Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jakieś pół roku temu zakupiłem rękawicę Duragloss Wool Wash Mitt. Kilka miesięcy użytkowania wełnianej rękawicy - i to w tej cieplejszej części roku - to może nie długo, jednak daje to już jakiś wgląd w jakość i wytrzymałość rękawicy do mycia.

 

Osobiście szukałem rękawicy z krótkim włosiem - z długim, chyba każdy się domyśla która rękawica jest nr 1 ;) Duragloss do złudzenia przypomina mi rękawicę firmy Sonüs, którą wprawdzie nie myłem samochodu, jednak oglądałem/dotykałem w sklepie. Gęste, miękkie włosie, wykonana w całości z jednego kawałka skóry, porządne szwy (nic nie wychodzi na zewnętrzną stronę, bezpieczne dla lakieru), nie za duży rozmiar - wygląd godny zaufania, choć jak wiadomo jakość wychodzi w praniu (jakość lub włosie :D ).

 

Jak wspomniałem rękawicę testuję zaledwie kilka miesięcy. Używana tylko z delikatnymi szamponami. Utrata włosów niezauważalna, bo coś tam na pewno wyszło - jednak po wypraniu/wyczesaniu prezentuje się jak nowa. Na standardowe mycie kompaktowego samochodu "przerzuca" na karoserię zawartość całego wiadra (8-10l), co mi odpowiada - dużo wody, piany, dobrze ślizga się nawet na kilkutygodniowym brudzie. Jest przyjemnie(?) ciężka podczas mycia - nie trzeba dociskać. Czasami mam obawy, że spadnie mi z dłoni - to samo mam jednak z każdą inną rękawicę tego typu. Chyba mam za cienki nadgarstek, bo dłoń pasuje świetnie do wnętrza rękawicy.

 

Po użyciu, rękawicę Duragloss zawsze myję ręcznie szarym mydłem, wypłukuję i wieszam w pozycji otwartej do schnięcia. Posiada uchwyt (oczko?) służący do wieszania, co jest wygodniejsze niż nadziewanie rękawicy na np. kij od miotły, co praktykowałem na innej rękawicy. Samo włosie z racji, że jest krótkie schnie kilka godzin. Natomiast skóra wewnątrz po 3 dniach bywa nadal wilgotna. Dopiero po 4 dniach w wentylowanym pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym na full rękawica wysycha całkowicie i z czystym sumieniem mogę ją schować do pudła.. lub użyć ponownie :mrgreen: Nie wiem jak inni, jednak ja zawsze czeszę rękawice z wełny - nawet te z krótkim włosiem. Zajmuje to chwilę, a pozwala uniknąć zbijania się włókien.

 

To tyle moich luźnych wywodów. Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia nt rękawicy Duragloss się komuś przydają. Myślę, że w kategorii naturalnych rękawic do 50zł produkt Duragloss jest godny polecenia - choć jak każdy produkt tego typu nie jest niezniszczalny i w ciągu 1-2 lat intensywnego użytkowania pewnie się sypnie. Wtedy zawsze jest pretekst aby wypróbować znów coś nowego :-]

 

Kilka zdjęć, może się komuś przydają

 

P1080243_zpsb76dd8b5.jpg

 

 

Kilka nitek wystrzępiło się z opaski na nadgarstek, szwy na łączeniu opaski ze skórą i skóry ze skórą podwójne, bardzo trwałe

P1080248_zps11a61b4a.jpg

 

 

Długość rękawicy 24cm (+3cm czarna opaska), szerokość w najszerszym miejscu 19cm

P1080249_zps5321af66.jpg

 

 

P1080252_zpsaa23eb53.jpg

 

Po zmoczeniu i wykręceniu ;)

P1080253_zps4259c9ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kupiłem teraz białą rękawice megsa i jestem po pierwszym myciu zadowolony, poprzednia ta podszywana owczą skórą rozpadła sie po roku a dokladnie palce wyszły na zewnątrz :kox:

 

Denerwujące było też to, że twardniała po wyschnięciu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi. Jaka jest konkretnie różnica między rękawicą z frędzelkami a taką z MF. Zastanawiam się nad kupnem rękawicy Nigrina albo MX Nowicki Microfibre Wash Mitt (chyba bardzo podobna jest do Meguiar's Microfiber Wash Mitt?). Obecnie używam marketowej gąbki z frędzelkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Tomek WRO, Moim zdaniem te ze zwykłej mikrofibry typu meguiars lub chemical Guys, są delikatniejsze dla lakieru jest większa szansa że drobinki piachu zostaną zatrzymane między włóknami a nie będą suwane bezpośrednio po lakierze.

 

Ta od Pawła MX jest bardzo bardziej zbliżona do rękawicy chemical guys niż do MEguiars. Ale gdzieś taką widziałem i ona chyba ma tylko po jednej stronie Fibrę do mycia, a po drugiej jest siateczka na "owady i mocniejszy syf" ale te info niech potwierdzi Paweł lub Wiolka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Ta od Pawła MX jest bardzo bardziej zbliżona do rękawicy chemical guys niż do MEguiars. Ale gdzieś taką widziałem i ona chyba ma tylko po jednej stronie Fibrę do mycia, a po drugiej jest siateczka na "owady i mocniejszy syf" ale te info niech potwierdzi Paweł lub Wiolka

 

Potwierdzam :) rękawica z jednej strony przypomina tę od CG ale z drugiej ma siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej, odśwież trochę temat:) W ramach wiosennych zbrojeń zastanawiam się nad nową rękawicą, do tej pory używałem żółto-szarej od CG. Mocno kusi mnie Car Pro, stąd pytanie: czy nadal opłaca się wydać te ponad 100 pln na wełniaka? Z lektury tematu wnioskowałem, że jednak troche te rękawice się zmieniły. Chciałbym poznać opinie, czy pomimo zmian nadal jest bezkonkurencyjna. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w posiadaniu Rekawicy Raypath i Sunbeamu zestaw samochodowy. Pytanko czy to jest ok czy dac mamie w prezencie a sobie kupić jakiegoś Megsa :)

ja sunbeam używam do szyb ;) dobry jest pomimo wieku :)

A rękawicy nie miałem ;)

Się miał okiedyś cały promocyjny zestaw raypath :mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
http://detailercenter.pl/index.php?p=produkt&id=242

A taka poki co starczy?

Do tej pory mialem Nirgin.,ale juz wiem ile jest warta-NIC

 

Przekleje moja odpowiedz z innego tematu:

Powiem tak ze swojego doswiadczenia. Kupilem rekawice Chemical Guys - ta zolto-szara. Uzywalem jej kilkanascie razy. Potem w przyplywie gotowki zakupilem rekawice z wlosia naturalnego Raceglaze. Nie bylem nia zadowolony i kupilem Car Pro. Ja wiem, ze te 100zl jest naprawde duza kwota, ale jest to produkt warty swoich pieniedzy. Odkad ja mam na lakierach po korekcie nie powstaja zadne nowe swirle ani rysy. A po uzywaniu rekawicy Chemical Guys przez blisko rok czasu zajechalem strasznie lakier swojego auta. Wiec jesli chcesz zrobic korekte dobrze i zamierzasz pozniej dbac o auto to moim zdaniem rekawica jak i mikrofibry dobrej jakosci to podstawa. Lepiej zaoszczedzic na innych produktach a skupic sie na tym co podstawowe i wazne. Szkoda byloby zebys po paru miesiacach znow musial robic korekte... Poza tym, te "zwykle" rekawice sa mile i przyjemne w dotyku jak sa nowe, po paru uzyciach juz nie sa takie fajne...

 

Reasumujac, warto dozbierac do Car Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.