Skocz do zawartości

Zapraszamy do recenzji Neoxal Quick Detailer SiO2


NEOXAL EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.05.2021 o 08:35, Apovsky napisał:

Jestem po pierwszych aplikacjach QD. Kwadratów i porównań nie robiłem, bo są od tego ludzie lepsi odemnie. Napiszę kilka zdań od siebie, ot subiektywna opinia amatora-hobbysty 😜

W kwestii aplikacji jest dobrze, fajnie się prowadzi fibra z produktem, jest ślisko. Zasadniczo zero problemów. Całość robiłem na dworze, w cieniu, więc lakier raczej był zimny.

Na instrukcji napisane jest żeby od razu docierać, troszkę naciagałem to i zdążyłem przesmarować przykładowo całe drzwi i dopiero dotrzeć, nie sprawiało to problemów. Ale jak trochę przesadziłem to robiło się ciężkawo, zaczynał się produkt mazać i ciężko było dotrzeć, prawie jak fusso 🤪 Samo docieranie trochę tępe. Ale stosując się do instrukcji nie będzie żadnego problemu.

Stosowałem produkt na białym zwykłym lakierze i na nowym nabytku w domu. Zaznaczam że na obu leżały już woski, na jednym fusso, a o drugim mi nic nie wiadomo, bo auto niedawno kupione. Sporo mikrorys zostało zamaskowanych, a samo szkiełko dość ładnie podbite. Hydro nie sprawdzałem, bo nie byłem pewien czy produkt się nie musi trochę utwardzić. Hydro będę sprawdzał co mycie weekendowe i wrócę z informacją jak qd się zachowuje po czasie.

Dorzucam średnie zdjęcie auta po aplikacji.

Ogólnie podoba mi się, aplikacja prosta, szybka. Podbicie niezłe, ciekawe jak wypadnie na tle choćby Elixira.

@NEOXAL EUROPE Dzięki za tester i możliwość pobawienia się 👍

IMG_20210509_122938.jpg

#update1

Przez weekend miałem czas na umycie Volvo w końcu. W sumie od aplikacji QD nie widział gąbki, jedynie z dwa razy lancę na samoobsługowej myjce. Wrzucam dwa filmiki, jest to efekt hydro po samej pianie aktywnej, bez mycia gąbką. Na dachu qd nie nakładałem, dogorywał tam jakiś wosk, który się już chyba skończył. 

Efekt jest jak dla mnie wow, 3 tygodnie, brak mycia gąbką, dopiero wczoraj został oblany pianą aktywną neutralną od Shiny Garage. A hydro jakby QD nałożony był wczoraj. Po umyciu gąbką efekt pozostał jak na filmie. Szklistość w dalszym ciągu na wysokim poziomie.

Dach auta, bez QD - 

 

Karoseria z położonym QD - 

 

Jakość filmów nie jest rewelacyjna, ale chyba widać co chciałem pokazać, na dachu totalna tafla, a na karoserii na odwrót. Kolejny update za następne 2-3 tygodnie.

Stan licznika przy aplikacji 246.982

Obecny stan licznika : 248.946

 

@NEOXAL EUROPE U siebie na czarnym uni nałożyłem wczoraj Zymola Titanum, razem dedykowanym cleanerem. Jak za jakieś dwa tygodnie bym położył wasz QD na niego to nie będzie się mi gryzł z naturalnym Zymolem? Bo wydaje mi się że z naturalnymi woskami się może nie polubić, ale może mi się tylko wydaje 😆

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apovsky  niech wypowie się Grzegorz @NEOXAL EUROPE ale moim zdaniem nie będzie się gryźć

Fajnie jakby udało Ci się określić i spisywać dalej przebieg  (np ja przez ostatnie 3 tygodnie zrobiłem 200km A Ty możesz robić 1000km)

Poza tym dobra robota, wciąż czekamy na pozostałych testerów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 Dodałem stan licznika w poście wyżej 🙂 Obawy o QD na Zymola mam w sumie dlatego, że zawsze byłem zwolennikiem aplikacji QD z zawartością carnauby na naturalne woski. Poprzednim razem wrzuciłem Elixira właśnie na Zymola i miałem wrażenie że trochę go przymulił i przyspieszył śmierć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 17:34, NEOXAL EUROPE napisał:

Kolejne wpisy co dwa tygodnie przez dwa miesiące. Ostatni wpis po trzech miesiącach.

@wanraf89 @kruchytk15 Zasady testu były określone jasno na początku przez producenta @NEOXAL EUROPE. To nie program #dejprobke. 

Na drugi raz zastanówcie się 2x, czy macie na czym i czy macie czas zrobić test.

Grzegorz @NEOXAL EUROPE proponuję na drugi raz nie robić losowania, tylko wybierać wśród tych najaktywniejszych użytkowników 🙂 

@Apovsky testy publikujemy w dziale testy. Jest utworzony konkretny wątek, tak żeby był porządek.

@Domel przerzucie kolegi posty testu do odpowiedniego działu

 

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
14 godzin temu, Apovsky napisał:

#update1

Przez weekend miałem czas na umycie Volvo w końcu. W sumie od aplikacji QD nie widział gąbki, jedynie z dwa razy lancę na samoobsługowej myjce. Wrzucam dwa filmiki, jest to efekt hydro po samej pianie aktywnej, bez mycia gąbką. Na dachu qd nie nakładałem, dogorywał tam jakiś wosk, który się już chyba skończył. 

Efekt jest jak dla mnie wow, 3 tygodnie, brak mycia gąbką, dopiero wczoraj został oblany pianą aktywną neutralną od Shiny Garage. A hydro jakby QD nałożony był wczoraj. Po umyciu gąbką efekt pozostał jak na filmie. Szklistość w dalszym ciągu na wysokim poziomie.

Dach auta, bez QD - 

 

Karoseria z położonym QD - 

 

Jakość filmów nie jest rewelacyjna, ale chyba widać co chciałem pokazać, na dachu totalna tafla, a na karoserii na odwrót. Kolejny update za następne 2-3 tygodnie.

Stan licznika przy aplikacji 246.982

Obecny stan licznika : 248.946

 

@NEOXAL EUROPE U siebie na czarnym uni nałożyłem wczoraj Zymola Titanum, razem dedykowanym cleanerem. Jak za jakieś dwa tygodnie bym położył wasz QD na niego to nie będzie się mi gryzł z naturalnym Zymolem? Bo wydaje mi się że z naturalnymi woskami się może nie polubić, ale może mi się tylko wydaje 😆

 

Cześć, przepraszam że późno odpowiadam, linię stawiamy i nie ma kiedy taczki załadować. 😉 Tak nadaje się na woski. 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

2 godziny temu, D@ViD napisał:

@wanraf89 @kruchytk15 Zasady testu były określone jasno na początku przez producenta @NEOXAL EUROPE. To nie program #dejprobke. 

Na drugi raz zastanówcie się 2x, czy macie na czym i czy macie czas zrobić test.

Grzegorz @NEOXAL EUROPE proponuję na drugi raz nie robić losowania, tylko wybierać wśród tych najaktywniejszych użytkowników 🙂 

@Apovsky testy publikujemy w dziale testy. Jest utworzony konkretny wątek, tak żeby był porządek.

@Administrator @Domel przerzucie kolegi posty testu do odpowiedniego działu

 

Tak zrobimy. Mamy już małe rozeznanie  komu zaproponować. Będziemy wybierać. Tym bardziej że niebawem kończymy QD-ek typu ShowCars. Będzie jazda 👌💪 Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Takie realia są. Trzeba się najpierw wykazać, porobić testy, przygotować artykuły na forum a to mega czasochłonne. Wysyłanie próbek na testy osobom które nic nigdy nie publikowały na forum to ryzykowne.

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jest jeszcze jedna ważna informacja. Produkt może być stosowany na wilgotne powierzchnie. Gdzieś padło nawet pytanie czy może być stosowany jako wspomagający osuszanie. I tu też odpowiedź jest twierdząca.

 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Jest jeszcze jedna ważna informacja. Produkt może być stosowany na wilgotne powierzchnie. Gdzieś padło nawet pytanie czy może być stosowany jako wspomagający osuszanie. I tu też odpowiedź jest twierdząca.

 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

I to jest fajna informacja 🙂 po weekendzie wypróbuje czy dołoży coś od siebie do srebrnego metalicu na którym jest 1 warstwa uk 3.0. Przy wspomaganiu osuszania 2 psiknięcia na sporą maskę starczą? Czy będzie aż nadto? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
2 godziny temu, FilipO napisał:

I to jest fajna informacja 🙂 po weekendzie wypróbuje czy dołoży coś od siebie do srebrnego metalicu na którym jest 1 warstwa uk 3.0. Przy wspomaganiu osuszania 2 psiknięcia na sporą maskę starczą? Czy będzie aż nadto? 

Idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.