Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku zakup był dodatkowo inspirowany promocją u Partnera ;)

Ja już miałem koszyk pełen i tak jakoś w ostatniej chwili się zdecydowałem bo nie mieli CarPro, a stwierdziłem że już więcej zakupów nie robię w tym roku więc biorę co jest :D

 

PS. Cenowo bez promocji wychodzi wcale nie tak dużo taniej od CarPro, dodatkowo to ten sam rodzaj wełny co CarPro więc myślę że będzie dawała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Cenowo bez promocji wychodzi wcale nie tak dużo taniej od CarPro, dodatkowo to ten sam rodzaj wełny co CarPro więc myślę że będzie dawała radę.
nie ma co nawet porównywać tych rękawic...rodzaj wełny w carpro i flexipad wspólnego ma tylko słowo wełna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mają teraz chłopaki z szajninga, tylko nie wiem jak z jej trwałością- musimy pamiętać że porównując trzeba uwzględnić długość włosia, miękkość, wytrzymałość, na razie nie myłem tym nowym wynalazkiem więc wstrzymam się z oceną jakościową. Przewagą carpro jest jej budowa czyli otwarta budowa- z jednej strony wełna z drugiej mocowanie siatkowe. Większość rękawic zamkniętych a przerobiłem ich już trochę z czasem wysusza się, skóra pęka i kłaki wychodzą. Na tą chwile król jest jeden- CarPro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, kupiłem rękawicę bo wygląda super- czy wytrzyma próbę czasu zobaczymy- to jest argument nie do przeskoczenia- nie mam studia, nie ogarniam zarobkowo aut, wiec przyjąć można że mycie rękawicą 1-2x w tygodniu ( a mega dbam o rękawice...) powinno dać jakiś obraz ile dana rękawica wytrzyma. Jedne wytrzymały 3 miesiące inne rok, jak oponent carpro wytrzyma tyle samo, bardzo chętnie będę ją polecał- narazie opieramy się na domysłach, zobaczymy. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu, nie upieram się, że rękawica, która pojawiła się w naszej ofercie jest idealna, ale skoro klienci, którzy posiadają CP dokonali jej zakupu i wypowiadają się o niej pozytywnie, napawa mnie optymizmem.

Rękawica jest starannie wykonana a jakość włosia jest więcej niż dobra.

Jeśli rękawica sprawdzi pokładane w niej nadzieje, przede wszytskim da przyjemność z mycia oraz przyzwoitą trwałość, będzie dobrą alternatywą dla produktu CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja miałem już okazję myć tą rękawicą, moim zdaniem samo odczucie przy myciu jest bardzo podobne do Car Pro , napewno będzie tak samo bezpieczna. Pytanie tylko czy nie będzie długo trzymała wilgoci w środku,i jak ten skórzany worek będzie wyglądał po kilku cyklach mycia i suszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Pytanie tylko czy nie będzie długo trzymała wilgoci w środku,i jak ten skórzany worek będzie wyglądał po kilku cyklach mycia i suszenia.

 

Jesli bedzie tak samo jak z rekawica RaceGlaze to nie wroze nic dobrego. RG nie da sie praktycznie wysuszyc w 100%. Skora w srodku popekala i wkladanie reki do niej to nic przyjmenego.

 

Co do tego nowego cuda. Ogladalem przedwczoraj i jak na moje jest po prostu za duza. Nie byloby mi wygodnie myc nia auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem rękawice Flexipads wełniana rękawica z merynosa miał Megs ale po waszych opiniach zadecydowałem że sprawdzę wełnę.

Mam nadzieje że się nie zawiodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
krd, produkt jeszcze dobrze nie wszedł na rynek a Ty na wstępie nie wróżysz nic dobrego.... Więcej optimizmu! ;)

 

Po prostu wyrazam wlasna opinie. Z doswiadczenia nie kupie juz nigdy rekawicy, ktora bedzie cala zamknieta bo wiem, ze nie idzie tego potem wysuszyc i przyjemnosc z mycia ucieka razem z woda do kratki sciekowej.

 

Jest za duza i podejrzewam, ze jak nasiakne woda to dosc ciezka.

 

Po prostu nie ja jestem targetem i tyle w temacie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko jak najlepiej dbać o rękawice Flexipads wełniana?

Do teraz korzystałem z budżetowych z mikrofibry, a nie chciał bym jej za szybko za chetać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po myciu płuczesz w czystej wodzie aż nie będzie piany i suszysz,

podobno nie wolno suszyć na grzejniku ale ja zawsze tak robię, albo na piecu od centralnego, w 24 godziny jest sucha, ma już bodajże dwa i pół roku i wygląda jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno suszyć na grzejniku

 

Nie wolno to może za dużo powiedziane ,ale chodzi o to że Flexipads jest skórzana w środku. Skóra mocno się przesusza gdy traktujemy ją mokrą za dużą temperaturą. Tak jest m.in butami. Najlepiej powieśić gdzieś w pokoju aby sobie schła powoli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "renomowanych sklepach" są dostępne myjki z imitacji wełny, np. coś takiego http://temachem.sklep.pl/opis/2333255/t ... losia.html http://temachem.sklep.pl/opis/2333255/temachem-myjka-z-miekkiego-wlosia.html lub http://temachem.sklep.pl/opis/2359893/mammoth-wash-mitt-26x20cm.html

czy ktoś zna którąś z tych rękawic? czy jest to coś warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to z wełny więc pewnie nie warto. z drugiej jednak strony imituje to wełnę i jest tanie. to zależy jakie masz potrzeby, jakie auto myjesz, jak często.

 

przy okazji jak już piszę. powiedzcie mi czy jest jakiś tańszy zamiennik car pro? podoba mi się ta rękawica bardzo ale może akurat jest coś tańszego. może jest jakiś "tańszy producent" a jakość porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zakup to też nie była rękawica CarPro ze względów finansowych, pomyślałem po co wydawać ponad 100 skoro można wydać połowe tego na chociażby rękawice CG, błąd i tak się skończyło na CarPro którą ostatnio zakupiłem i powiem tak nie ma porównania jakość CarPro miażdży teraz mycie to jeszcze większa przyjemność. Jestem skłonny napisać że koniec końców i tak się kończy na CarPro czy ktoś tego chce czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.