Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Jak w porównaniu do legendarnego Car Pro.

 

Myślę że to jest jeszcze kwestia czasu żeby się o tym przekonać, bo to co moim zdaniem stanowi o sile CarPro to nie jej delikatność ( tutaj zwykłe wełny są porównywalne ),a kosmiczna wręcz trwałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest jeszcze kwestia czasu żeby się o tym przekonać, bo to co moim zdaniem stanowi o sile CarPro to nie jej delikatność ( tutaj zwykłe wełny są porównywalne ),a kosmiczna wręcz trwałość

 

O właśnie, właśnie... Dużo posiadaczy tej rękawicy pisze o jej delikatności, o tym, że nie rysuje auta tak jak inne rękawice fibrowe czy wełniane itd. Z mojego doświadczenia wynika, że pomimo tego, że jest "the best" wśród zwykłych przyrządów do mycia auta, nie jest... idealna w 100 %. Kupienie jej to najrozsądniejsze wyjście, ponieważ nawet po kilkudziesięciu myciach nic się z nią nie dzieje i kolejny zakup nowej po np. roku nie ma sensu: nie zmienia swojej charakterystyki (puszystość, śliskość w kontakcie lakieru ze zwykłym szamponem itd., lekkość- przyjemność mycia, łatwość wypłukania zwykłego brudu), to jeśli myjemy auto bez porządnego pre-washu, albo robimy to pod drzewami, niektóre pyłki, jakieś kilkumilimetrowe syfki tak zaplątują się w tę wełnę, że pozbycie się ich nie jest takie łatwe. Czy wtedy jest puszystość i delikatność uchroni nas przed rysami? Moim zdaniem nie do końca... Po za tym, może mi nie uwierzycie, ale czasami ją odstawiam na rzecz gąbki Race Glaze. Kiedy? Jeśli mam np. umyć w miarę czyste auto po pre-washu ONR-em czy innym rinseless-em :kox: . Z takimi szamponami Car Pro po prostu sobie nie radzi (podobnie jak inne wełny, czy rękawice fibrowe)- jest bardziej tępa, podczas gdy delikatna i w pełni bezpieczna gąbka ślizga się po lakierze, podobnie jak Car Pro przy zwykłym myciu i banalnie można ja wypłukać z jakiegokolwiek syfku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, ten Wash Pad jest miękki i przyjemny w dotyku.

Jedni go nadzywczaj lubią, inni uważają, że rękawica lepsza.

Kwestia osobistych preferencji i upodobań ;)

 

W kwestii trwałość. Dla przykładu. Od 2 lat mam do czynienia z rękawicami Wookie's Fist, Yeti's Fist, które pod względem włosia są "trochę" inne od pozostałych i nie słyszałem nań narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.