 

Znalazłem coś takiego np. Ewentualnie kupić przejściówkę pasująca do średnicy rury + końcówki.

IMG_20210522_151416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szpako99 napisał:

Akumulatorowe odkurzacze są za słabe

Nie do końca. Makita DVC750LZX1 jest zaskakująco mocnym odkurzaczem - na pewno pozwala osiągnąć efekt lepszy, niż odkurzacze na stacjach paliw, a bardzo zbliżony do efektu osiąganego przy odkurzaniu "zwyczajnym" odkurzaczem domowym (220 V). Oczywiście "szczura" nie doczyścisz (piszę o stanie, z którym problem będzie miał domowy odkurzacz), ale do odkurzania auta co 1-2 tygodnie jest w zupełności wystarczalny. Buforem może być cena odkurzacza plus aku (minimum 5 Ah) i ładowarka, ale nie jest to zakup na sporadyczne używanie, tylko urządzenie, które osoba w Twojej sytuacji wykorzysta co najmniej raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ostatnio zacząłem poszukiwać rozwiązania do mycia auta bez zabezpieczeń, aby jednak nadać mu trochę hydro i wyglądu. Zakupiłem 2 zakręcane wiadra na allegro (za bagatela 20 zł/szt - używane do przewożenia jakiś leków czy czegoś...) i tak porządnego wykonania to się nie spodziewałem. Uszczelka w środku, blokada zakręcenia, generalnie WOW. Separator z ali wchodzi idealnie 🙂

Zacząłem kombinować co dalej. Po długich rozważaniach wybrałem 2 produkty, z których jeden może się okazać albo porażką albo ogromnym sukcesem.

  • ONR
  • SG ceramic foam.

Wiem, że SG teoretycznie służy jako piana aktywna z zabezpieczeniem, więc powinno się ją kłaść na auto czyste. Ale no jak człowiek nie spróbuje to się nie przekona. W tym tygodniu przyjdzie mi paczka, na pewno pojawi się wpis opisujący te 2 produkty.

Plan działania mam taki:

  1.  SG Ceramic foam- Marolex 3L w rozcieńczeniu 1/30 ze średnio spieniającą wkładką.
  2.  Płukanie wodą zdemineralizowaną (chyba, choć na mojej myjni ciśnienie zdemineralizowanej jest niższe niż zwykłej :C)
  3.  Mycie ręczne ONR (na jedno wiadro :))
  4.  Osuszanie + QD (choć nie wiem czy takie warstwowanie coat'ów to nie będzie marnowanie produku...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem poszukiwać rozwiązania do mycia auta bez zabezpieczeń, aby jednak nadać mu trochę hydro i wyglądu. Zakupiłem 2 zakręcane wiadra na allegro (za bagatela 20 zł/szt - używane do przewożenia jakiś leków czy czegoś...) i tak porządnego wykonania to się nie spodziewałem. Uszczelka w środku, blokada zakręcenia, generalnie WOW. Separator z ali wchodzi idealnie
Zacząłem kombinować co dalej. Po długich rozważaniach wybrałem 2 produkty, z których jeden może się okazać albo porażką albo ogromnym sukcesem.
  • ONR
  • SG ceramic foam.
Wiem, że SG teoretycznie służy jako piana aktywna z zabezpieczeniem, więc powinno się ją kłaść na auto czyste. Ale no jak człowiek nie spróbuje to się nie przekona. W tym tygodniu przyjdzie mi paczka, na pewno pojawi się wpis opisujący te 2 produkty.
Plan działania mam taki:
  1.  SG Ceramic foam- Marolex 3L w rozcieńczeniu 1/30 ze średnio spieniającą wkładką.
  2.  Płukanie wodą zdemineralizowaną (chyba, choć na mojej myjni ciśnienie zdemineralizowanej jest niższe niż zwykłej :C)
  3.  Mycie ręczne ONR (na jedno wiadro :))
  4.  Osuszanie + QD (choć nie wiem czy takie warstwowanie coat'ów to nie będzie marnowanie produku...)
 

Podeslij namiary na wiadra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kubisek.g napisał:

Plan działania mam taki

  1.  

Auta niezabezpieczone trochę komplikują sprawę bo musiałbyś dołożyć jakiś hydrowosk po umyciu tylko nie wiem jak by się to miało odbywać bo onr do hydrowosków nie bardzo pasuje. Sam onr nie jest zabezpieczeniem. Czyli musiałbyś wypłukać onr zmywając jego właściwości co się mija z celem. Czyli prewash/płukanie/mycie/hydrowosk/płukanie/osuszanie? Jakoś tak by to miało wyglądać chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem jak to zrobię. Ciekaw jestem piany SG Ceramic foam jako po prostu zwykła aktywna piana, czy się nada? 
Jutro przesyłka wpadnie to pewnie pod koniec tygodnia przetestuję zestaw 😏

 

Tutaj wiadro o którym mówiłem. Teraz widzę ze kosztuje 15 zł. Trzeba mieć na uwadze ze nie ma tej rączki metalowej za która można je nosić. Ale dla mnie to nie stanowi problemu.

https://allegro.pl/oferta/wiadro-zakrecane-15l-wiaderko-pojemnik-15-beczka-11692096597

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kubisek.g napisał:

 czy się nada? 

 

Nie, to jest produkt typowo pod zabezpieczenie. Coś tam pewnie zmiękczy jak chwilę poleży na lakierze, ale nie traktowałbym go jako typowy pre-wash. 

Jako blokers odradzam wszelkie piany, tym bardziej z ręcznej pianownicy bez akumulatora - zdecydowanie lepiej sprawdzi się opryskiwacz i produkt zasadowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2022 o 09:24, Mumins napisał:

Jako blokers odradzam wszelkie piany, tym bardziej z ręcznej pianownicy bez akumulatora - zdecydowanie lepiej sprawdzi się opryskiwacz i produkt zasadowy. 

Mógłbyś trochę rozszerzyć temat? Nie korzystałem do tej pory z oprysku, jedynie z piany ADBL'a Yeti w Marolexie z accu pompką. Gdzie widzisz przewagę zasadowego oprysku w stosunku do piany?

 

W dniu 25.05.2022 o 09:42, miluss napisał:

Te wiaderko jest ok ale jakby była rasia to było by lux

Może można gdzieś dokupić? Ale ogólnie gorąco polecam to wiaderko- trzeba pewnie będzie nalepkę zdjąć ale poza tym jest szczelne i porządnie wykonane.

W czwartek udało mi się umyć wozidło. Zrobiłem jednak trochę inaczej, a mianowicie proces wyglądał tak:

  1. Mycie kół, nie będę opisywał "_"
  2. Piana aktywna z myjni.
  3. Mycie programem do mycia (bo leci gorąca woda tak, że lance ciężko utrzymać w dłoni :P)
  4. Spłukiwanie wodą zdemineralizowaną.
  5. Mycie zasadnicze ONR na jedno wiadro
  6. Spłukiwanie wodą zdemineralizowaną
  7. Shiny Garage Ceramic Foam z Marolexa w rozcieńczeniu 30ml/1700 ml.
  8. Spłukiwanie zdemineralizowaną.

 

Co do ONR to sprawa jest prosta - to inny rodzaj mycia pojazdu. Bardzo porządna tafla, szczególnie doceniłem to na oknach. Po myciu ONR krople kształtowały się mniej więcej tak:

Spoiler

20220526_213657.jpg.60d2bd9edcb75c4beafd56ef7be237af.jpg

SG Ceramic Foam - tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Produkt zdecydowanie nie jest pianą - na wkładce najbardziej spieniającej nie otrzymywałem piany a raczej mleczko, na pozostałych jeszcze gorzej. Nie można zostawiać go dłużej na plastikowych elementach strukturalnych (przynajmniej tak mi się wydaje że to od tego produktu, choć może być od piany z myjni), bo niestety pozostają po nim smugi. Po nałożeniu piany roztarłem ją jeszcze szybko gąbką. Efekt? Jest 🙂 Zdecydowanie zwiększone hydro, ręcznik do osuszania chodził z wyraźnie mniejszym oporem. Niestety, potwierdza się też co koledzy wspominali- produkt nie nadaje się do wstępnego mycia. Jest to jedynie zabezpieczenie.

Spoiler

20220526_214753.jpg.de5bcb0f7e0cfdcb060b235eac79d1a5.jpg

Większego wpływu na wygląd nie zauważyłem.

Spoiler

20220526_214813.jpg.99eecbd72fd63adf2390f010db00afff.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubisek.g oprysk zasadowy ma wiele zalet. Po pierwsze dużo szybciej aplikujesz bo nie musisz machać pompką pełnego ciśnienia. Po drugie rzeczywiście coś domywa. Po trzecie jest tańszy. To te najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.