Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

AST_KRK,

Jak dla mnie bez sensu. Po pierwsze jest wielka, co powoduje że po nasiąknięciu staje się ciężka jak cegła. Mam podobną czerwoną sonaxa, i po umyciu na 2 wiadra 2 samochodów, ręka bolała mnie tak że nie miałem potem siły machać z cleanerem;-)

 

Ja miałem taka sama i niestety po umyciu dwóch aut niedowład w jednej ręce gwarantowany... :-]

Ale... któregoś razu gąbka wylądowała w praniu ze sciereczkami i troche nitki puscily akurat na jednym z koncow. Dzieki temu zrobila sie dziura przez kora wyciagnalem gąbke i ... zrobila sie fajna rekawiczka z fredzelkami :)

Zadna rewelacja ale o niebo lepsza i wygodniejsza do uzywania niz z gabka w srodku.

Mam ja na stale w bagazniku z buteleczka szamponu wiec jak mam 5 minut wiecej na bezdotyku to moge szybko przemyc a pozniej splukac autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że teraz krucho z kasą, kupiło sie pare :-] kosmetyków na sezon i kapitał stopniał jak śnieg, a jak kupić to już coś lepszego :) dla tego szukam jakiejś alternatywy

Ja kupiłem w jakimś markecie (bodajże Tesco) taką z frędzlami i sobie chwalę. Kilkanaście myć już przetrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem świeżym posiadaczem rękawicy CarPro... Rewelacja :!:

Pierwsze na co zwróciłem uwagę po przesiadce z mikrofibrowej rękawicy Megsa to wielkość - CarPro znacznie szybciej myje się duże powierzchnie.

Po drugie poślizg i co za tym idzie poczucie bezpieczeństwa.

Teraz jak biorę Megsa żeby umyć progi to dziwię się jak mogłem wcześniej tym drapać cały samochód.

Myłem CarPro dopiero dwa razy ale już mogę stwierdzić że to zdecydowanie jedna z lepiej wydanych stówek na detailing :) ... i gdyby np. pies mi zjadł tą rękawice to napewno tego samego dnia zamówiłbym następną... chyba że udałoby się otworzyć psa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car pro :good:

U mnie w pracy użyta już wiele razy i żadnych efektów zużycia, myje się rewelacyjnie.

Właśnie dostałem info od SCS, że w przeciągu dwóch tygodni będą mieli nową dostawę ręczników i nową rękawice od MM. Jeśli mnie zaciekawi to kupię i przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy różne mikrofibry od MM i są to produkty najwyższej jakości, dlatego myślę że ta rękawica może być całkiem niezła. A że do wełniaków nie jestem przekonany, to może być coś dla mnie gdy zajeżdżę rękawicę Megsa (choć na razie nie prędko się na to zanosi).

 

http://www.shineld.fi/tuotekuvat/450x450/incredimitt_comparison500x500.jpg

http://youtu.be/xBKp4WK-mGY?t=1m10s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum

lukas93cs, ShowCarShine FATTY WOOL MITT JEst to typowy odpowiednik np rękawicy z Dodo juice itp czyli długie włosie jest dwustronna i w sumie duża. Jak nabierze wody to też ciężka, ale jest też sporo zwolenników takich rękawic. Jak dla mnie Car Pro to numer jeden pod względem jakości wykonania i trwałości. Np Gtechniq albo inne tańsze zamienniki mają mniej obrobioną wełnę i jak jest nowa to robi wrażenie delikatniejszej od Car Pro ale podczas mycia i po nim jak dla mnie z tego włosia robi się za duża "papka/puch" .

A trwałość ... czas pokaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy rękawica Wet Wet Look Artemis ma taką kieszonkę na rękę jak CarPro :?: Bo nigdzie nie mogę znaleźć u żadnego z dystrybutorów foty od tyłu

 

Ma kieszonke ale o wiele mniejsza, na duza, meska reke po prostu za mala. Jesli masz male rece to bedzie ok, jak wieksze to doplac do CarPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, tak z ciekawości? Jaką masz Panie Krzychu tą "łapę"?

 

Ja mam 20 cm na 11cm i jest ok :P

 

Rękawice mają zbliżone wymiary. Głębokość "wsadu" w CarPro 15cm, w WWL - 13cm.

 

Na zdjęciu (CarPro wersja duża) i WWL Artemis po przebiegu 9 miesięcy.

 

89077571756284818422.jpg96719334020509138714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
mowa tutaj o naprawdę sporym bochenku :mrgreen: bo w 90% będzie ok ;)

 

Ja mam 20 cm na 11cm i jest ok :P

 

Nie wiem jak mierzysz, ale u mnie podobnie, nawet nieco wiecej ;)

Po prostu jak rekawica jest nasiaknieta woda, a przez duza ilosc wlosia, tejze wody jest w niej naprawde sporo zwieksza sie jej ciezar. Powoduje to odchylanie sie tej czesci dolnej, ktora nie ma kieszonki. O ile w trakcie samego 'posuwania' po lakierze nie ma to znaczenia, jednak w trakcie plukania i noszenia rekawicy juz tak. Dla mnie jest to dosc istotna wada... dlatego rekawica wyladowala w pudelku i uzywam jej jako dustera :mrgreen:

 

Jako dygresje powiem, ze w wypadku dloni Justyny problem nie wystepuje w takim nasileniu jak u mnie ;)

Jakby miala te 2cm wiecej miejsca na reke to bylaby naprawde w 100% godnym zastepstwem dla CarPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Panowie wiem , że car pro jest teraz na topie ale jednak cena zaporowa jak narazie. Co proponujecie budżetowego?

 

rustin, WWL Artemis, 20zł tańsza a :good: :good: :good:

 

Jak masz duza reke to WWL Artemis jest malo wygodna :P

Jak masz mniejsze 'grabie' to bedzie ok :)

 

Jednak mimo wszystko "krol" jest jeden - Car Pro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.